GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

meni je S23 isto bila tu negdje po trajanju pa sam mislio da sam lud, ajde dobro sad mi je malo lakše
Meni je to vrhunska kilometraža za gumu koja je za moj stil vožnje i više nego dobra. Navozala se po D1, D8, Slovenija, Austrija i na posao i sa posla. Eno novi set čeka da se ova još malo potroši pa da ih zamijenim.
Al da napomenem da ja ne ubijam motor po ravnome i pazim gumu.

Ima sporijih?
Priznajem, lagano se vozim i nije u rangu Karlobag Moto GP tima
:mrgreen:
, ali nije baš ni da se vozim ko baba.

1IMG202408310949322.jpg
 
Last edited:
Meni je to vrhunska kilometraža za gumu koja je za moj stil vožnje i više nego dobra. Navozala se po D1, D8, Slovenija, Austrija i na posao i sa posla. Eno novi set čeka da se ova još malo potroši pa da ih zamijenim.
Al da napomenem da ja ne ubijam motor po ravnome i pazim gumu.
također, mislim da je to i meni bio najveći razlog trajanja. iako sam je pošteno koristio po D8, većina kilometara bila je po ravnom na putu do tamo i tu sam pazio da ne idem preko 140-150, često i manje iako bi tu i tamo stisnuo kad mi se žurilo doma. svejedno se malo skockala po sredini od pustih ravnica na potezu vodice-posedarje preko benkovca. ovako je izgledala na 6000 km. u svakom slučaju vrhunska guma i toplo je preporučam ako je neko spreman ispljuniti malo više love

IMG_3519.jpeg


i prednja ide blizu ruba, ali ne zbog mene jer mi sad na supercorsama nije ni blizu ovako, takav je profil gume

IMG_3149.jpg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: roberto
Znaci s22/s23 je way to go?
Ja moran uzeti za sljedecu godinu i dosad su mi bile u top3 skupa sa metzelerom..btw.nisam ni ja rossi(😂),sasvim pRRosjecan korisnik. Tu i tamo malo upiren vise i to je to
 
Znaci s22/s23 je way to go?
Ja moran uzeti za sljedecu godinu i dosad su mi bile u top3 skupa sa metzelerom..btw.nisam ni ja rossi(😂),sasvim pRRosjecan korisnik. Tu i tamo malo upiren vise i to je to
teško je dati savjet kad ne znaš kako ko vozi, ako netko sport touring gumu pojede u 4000 onda za njega možda nije way to go.
ja bi osobno rekao da je za to što si ti opisao way to go da pri tom povremenom upiranju opet budeš malo opušteniji nego na sport touring gumi.
a onda kad dodaš cijenu u obzir otvori se puno opcija ako želiš uštedjeti, kao S21, M7RR itd., S23 je ipak 350 eura, S22 bila 290 eura tad kad sam uzimao.
ovo što je gogo napisao vrijedi 100% tako da ako ideš u smjeru uštede prvo razmisli hoće li ti ta jefitnija biti dovoljno dobra za tebe.
nemojte da vam cijena bude glavni faktor kod odabira guma..
guma mora držati u uvjetima u kojim ju koristiš, sve ostalo je bzvze..
Medo je očito zadovoljan i ako iz iskustva zna da mu je S21 dovoljna za njegove uvjete zašto bi davao skoro duple pare. ja naprimjer nisam iskusan i zato neću štediti na gumi, logika mi je tad bila da je tehnologija napredovala i da sam ipak barem u nekoj mjeri sigurniji na gumi koja je izašla 2023. nego na gumi koja je izašla 2015... tako da, kao i uvijek, sve ovisi
 
Cijenu necu gledati,ja nekad ni u 2god ne stignem napravit 6-7tkm. M7rr sam ima i bija zadovoljan. Ali vidim svi hvale pa sam tija probat i bridgestone.
Na zuci je power cup i vise mi ni na njoj takva guma ne triba,godine bice dosle 🙈. Na monsteru je dunlop i to je kaos(nisu ni stare ni potrosene al su ka plastika),napravija 10km i ne sidam vise dok ne stavin nove. Dilema je m9rr/s22-23
Edit: u dojcu sam nasa s22 sitno ispod 300 za 120-180 set
 
