GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Pozdrav ljudi, primijetio sam da pritisak u gumi padne za 0.4 bara u samo 6 dana. U nedjelju dam napumpao na 2.5 bara prednju i sad sam isao provjerit pritisak ne 2.11. Koristio sam i digitalni i analogni manometar.Pregledao sam gumu i nema vidljivih oštećenja. Sta bi mogao biti uzrok tome? Gume su M9RR, i na zadnjoj se to ne događa, tj pritisak u razmaku od 7 dana se ne promjeni.
 
Moze bit ventil, ali i ne mora. Ako prije sa tom gumom nije bilo takvih problema i nije skidana s felge, a 100% si siguran da nije probusena, onda da, ventil je prvi na listi sumnjivaca. Naspricaj ga sapunicom, malo rukom savijaj i vidi jel ima mjehurica. Imao slucaj na autu da je ventil bio u pitanju i isto je jako slabo pustao da je bilo jedva mjerljivo u roku par dana, ali, kad bi ga rukom malo savijao, jasno se kuzilo da je problem u njemu jer je pjenio sapunicu.


Druga stvar moze biti i razlika u temperaturi kad mjeris (sto hladnije - to manji pritisak u gumi), ali ako pazis na obje gume, onda bi to primjetio i na straznjoj tako da vjerojatno nije to (iako, od 2.50bar do 2.11bar bi znacila razlika skoro od 40C tako da gotovo sigurno nije to u pitanju ako si mjerio na hladno i kod pumpanja i kod provjere kad imas pad tlaka jer u voznji tlak raste zbog grijanja zraka u gumama).
 
  • Like
Reactions: Tauren and Xj6_2013
Trazim gume za super tenere, prvenstveno cesta ali zna biti vozena i na blatnim putevima i tu imam dosta problema sa bjezanjem prednjeg kotaca. Trenutno sam na angel gt koja ni nije namjena za voznju van ceste. Ono kaj bi ja htio, je da na cesti budu kao angel gt, a da van ceste budu bar malo bolje (blatnjavi makadam). Spreman sam im oprostiti "brundanje" na cesti, ako zauzvrat dobijam bar malo bolje performanse van ceste.
TKC70/Anakee Adventure ili TrailAttack3/ScorpionTrail2?
Ono kaj me najvise muci, dali budem puno izgubil na cesti ako stavim TKC70/Anakee? Sa druge dvije pretpostavljam da ne budem izgubil nist, ali pitanje dali budem dobil kaj van ceste....
Jednu sezonu sam odvozil na Terraforce-r, ali nisam bio zadovoljan. Na cesti im treba pun k da se ugriju, a van ceste nisu nist bolje od AngelGT.
 
Trazim gume za super tenere, prvenstveno cesta ali zna biti vozena i na blatnim putevima i tu imam dosta problema sa bjezanjem prednjeg kotaca. Trenutno sam na angel gt koja ni nije namjena za voznju van ceste. Ono kaj bi ja htio, je da na cesti budu kao angel gt, a da van ceste budu bar malo bolje (blatnjavi makadam). Spreman sam im oprostiti "brundanje" na cesti, ako zauzvrat dobijam bar malo bolje performanse van ceste.
TKC70/Anakee Adventure ili TrailAttack3/ScorpionTrail2?
Ono kaj me najvise muci, dali budem puno izgubil na cesti ako stavim TKC70/Anakee? Sa druge dvije pretpostavljam da ne budem izgubil nist, ali pitanje dali budem dobil kaj van ceste....
Jednu sezonu sam odvozil na Terraforce-r, ali nisam bio zadovoljan. Na cesti im treba pun k da se ugriju, a van ceste nisu nist bolje od AngelGT.
Ja sam u istoj potrazi ko i ti za stroma 800. Od svih 80/20 Anakee Adventure mi se čine najbolje. Navodno dobre na mokrom. Prvo sam htio uzet 60/40 Dunlop Trailmax Mission ali kolko sam skužio malo su tvrđe pa možda malo manji grip kad je vlaga. Iako ih hvale svi ko allrounder gume.
 
Trazim gume za super tenere, prvenstveno cesta ali zna biti vozena i na blatnim putevima i tu imam dosta problema sa bjezanjem prednjeg kotaca. Trenutno sam na angel gt koja ni nije namjena za voznju van ceste. Ono kaj bi ja htio, je da na cesti budu kao angel gt, a da van ceste budu bar malo bolje (blatnjavi makadam). Spreman sam im oprostiti "brundanje" na cesti, ako zauzvrat dobijam bar malo bolje performanse van ceste.
TKC70/Anakee Adventure ili TrailAttack3/ScorpionTrail2?
Ono kaj me najvise muci, dali budem puno izgubil na cesti ako stavim TKC70/Anakee? Sa druge dvije pretpostavljam da ne budem izgubil nist, ali pitanje dali budem dobil kaj van ceste....
Jednu sezonu sam odvozil na Terraforce-r, ali nisam bio zadovoljan. Na cesti im treba pun k da se ugriju, a van ceste nisu nist bolje od AngelGT.
Moje osobno mišljenje je da sa "odlazkom" na Scorpion trail ili Trail Attack nečeš dobiti ništa izvan ceste, Gume tipa Anakee Adventure/TKC70/Rocks i AT41 na cesti (tako kažu) nisu toliko lošije ali su dosta bolje za povremene izlete izvan asfaltnih cesta.

