GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Jel imao netko jos ovako nesto da mu se pojavilo na gumi?
Rijec je o zadnjoj P. Diablo Rosso II. Vidi se i na hladno i zagrijano.
Iskreno me ne brine, guma se normalno ponasa, no ne sjecam se da mi je na proslom setu bilo tako.
634c0a842aeb1fd3a2c8ac8d59ed430e.jpg
 
JosoGT46 said:
Normalno kod DR 2. prijelaz izmedu smjesa.  Vec se pisalo i slikavalo o tome  :mrgreen:
Da, i jos su ovo vrlo dobre gume. Nisam ni znao da se prodaju jos, imo ih na s2r-u  ima i 4-5godina.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Dobre su odvozija san set al brzo odu u panjadu.
 

Attachments

  • 18788764_10208972258848638_38698643_n.jpg
    18788764_10208972258848638_38698643_n.jpg
    85.6 KB · Views: 213
Kod mojih se vidjela crta izmedju smjesa, ali je bila ravna.
Ove uzbudljivije, dok ides kroz zavoj, imas grip, nemas grip.
 
Nakon koliko godina nakon proizvodnje bi trebalo mijenjati gume? Neki kazu 10, neki 4, neki 2... Pitam cisto informativno

I kad smo vec kod toga, trebam preporuku guma. Uvjeti - sto bolji grip, da ne klizi previse po crti i da solidno drze po mokrom (to mi nije toliko bitno jer ne vozim precesto po kisi). Cijena nije bitna, samo da je sto bolja guma. Svjestan sam da mekana guma nece bas biti nesto previse trajna. Michelin ne bih hvala, kao ni kineze.
 
robi1kenobi said:
Nakon koliko godina nakon proizvodnje bi trebalo mijenjati gume? Neki kazu 10, neki 4, neki 2... Pitam cisto informativno

I kad smo vec kod toga, trebam preporuku guma. Uvjeti - sto bolji grip, da ne klizi previse po crti i da solidno drze po mokrom (to mi nije toliko bitno jer ne vozim precesto po kisi). Cijena nije bitna, samo da je sto bolja guma. Svjestan sam da mekana guma nece bas biti nesto previse trajna. Michelin ne bih hvala, kao ni kineze.

Nebi bilo loše kad bi naveo koji motor, godina, kubikaža itd..?
 
snoopyx said:
Ja bi htio isprobati Metzler Z8 kao slijedecu gumu. Dosta je hvale po Njemackoj, guma koja se po nicemu posebno ne istice, znaci nema kategorije u kojoj je izrazito dobra ili losa. Znaci guma koja jednostavno sve dobro odradi, suho, kisa, kilometraza, cak se na stazi daju dobre vremena ostvariti.

Ako ti moze pomoci, vozio sam Z8 i Angel GT.
Sto se tice osjecaja u voznji, meni je Angel GT fluidniji od Z8. Brze pada u zavoj i lakse prebacuje iz nagiba u nagib, a i dosta je laksi za odrzavanje nagiba. U sustini je "sportskiji" od Z8.
Sto se tice gripa po suhom i mokrom, obje gume su jako dobre. Angel GT mi je za nijansu bolji po mokrom od Z8, ali i za nijansu losiji po bijelim crtama (bio je dobar nov, ali sa potrosnjom krene malo klizati)
Ako cesto putujes i vozis po kisi, a vec razmisljas o Z8, razmisli i o Roadtec 01  (y)
 
esso_sa said:
Ako ti moze pomoci, vozio sam Z8 i Angel GT.
Sto se tice osjecaja u voznji, meni je Angel GT fluidniji od Z8. Brze pada u zavoj i lakse prebacuje iz nagiba u nagib, a i dosta je laksi za odrzavanje nagiba. U sustini je "sportskiji" od Z8.
Sto se tice gripa po suhom i mokrom, obje gume su jako dobre. Angel GT mi je za nijansu bolji po mokrom od Z8, ali i za nijansu losiji po bijelim crtama (bio je dobar nov, ali sa potrosnjom krene malo klizati)
Ako cesto putujes i vozis po kisi, a vec razmisljas o Z8, razmisli i o Roadtec 01  (y)

esso, hvala sto si podijelio iskustvo. Ma citao sam i o Roadtec-u 01. I sigurno je i kvalitetna guma, ali za sada smatram da s mojim voznim sposobnostima jos nemam potrebe za te gume. Radije si ustedim tih nekoliko stotina kuna i potrosim za gorivo  :mrgreen:
 
snoopyx said:
esso, hvala sto si podijelio iskustvo. Ma citao sam i o Roadtec-u 01. I sigurno je i kvalitetna guma, ali za sada smatram da s mojim voznim sposobnostima jos nemam potrebe za te gume. Radije si ustedim tih nekoliko stotina kuna i potrosim za gorivo  :mrgreen:

Probaj onda Mitas TF, ja za sad super zadovoljan.
 
robi1kenobi said:
Nakon koliko godina nakon proizvodnje bi trebalo mijenjati gume? Neki kazu 10, neki 4, neki 2... Pitam cisto informativno

I kad smo vec kod toga, trebam preporuku guma. Uvjeti - sto bolji grip, da ne klizi previse po crti i da solidno drze po mokrom (to mi nije toliko bitno jer ne vozim precesto po kisi). Cijena nije bitna, samo da je sto bolja guma. Svjestan sam da mekana guma nece bas biti nesto previse trajna. Michelin ne bih hvala, kao ni kineze.

Imao Metzeler Z8, OK guma, prošao s njom 8500km, cijena za 120/190 je cca 1900kn, sad uzeo Mitas TF za malo više od 1000kn, puno mekša guma. brže se grije i bolja je na bijeloj crti (čitaj ne klizi toliko). Prošao s njom za sada cca 1000km, vidjeti ćemo kako će se ponašati na 7 - 8000km (ako budu prošle toliko pošto su dosta mekše od Z8).
 
robi1kenobi said:
Hvala, mislim da cu uzet Sport Force Plus, ne moze bit losa kad ju svi toliko hvale  (y)


Vozio sam jednu i drugu. Sport Force + je brutalno bolja u svemu od touring forca... Touringice su odlicne gume za ono sto platis ali sport je bolja. Jedino sto se jako brzo pojede pogotovo ako vozis u dvoje.. Al realno ako platis renomiranu gumu jednom godisnje 2500 kuna onda mozes si priustit dva seta godisnje :D