Medo je očito zadovoljan i ako iz iskustva zna da mu je S21 dovoljna za njegove uvjete zašto bi davao skoro duple pare. ja naprimjer nisam iskusan i zato neću štediti na gumi, logika mi je tad bila da je tehnologija napredovala i da sam ipak barem u nekoj mjeri sigurniji na gumi koja je izašla 2023. nego na gumi koja je izašla 2015... tako da, kao i uvijek, sve ovisi
Čini mi se da smo se malo ili razmazili ili počeli previše mudrovati oko guma (mislim, oduvijek se mudrovalo oko guma, ma oko svega :mrgreen:).
Pauzirao sam sa motorima od 2010 do prošle godine, ali ako su mi onda gume sa onom tehnologijom (koja iskreno ne znam koliko je lošija bila od današnjih top guma), na motoru od 160ks bez ikakve elektronike bile dobre, a vozio sam se Zd-Karlobag kao da me netko goni, ne vidim razlog zašto bi meni osobno današnja bilo koja sport guma bila loša na slabijem motoru sa điđa miđama od elektronike.

Vjerujem da je i S21 i da su sve ovo novije gume od nje bolje od tadašnjih PP, PP2CT, BT-016 sa kojima sam bio zadovoljan. Na kraju sam vozio stalno Supercorse i opet mi se nekako čini da je S21 skoro u rangu tadašnjih Supercorsi samo što osjetno duže traje.

Al opet napominjem da nisam neko mjerilo jer iza mene ne ostaju crni tragovi na izlascima iz zavoja. 🥸 :mrgreen:

Ostala mi je u lijepom sjećanju S22 a i cijena je bila fer
A u kakvom ti je sjećanju ostala S21 sa slike?.:mrgreen:
 
Čini mi se da smo se malo ili razmazili ili počeli previše mudrovati oko guma (mislim, oduvijek se mudrovalo oko guma, ma oko svega :mrgreen:).
Pauzirao sam sa motorima od 2010 do prošle godine, ali ako su mi onda gume sa onom tehnologijom (koja iskreno ne znam koliko je lošija bila od današnjih top guma), na motoru od 160ks bez ikakve elektronike bile dobre, a vozio sam se Zd-Karlobag kao da me netko goni, ne vidim razlog zašto bi meni osobno današnja bilo koja sport guma bila loša na slabijem motoru sa điđa miđama od elektronike.

Vjerujem da je i S21 i da su sve ovo novije gume od nje bolje od tadašnjih PP, PP2CT, BT-016 sa kojima sam bio zadovoljan. Na kraju sam vozio stalno Supercorse i opet mi se nekako čini da je S21 skoro u rangu tadašnjih Supercorsi samo što osjetno duže traje.

Al opet napominjem da nisam neko mjerilo jer iza mene ne ostaju crni tragovi na izlascima iz zavoja. 🥸 :mrgreen:
za gume sam i mislio da ti je takvo razmišljanje, znaš na čemu si vozio onda i od većine toga S21 može biti jedino bolje, ali sigurno bi se i ti tad kad si bio mlađi i neiskusniji mirnije osjećao na nečemu novijem nego nečemu starom desetak godina. tako je meni, nakon što sam promijenio par setova guma tek sada počinjem dobivati osjećaj kakvo je nešto i stjecati nekakvu referencu za budućnost, trenutno sam na supercorsama sp v3 (nisu imali v4 na stanju :mrgreen:) i osjećaj mi je toliko dobar da bi im isto tako bez problema vjerovao za desetak godina.

a kad smo kod tragova, prije koji tjedan neki rejser slovenac ispred mene kbg-starigrad, sport touring motor i sport touring guma, svaki zavoj na koljeno, isto tako dugi trag na svakom izlazu, dok nakon 10 min zadnja nije pustila i onda ogromni highside... pustila baš puno, uhvatila, zadržao se lik rukama na volanu, a donji dio tijela skroz odletio u zrak, nekom ludom srećom pao na motor i nekoliko puta od jednog kraja ceste na drugi, srećom drugi smjer prazan i nekim čudom se motor smiri i lik ostane na motoru :D
 
  • Like
Reactions: go-go and Xj6_2013
@Medo pišem brzo. Hvala na ispravci 👍
Ovo se isto slažem S21 i SC, nisam vidio neku razliku bar ne toliko drastičnu u svojim neki skromnim vožnjama.
 
  • Like
Reactions: Medo