GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

pozz,

trebao bih gume za zx6r, godisnje radim oko 10k(kroz cijelu godinu, i topli i hladni mjeseci) km i ne vozim nesto ludo po zavojima, no trebala bi moci podnijeti malo brzi tempo na pojedinim dionicama.
Razmisljao sam o pirelli angel gt jer mislim da bi izdrzala moj tempo voznje bez problema, a ujedno bi izdrzala vjerojatno i cijelu sezonu.
Takoder su u igri i michelin pilot road 4, metzeler m7rr(no cini mi se da bi mi trebala 2(1.5 mozda) seta godisnje i time su duplo skuplje nego angel gt, a ne vjerujem da je tolika razlika u performansama)

na drugom motoru imam mitas sportforce i nisam zadovoljan kakav osjecaj imam u zavoju.

Jel imate kakvu preporuku za set?
 
Pošto je financijska strana bitan faktor, a opet pričamo o sportskom motoru relativno male mase, ja bih na tvojem mjestu razmislil o Pirelli Diablo Rosso II (motobox>ispod 240€ za set). Sportska guma starije generacije, s kojom se dalo ludo vozit u ono vrijeme, pa ne vjerujem da joj i sad nešto puno fali...
Ili Brigestone S21(kupigume>260€ za set), odlična guma, za sve uvjete, nit smrdi nit miriši, da se do 7 tkm navuć s njom ak si laganiji vozač, a može se skurit i za manje od 5 tkm....

Turing gume na taj motor ja osobno ne bih stavio radi tih 2, možda 3 tkm više, jednostavno mi nema smisla.
 
Pošto je financijska strana bitan faktor, a opet pričamo o sportskom motoru relativno male mase, ja bih na tvojem mjestu razmislil o Pirelli Diablo Rosso II (motobox>ispod 240€ za set). Sportska guma starije generacije, s kojom se dalo ludo vozit u ono vrijeme, pa ne vjerujem da joj i sad nešto puno fali...
Ili Brigestone S21(kupigume>260€ za set), odlična guma, za sve uvjete, nit smrdi nit miriši, da se do 7 tkm navuć s njom ak si laganiji vozač, a može se skurit i za manje od 5 tkm....

Turing gume na taj motor ja osobno ne bih stavio radi tih 2, možda 3 tkm više, jednostavno mi nema smisla.
Trenutno su na njemu dunlop sportmax gp racer i te gume su odlicne bile(izdrzale su nesto sitno preko 4000km), ugriju se doslovno za par minuta da se moze poceti ostrije voziti, u zavojima drze izvrsno.
Pogledam bas usporedbe bridgestone s21, pirelli rosso II i metzeler m7rr i uzmem ono sto mi bude izgledalo najbolje.

hvala
 
Ja si ovako kupim par vrećica pa zavoj prije birtije zalijepim, granulaciju biram ovisno o tome da li sam na D8, Plominci, GK, ...

ARC Granule Size Chart.png


😁😄
 
Info:
Motobox ima popust, upravo narucio 120/180 set M7RR (232,75€): niti 10 eura vise nego sto sam platio na prijasnjoj akciji prosle zime
 
  • Like
Reactions: fs1lvio
Gledam ovaj diablo rosso 3 set, ok cijena na akciji, kolko se sjećam odlične gume, iskustva?
Ako je ko s22 ili bolje uzimam odma.

Hm, jedini problemčić je jer još nisam ziher hoću li na nekaj korpulentnije (drugi motor) sljedeće sezone…
 
Btw, kak je sa tehnickim pregledom i dubinom gaznog sloja guma, koliki je minimalan za motocikle? Znam da je u Njemackoj 1.6mm, al ne znam jel kod nas limit marker potrosenosti koji je najcesce na 0,8mm. Pitam zato jer sam ispod 1.6mm, ali iznad markera, a jos cu se valjda i vozit do tehnickog koji je u 3. mjesecu slijedece godine i moguce da ne dodje do markera, ali jako blizu (ako bude potroseno vise od markera, stavit cu nove gume, ali ako ne moram......)
 
Last edited:
ne budi lijen, nazvao STP da pitam i dobio voditelja nadzornika na telefon. Dakle, rusvaj kao sto se i moze ocekivat. :mrgreen:
Dakle, 1.6mm je minimum, ali i marker ako postoji i koji ako se nije poceo trosit, a gazni sloj ispod 1.6mm, dobiva se napomena da se gume trebaju ubrzo zamijenit, ali tehnicki se prolazi. Kako vecina moto guma ima marker na 0,8mm, zakljucak izvucite sami, ja jesam, a i decidirano sam pitao da ako se noktom moze napipat marker koji je ispod gaznog sloja, guma je tehnicki ispravna (mjeri se na najistrosenijem dijelu gume gdje postoji TWI marker). TWI = tread wear indicator.
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: vlado1981
meni zadnji put Svabo nije ni pogledo motor, sam je reko "kaka lijepa Honda", lupio zig i cao

ja u soku, 2 sata prije jurio po autoputu da propusem jebeni katalizator



Srki