GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

ja bi pitao nešto ali za felge



View attachment 770292

a možda da je vulkić malo rotirao gumu po felgi, možda nebi trebalo tolko utega. Neki ne doživljavaju oznake crvenii,žuti dot, zaboli ga za pravila. Što je,teško napamet utvrdit , jednom imo defekt na putu i morala je druga zadnja gore, a vulkanizera nigdje. Bilo je donekle do120kmh, poslije trešnja, morao otić na balans:)
 
  • Like
Reactions: diesel power
ja bi pitao nešto ali za felge

na KTMu imam utege ko na slici, veli frend da je previše k da trebam mjenjat felgu. Felga izgleda ok. Mišljenja?

View attachment 770292
Pozdrav, i ja imam utege i skidaju ih i stavljaju nove po potrebi pri mijenjanju guma, tako da nekako brijem da ovisi o gumi više nego o felgi, al nisam ziher jer nemam baš pojma o tome.
 
ja bi pitao nešto ali za felge

na KTMu imam utege ko na slici, veli frend da je previše k da trebam mjenjat felgu. Felga izgleda ok. Mišljenja?

Meni je motor iz fabrike dosao sa oko 40g tegova na prednjoj felgi. Promijenio do sada 3 seta guma i uvijek naprijed ode oko 50g, nekada i 60g. Posto se stalno vrti na slicnoj gramazi, pretpostavljam da je malo i do felge, ali nema nista vizuelno da je krivo. Motor mi je jos pod garancijom, mozda bih mogao traziti i novu felgu, ali iskreno ne vidim ovo kao problem jer ne utice nista na voznju tako da se i ne zamaram. Sto i tebi savjetujem :)
 
Last edited:
Sa bridgestone, ak se poravna oznaka, vrlo velika mogucnost da ni na jednoj ne bude trebalo balansirat. Pricam o s21 i s22, nekoliko setova....
 
poskidaš to i voziš, nikad ja na motoru nisam stavio uteg i nikad mi ni jedna guma nije tresla..
Moj motor tvornicki ni prvi ni drugi nije dosel s utezima, sve ok, ALI
Sad kod zadnje izmjene stavil sam gumu sa i bez utega na prednju felgu (mt09 2021, guma S22, točka na ventil).
Do 170-180 skoro nikakve razlike sa/bez utega, ali preko 190-200 prednji kraj postane jako živčan s neizbalansiranim kotačem (bez utega).
E sad, neki top kotači s top gumom plus amortizer volana 95% sam ziher da eliminiraju potrebu za bilo kakvim utezima, ali moje iskustvo je da je motor ipak bitno mirniji sa balansiranim nego nebalansiranim kotačima 🤷🏻‍♂️
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Luke
Jako dobra, drži super i na jakom pljusku.
Cesta Zg-Lasinja.
Nakon nje sam planirao jedino uzeti Dunlop Mutant.
 
  • Like
Reactions: Freesty
4000 km i još dobre, prodan dalje.
Ova vožnja 2 tj. prije prodaje.
Bile na 125 ccm 2T, 23 Ks, 108 kg.
 
  • Like
Reactions: Freesty