GSX S1000 napokon pokucao i na moja vrata

Da, dobro su ti rekli. Pitam te samo zbog ulja.. U našem servisu stavljamo Suzuki Ecstar 10W40 R7000, ili R9000 koje proizvođač preporuča i nikad problema s tim motorima.. Dobro su ti ulje stavili..
Ovaj Ecstar 10w40 R7000 ili R9000 su sinteticka ili polusinteticka?
 
Vozim GSX-S750 i nikad nisam imao problema sa šaltanjem..GSX-S1000 ssm vozio mekoliko komada, ali na kratke đireve, baš na hladno i nisam primjetio probleme u šaltanju.. Po mom mišljenju, Suzuki ima odlične mjenjače..
Naravno da motor slađe šalta kad je zagrijan kao što je netko već pisao...
Probaj promijeniti ulje, nije neki trošak..Ali mislim da nečeš ništa dobiti s tim...
To je još nov motor i vjerovatno treba naštimati kvačilo...Da li ti je lanac dobro nategnut? Nijw previše?
To zna raditi čudan osječaj pri šaltanju..Možda ne pri šaltanju u ler na mjestu, ali ipak..
Bilo bi dobro da sjedneš na isti takav nečiji motor, pa da usporediš...
 
Vozim GSX-S750 i nikad nisam imao problema sa šaltanjem..GSX-S1000 ssm vozio mekoliko komada, ali na kratke đireve, baš na hladno i nisam primjetio probleme u šaltanju.. Po mom mišljenju, Suzuki ima odlične mjenjače..
Naravno da motor slađe šalta kad je zagrijan kao što je netko već pisao...
Probaj promijeniti ulje, nije neki trošak..Ali mislim da nečeš ništa dobiti s tim...
To je još nov motor i vjerovatno treba naštimati kvačilo...Da li ti je lanac dobro nategnut? Nijw previše?
To zna raditi čudan osječaj pri šaltanju..Možda ne pri šaltanju u ler na mjestu, ali ipak..
Bilo bi dobro da sjedneš na isti takav nečiji motor, pa da usporediš...
ulje namijeravam svakako promijenit.na servisu je bio na 1000 km, e sad pretpostavljam da su provijerili sve sto su imali za provijerit(nadam se ) motor je jos uvijek pod jamstvo...
kako sto sam vec pisao,
na to pitanje a to da nestignem ubacit u ler iz 1 i iz 2 dok motor stoji i je hladan(ponekad pri zaustavljanju) odgovor je bio da je to zbog hladnog ulja.
ulje je ipone 10w40 pretpostavljam polusinteticko. Raspitao sam se malo po forumima neki su mi odg. da im se to znalo desavati dok nisu presli na fullsinteticko...
planirao sam zamijenit sa motul 10w40 7100 ili ecstar 9000....u nadi da se tosaltanje promijeni. To sam primjetio tek sad pozimi....po ljeti nism....
 
U koji servis ideš? Nek ti stave Ecstar R9000 pa vidi..Inaće mi je blesavo šta neki ovlašteni servisi forsiraju druga ulja...Kud ćeš bolje, imaš original ulje, zadovoljan-siguran motor, stranka i servis?
Ponavljam, nismo nikad imali probleme s tim mjenjačima...
Vidi da ti rućica mjenjača ima bar 1-1,5 cm lufta na kraju i da ti je lanac propisno nategnut..Vidi uputstva, za njega je čini mi se od 2-3 cm lufta gore-dolje potrebno..
 
Last edited:
  • Like
Reactions: SHURE
U koji servis ideš? Nek ti stave Ecstar R9000 pa vidi..Inaće mi je blesavo šta neki ovlašteni servisi forsiraju druga ulja...Kud ćeš bolje, imaš original ulje, zadovoljan-siguran motor, stranka i servis?
Ponavljam, nismo nikad imali probleme s tim mjenjačima...
novema nova
 
Novema odavno koristi Ipone, nije bilo Ecstar na trzistu, sto je sada postalo bulletproof za miran san svih uključenih..
 