 
  • Like
Reactions: diesel power
Nakon 6500km na hayabusi došlo vrijeme zamjene originalnih S22 Hayabusa Editions....e sad...na upit raznih trgovaca gumama,jeli "obična" guma S22 ista kao i ova koju sam dobio tvornički na motoru...nitko nije siguran...vizualnim pregledom i natpisima na gumama kod frenda,sve je potpuno isto i nismo primjetili nikakve razlike...ako je razlika u smjesema vjerojatno bi nešto pisalo na gumi...uglavnom...pošto se vozim više manje cijele godine,ove planiram nakoliko tura po autoputevima...uzeo sam zadnji model Metzeler Roatec 01SE( sport editions)...ista je pobjedila na više testova u segmentu sporttouring guma.Do sada sam za tu vrstu guma na prijašnjim motorima,zzr1400 i busa gen2,koristio Pirelli Angel Gt2...bile su top ali ajde da probamo nešto drugo...nisam još namontirao Metzeler ali ima tko kakva iskustva sa istima?....
 
Nakon 6500km na hayabusi došlo vrijeme zamjene originalnih S22 Hayabusa Editions....e sad...na upit raznih trgovaca gumama,jeli "obična" guma S22 ista kao i ova koju sam dobio tvornički na motoru...nitko nije siguran...vizualnim pregledom i natpisima na gumama kod frenda,sve je potpuno isto i nismo primjetili nikakve razlike...ako je razlika u smjesema vjerojatno bi nešto pisalo na gumi...uglavnom...pošto se vozim više manje cijele godine,ove planiram nakoliko tura po autoputevima...uzeo sam zadnji model Metzeler Roatec 01SE( sport editions)...ista je pobjedila na više testova u segmentu sporttouring guma.Do sada sam za tu vrstu guma na prijašnjim motorima,zzr1400 i busa gen2,koristio Pirelli Angel Gt2...bile su top ali ajde da probamo nešto drugo...nisam još namontirao Metzeler ali ima tko kakva iskustva sa istima?....
Za 01SE pitaj BeLa-Vg.......on ih ima na ZZR1400, sjećam se da ih je jako nahvalio u temi Svi putevi vode u KGB.
Ja ih imama na mom MG1200 nekih 2 mj. i prešao sam 800 km.....z početak lijep osjećaj....vjerujem im 😬
 
  • Like
Reactions: roberto
Kod nas ne samo da su motori skuplji što su stariji već i gume. :mrgreen:
Untitled.jpg
 
A sada jedno vezano za temu,

set Diablo Rosso Corsa II cijena 334€

set Bridgestone Battlax S21 cijena 240€

Nisam duuugo pratio gume a ne kopa mi se po bespućima interneta. Na malom Tuonu sam imao Rosso Corsu II i guma je za moju vožnju vrhunska. Ne znam kakva je u usporedbi sa S21 ali je skoro 40% skuplja nego S21.

Neka iskustva?
 
Na BMW-u touring gume - ima kakova preporuka, za sada mi je Battlax BT020B, razlika do novijih modela BT023, ili T31, ili T32?
 
A sada jedno vezano za temu,

set Diablo Rosso Corsa II cijena 334€

set Bridgestone Battlax S21 cijena 240€

Nisam duuugo pratio gume a ne kopa mi se po bespućima interneta. Na malom Tuonu sam imao Rosso Corsu II i guma je za moju vožnju vrhunska. Ne znam kakva je u usporedbi sa S21 ali je skoro 40% skuplja nego S21.

Neka iskustva?
Za 330 e mozes i kupit supercorsu ... Koja je level iznad rosso corse... S21 je sport guma stariji model , zato je cjena dobra , neznam kako vozis i da li razliku u gumama mozes osjetiti
 
Supercorse sam davno prije vozio, ali sadašnji stil vožnje mi je takav da bi mi i sporttouring guma bila dobra. Ali bih se ipak držao sport gume.

Mislim da je za ovakav stil vožnje Supercorsa bačen novac. Slika Rosso Corse II na Tuonu 660 sa 8800km. :mrgreen: Zamjenio sam ih na 10900km i još se graničnici nisu poravnali sa gaznim slojem. 🫣

IMG_20230917_102019.jpg
 
  • Like
Reactions: t0malito
Supercorse sam davno prije vozio, ali sadašnji stil vožnje mi je takav da bi mi i sporttouring guma bila dobra. Ali bih se ipak držao sport gume.

Mislim da je za ovakav stil vožnje Supercorsa bačen novac. Slika Rosso Corse II na Tuonu 660 sa 8800km. :mrgreen: Zamjenio sam ih na 10900km i još se graničnici nisu poravnali sa gaznim slojem. 🫣

View attachment 777716
Bridgestone ....trebala bi bit dobra , meni na skuteru toliko gume ne traju 🤣
 
  • Like
Reactions: Medo