GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Pitanje za gumi-znalce .
Guma pirelli DR2, tvornička dimenzija 120/60, 160/60, tlak propisani 2.2, 2.4 (Ducati Monster)
Prednja mi je istrošena 0,8 cm do ruba, zadnja 2.3 cm. Zašto je tolka razlika ?
 
Šjor Bimba, Pirelli Diablo Rosso III mi je legao kao budali šamar! Sve što sam poželio od gume obzirom na upravljivost, dinamiku i grip u nagibu sam itekako dobio. Izuzetno mi se harmonično ponaša s Caponordom, a izdrži li mi kao i prošla Angel ST 6000 otraga, našao sam si gumu za dugo vremena. Tnx i za preporuku za lanac i lančanike, nadam se da će trajati duže od prve ugradnje koja je izdržala 25000.

(y)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

 
roby5 said:
Pitanje za gumi-znalce .
Guma pirelli DR2, tvornička dimenzija 120/60, 160/60, tlak propisani 2.2, 2.4 (Ducati Monster)
Prednja mi je istrošena 0,8 cm do ruba, zadnja 2.3 cm. Zašto je tolka razlika ?

svaki motor ima male razlike u ciklistici, kutu vilice, tragu širini felge itd. tako da je i potrošenost tj. čikn strajp drugačiji niš ne brini i vozi...
 
I tako...montirao ja RossoIII,ali odlučim se probati ovu višlju...190/55
...i zaebo sam sebe,vožnja od ugodne postala stresna      :?

Da bi opet slajderi plakali morao sam povećati i brzinu i nagib..sweet jesus        :eek:mfg:



A vi koji još uvijek imate chicken stripese očekujte da ćete imati još veće      :mrgreen:

Ostale stavke;
-ako niste brz vozač,drž'te se standardnih dimenzija..ne zamarajte se sa gumom višljeg profila
-rossoIII je boleština od gume
-bimba je pravi profesionalac i gospodin        :azn:


...a ovaj dan nikako završiti u pm      :paper:

 

Attachments

  • rsz_rossoiii.jpg
    rsz_rossoiii.jpg
    654.5 KB · Views: 171
Johnny 1 said:
I tako...montirao ja RossoIII,ali odlučim se probati ovu višlju...190/55
...i zaebo sam sebe,vožnja od ugodne postala stresna      :?

Da bi opet slajderi plakali morao sam povećati i brzinu i nagib..sweet jesus        :eek:mfg:



A vi koji još uvijek imate chicken stripese očekujte da ćete imati još veće      :mrgreen:

Ostale stavke;
-ako niste brz vozač,drž'te se standardnih dimenzija..ne zamarajte se sa gumom višljeg profila
-rossoIII je boleština od gume
-bimba je pravi profesionalac i gospodin        :azn:


...a ovaj dan nikako završiti u pm      :paper:

Ne berem te. Guma viseg profila je meni draza za vozit (trenutno 200/55).

Dobra voznja je ona kad nemas chickene? Kad slajderi i motor struzu? Ili ona kad si brzi? Ili nesto trece? Krivo ti je nesto u jednadzbi.

Najbolje stavi 160, nema chickena čim ga staviš na bočnu nogaru.
 
Imam na motoru prednju cross gumu 70-100-17. Bi li mogao staviti ovu sa linka inače od Tomosa guma bi li imao kakvih problema i slično? :misli:

http://www.njuskalo.hr/moto-dijelovi-ostali/tomos-guma-2-3-4-17-vee-ruber-oglas-11048295
 
A jeste picajzle .. :rolleyes:
Jel se mjeri vrijeme pri deranju tamo negdje po brdskim pripizdinama ?
Ne ..
Jel se mjeri gušt ?
Da ..

Znači deranje slajderima rulz .. i uopće nije sporo      :jesus:
 
tak' je, zadnja mora ić' do ruba, sve ostalo je vozikanje.. :mrgreen:

znači namučio te rosso treći.. (y)
 
meni na stazi ide prednja do ruba a nisam baš nešto brz  :?
nije neka lažna skromnost u pitanju, stvarno nisam brzi vozač, ne vozim ni godinu dana.

vozim naked, stražnja mi je dunlop d212 od 190 55 a motor je za 180. je možda to ? i stražnji amortizer mi je malo slab za moju kilažu s opremom
 
ti si onda stvarno yebivjetar, ako ne voziš ni godinu dana, i voziš na d212.. :paper:
 
pa to ima i cestovnu homologaciju, ali izdrži visoke temp.
svi voze s tom gumom. nije slick

pitam dali je to zbog šire stražnje gume, ili krivo držanje ili je ovjes ? jer nebi smjela do ruba i nikako neman toliki nagib na nakedu. da se nebi našao na podu
 
pitat ću onda na grobniku kad se vrate s godišnjeg. pitaj boga šta je, meni nije do smijeha a za neke teme o čiken strips i sl.p. me čisto boli kiki trenutno.. nemam puno ljudi okolo koje bi mogao pitati pa evo pitam na forumu, obožavam to raditi  :mrgreen:
unaprijed hvala  :mrgreen: :mrgreen:
 
Pa ako se ne naginješ u nagibu puno a prednja ide do ruba onda ti je prednja na 1 atm napunpana. :misli: :D