U koji servis ideš? Nek ti stave Ecstar R9000 pa vidi..Inaće mi je blesavo šta neki ovlašteni servisi forsiraju druga ulja...Kud ćeš bolje, imaš original ulje, zadovoljan-siguran motor, stranka i servis?
Ponavljam, nismo nikad imali probleme s tim mjenjačima...
Vidi da ti rućica mjenjača ima bar 1-1,5 cm lufta na kraju i da ti je lanac propisno nategnut..Vidi uputstva, za njega je čini mi se od 2-3 cm lufta gore-dolje pppotr

Imaju oni Ecstar...Reci im da ti ga uliju, pa vidi🙂
znam!
nego moje je pitanje sljedece....
ako netko je ovlasteni serviser i distributer odredenog proizvodaca, nebi li trebo koristit u tom slucaju ulje koje preporuca proizvodac? Bez obzira sto ima drugih proizvodaca ulja i sva ta ulja sku ajmo reci ista gledajuci o svojstvima....viskoznosti itd....
barem dok je motor pod jamstvom kako bi se i samo "mozda"zastitili od eventualnih reklamacija?
...ocito ne, ako to rade...
 
Da , Novema odavno koristi Ipone..Sigurno je da ljudi znaju raditi...
Mi smo počeli tek 2018.i koristimo stalno Ecstar kao original Suzuki ulje i nikad problema..
Inaće se Ecstar puni u Francuskoj, a proizvodi ga Nippon oil..Kažu po "recepturi" baš za Suzuki🙂
 
  • Like
Reactions: SHURE
znam!
nego moje je pitanje sljedece....
ako netko je ovlasteni serviser i distributer odredenog proizvodaca, nebi li trebo koristit u tom slucaju ulje koje preporuca proizvodac? Bez obzira sto ima drugih proizvodaca ulja i sva ta ulja sku ajmo reci ista gledajuci o svojstvima....viskoznosti itd....
barem dok je motor pod jamstvom kako bi se i samo "mozda"zastitili od eventualnih reklamacija?
...ocito ne, ako to rade...
Ovlašteni servis može koristiti ulje bilo kojeg proizvođača koje odgovara po specifikaciji... Nije to problem..Nikome nije u interesu da koristi loše ulje..
Uostalom, nemaju sve marke motocikala svoje ulje..Ima ga Kawasaki, Yamaha, Suzuki..Ne znam tko sve..Drugi se vezuju ugovorima uz razne marke..
Komedija mi je što Suzuki Ecstar MotoGp team ima reklamu Motul na motorima😄
 
  • Like
Reactions: SHURE
Ovlašteni servis može koristiti ulje bilo kojeg proizvođača koje odgovara po specifikaciji... Nije to problem..Nikome nije u interesu da koristi loše ulje..
Uostalom, nemaju sve marke motocikala svoje ulje..Ima ga Kawasaki, Yamaha, Suzuki..Ne znam tko sve..Drugi se vezuju ugovorima uz razne marke..
Komedija mi je što Suzuki Ecstar MotoGp team ima reklamu Motul na motorima😄
kratki zakljucaj je(s moje strane)da...
kupio novi motor i nije da sam bas zadovoljan, zelim reci kupis novo, a onda ... al dobro sta je tu je...
sa prijasnjim motorom koje je ima 14 g. sam imao manje problema nego sa ovim niti god.dana star
 
al jebiga, eletronika

nemoš rafiniranog hrčka zajebat😂😂



Srki
 
Mislim da je Suzukiju najpametnije da prestane proizvoditi motore za Zapad. Cijeli lineup je baziran na recikliranoj tehnologiji s pocetka stoljeca, površno ušminkanoj. Treba im 5-6g da osvježe modele u ultra-kompetitivnim segmentima ((super)naked, adv, R), izbacuju dizajnerski i funcionalno nedorečene modele (gsxs100f). Jednostavno im se neda, nemaju volje, para, interesa, brain drain, fukushima, sto vec. Rade to čisto reda-radi, ako-prođe-prođe. Ovako to izgleda poprilično otužno, prostitucija nekad respektabilnog brenda.