GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

tomikawa said:
Imao Metzeler Z8, OK guma, prošao s njom 8500km, cijena za 120/190 je cca 1900kn, sad uzeo Mitas TF za malo više od 1000kn, puno mekša guma. brže se grije i bolja je na bijeloj crti (čitaj ne klizi toliko). Prošao s njom za sada cca 1000km, vidjeti ćemo kako će se ponašati na 7 - 8000km (ako budu prošle toliko pošto su dosta mekše od Z8).
Čekam nastavak, jer vozim na Z8.  (y)
 
Spori said:
Čekam nastavak, jer vozim na Z8.  (y)
Nakon Z8 isprobao sam Roadtec 01, i kao neki prosječni vozač zapazio sam da je držanje na pravcu podjednako dobro, u zavojima suho/mokro, za klasu bolji je 01 (nekako je predvidivo ponašanje i sigurnije se osjećam), klizanje po mokrim trakama i katranskim zmijama je jednako (mislim da ne postoji guma koja po visokim temperaturama ne kliže na katranskim zmijama ili ne pusti na mokroj traci). Trajnost je malo bolja kod 01 (7-7500 km). Znači sve štima sa Roadtec 01 osim cijene (2400 kn za 120/190), zato slijedeći set stavljam Mitas Touring Force pa javim dojmove.
 
Igor28 said:
Može malo detaljnije objašnjenje u čemu su ti SF brutalno bolje od TF

Pa touring mi je nekako tupa za vozit, daleko od toga da je losa za brzu voznju ali ne daje ni blizu feedback kao sportica. Uostalom, ne znam jel do osjecaja ali osjecam puno veci grip i vecu kontrolu na bajku. Sportice su mi mirnije u zavojima i ne osjecam nikakvo plivanje kao sa touringicama. Nisam ja neki rejser al volim potegnut :D
 
Obzirom da imam enduro dimenzije, izbor guma mi se poprilično suzio, a budući da mene još ne zanima off road, nego čista cesta i malo sportskija guma, izbor mi je pireli angel gt, scorpion trail ll i michelin road 5 trail. Motor je mali V strom
Da li netko može usporediti te tri gume ?
 
fawlty82 said:
Jel imao netko jos ovako nesto da mu se pojavilo na gumi?
Rijec je o zadnjoj P. Diablo Rosso II. Vidi se i na hladno i zagrijano.
Iskreno me ne brine, guma se normalno ponasa, no ne sjecam se da mi je na proslom setu bilo tako.
Koja dimenzija gume?
Na 160/60 se ne vidi prelaz, ovo mi je druga. Kao da je jedno komponentna. I jednako je tvrda
 
roby5 said:
Obzirom da imam enduro dimenzije, izbor guma mi se poprilično suzio, a budući da mene još ne zanima off road, nego čista cesta i malo sportskija guma, izbor mi je pireli angel gt, scorpion trail ll i michelin road 5 trail. Motor je mali V strom
Da li netko može usporediti te tri gume ?
Angel GT 2 !  Kolko došle došle.
 
roby5 said:
Obzirom da imam enduro dimenzije, izbor guma mi se poprilično suzio, a budući da mene još ne zanima off road, nego čista cesta i malo sportskija guma, izbor mi je pireli angel gt, scorpion trail ll i michelin road 5 trail. Motor je mali V strom
Da li netko može usporediti te tri gume ?

Uzmi ti sebi Pirelli Angel GT - dok još imaju zadnje zalihe! Za 1500 kn nećeš naći bolji set. Ja vozim već na 3. setu i prezadovoljan sam! I da, vozim mali Strom... ;-)
 
Gt je fantastična guma ova GT2 je korak ispred kotovo po svemu. Gledao sam usporedne tablice i ima cijeli niz prednosti a i meni osobno je super premda kao što je napisano za set Gt- a po 1500 kn fantastična cifra.
 
Pirelli angel gt dođu 1735 kuna dok je recimo mitas touring force 1200 kuna (535 kuna razlike). Ako su angel gt po suhoj cesti iste ili slične angelu st onda je definitivno mitas bolja guma (po suhome) i još tolika razlika u cijeni  :)
 
zvjerko rider said:
Gt je fantastična guma ova GT2 je korak ispred kotovo po svemu. Gledao sam usporedne tablice i ima cijeli niz prednosti a i meni osobno je super premda kao što je napisano za set Gt- a po 1500 kn fantastična cifra.

kolka je razlika izmedju gt i st?
 
giantMC said:
kolka je razlika izmedju gt i st?

GT je novija, poboljsana verzija ST-a. Bar sam ja tako shvatio iz pojasnjenja drugih...
A GT-2 je novija, poboljsana verzija GT-a
Znaci, od te 3 gume, GT-2 je najbolja (i naskuplja), a ST najlosija (i najpovoljnija)
 
Angel ST je stara guma koja se ne proizvodi. Ostale vjerovatno stare zalihe. ST ima oštriji profil, može napravit manje km od GT, manje košta (duplo manje), lošija po kiši itd.
 
Sinna said:
Angel ST je stara guma koja se ne proizvodi. Ostale vjerovatno stare zalihe. ST ima oštriji profil, može napravit manje km od GT, manje košta (duplo manje), lošija po kiši itd.
st se još proizvodi....
ima oštriji profil i mekšu smjesu....
manje košta, dopušta sportskiju vožnju i brže se troši....
po kiši je lošija od gt, ali solidna.....
 
Kak "prezimi" Angel ST?  :misli:

Na svome prvome setu sam, bolno mi je jasno da budem ove sezone potrošil jedva polovicu (zasad prošel cca 9 tkm) pa me zanima kolika je degradacija performansi zbog stajanja kroz zimu.

BTW, ovo "lošije po kiši" mi je skroz dovoljno dobro  :wink:
 
lesli eldridž said:
st se još proizvodi....
ima oštriji profil i mekšu smjesu....
manje košta, dopušta sportskiju vožnju i brže se troši....
po kiši je lošija od gt, ali solidna.....


kad sam kupoval ovaj set guma su mi govorili obrnuto.. sad sma proso skoro 10 soma i ST je ko novi, nije potrosena, nije poravnata na sredini i fino drzi.. uzet cu na proljece nove gume i sad ne znam jel bi uzo ST ili GT.. razlika u cijen iza set je 300kn ako se ne gleda novi GT 2, onda je 580kn razlika.. (osnova je set ST za 1450kn bez popusta za gotovinu)

usla je u izbot i mitas TF al otom potom