GUME ZA BEVERLY 250

badja

New member
Molim za pomoć skuteraša!
Prijatelj mi treba zamjeniti gume na Beverly-u 250.

Koje gume je najbolje staviti i gdje ih kupiti ( Zagreb ).

-prednja 110/70 R16
-zadnja  140/70 R16

 
badja said:
Molim za pomoć skuteraša!
Prijatelj mi treba zamjeniti gume na Beverly-u 250.

Koje gume je najbolje staviti i gdje ih kupiti ( Zagreb ).

-prednja 110/70 R16
-zadnja  140/70 R16
Michelin Gold Standard
 
Imaš ih kod Piaggio dilera.
Meni su tam rekli da za Beverlya imaju još nekakve Savine koje su duplo jeftinije, al neznam kakve su, stoga ak neko zna, ima iskustva s tim gumama, nek pliz napiše neš.
 
zivko said:
Imaš ih kod Piaggio dilera.
Meni su tam rekli da za Beverlya imaju još nekakve Savine koje su duplo jeftinije, al neznam kakve su, stoga ak neko zna, ima iskustva s tim gumama, nek pliz napiše neš.
upravo sam zvao u Split, ove Michelin koje mi je Nike preporučio su 496,00 kn/470,00kn
Savine gume su 324,00/225,00 kn
 
Ne znam za Savine, ali Michelin Gold Standard je najbolja za kišu i skliski asfalt (a i za suho ;) )
 
Ja imam michelinke i nebi nikad stavljao druge,,,nek samo uzme, nema tu sad nekakvog šparanja,,,,bar ne na gumama.. (y)
 
Ja san prije dva miseca stavija na beverlija 250 Savine gume.
Guma je solidna, al samo solidna u odnosu na Michelina. Mislin, ne koštaju bezveze duplo manje. Al za tu cijenu nisu loše. Dapače. Drže one lipo u zavojima, ne trese se motor na većein brzinama, ka šta je bija slučaj sa tvorničin Maxxis gumama.
Jedini je problem šta su po kiše katastrofa. Teška. Po kiši moraš bit oprezan kako doziraš gas na kretanju, jer brzo prokližu. Na zebrama i bilin crtama po cesti  također moraš pazit jer se motor zanosi sam od sebe, bez da stišeš kočnicu. Iman još jedan skuter, Piaggio Diesis i na njega san davno stavija Michelin Pilot City. Te gume su savršenstvo. Lipe te za cestu.
Dakle, Savine su ok, izuzev na kiši (koliko para, toliko muzike), a Michelinke su bez mane. Moje mišljenje. :wink:
 
Beverly mi je stigao sa Michelin Gold Standard.
Ne znam je li danas u Zgb padala masna kiša, jesu li gume koma ili previše očekujem, ali u 4 popodne, nakon što je cijeli dan padala kiša bez prestanka, u par navrata mi je prednji kotač proklizao prilikom ne baš jakog kočenja.  Npr, približavam se zebri sa 40-ak kmh i pješak kreće preko a ja ne uspijevam stati u 20-ak m.  :palacdolje:

Poslije sam isprobavao i zadnju, ona kao da je malo teže blokirala ali nijedna me nije oduševila na mokrome.
Sad, velim, možda i ja previše očekujem, vozim tek nekoliko mjeseci (oko 2500km) - možda je to normalno ponašanje na mokrom asvaltu.  :?
Plan mi je bio, kad ove malo istrošim, kupiti nešto bolje a sad svi kažu da su ove gume najbolje što ide na Bev?  :misli:
 
Upravo tako. Kad imamo masan i šugav asfalt. Da si bio s nečim drugim, možda bi i pao...
 
Na Bev idu još nekakve Pirelli, kaj ne?  :misli: zna neko kakve su one? isprika ak je na to pitanje već odogoverno negdje nekad...
 
Te pirelli gume ti je jako teško nabaviti jer kad sam ja kupovao promjenio se neki uvoznik (ili kaj je več bilo).
Nije ih bili nigdje  za kupiti, jedino u sloveniji..
 
Fottach said:
Beverly mi je stigao sa Michelin Gold Standard.
Ne znam je li danas u Zgb padala masna kiša, jesu li gume koma ili previše očekujem, ali u 4 popodne, nakon što je cijeli dan padala kiša bez prestanka, u par navrata mi je prednji kotač proklizao prilikom ne baš jakog kočenja.  Npr, približavam se zebri sa 40-ak kmh i pješak kreće preko a ja ne uspijevam stati u 20-ak m.  :palacdolje:

Poslije sam isprobavao i zadnju, ona kao da je malo teže blokirala ali nijedna me nije oduševila na mokrome.
Sad, velim, možda i ja previše očekujem, vozim tek nekoliko mjeseci (oko 2500km) - možda je to normalno ponašanje na mokrom asvaltu.  :?
Plan mi je bio, kad ove malo istrošim, kupiti nešto bolje a sad svi kažu da su ove gume najbolje što ide na Bev?  :misli:
Stvar je u tome šta to nisu Michelin Gold Standard koje se prodaju u dućanu posebno.Te Michelinke koje stižu s Beverlijem imaju oznaku F, a ove dućanske S. Razlika je velika i nema veze jedna guma s drugon.
To znan sigurno.
 
veliki said:
Te pirelli gume ti je jako teško nabaviti jer kad sam ja kupovao promjenio se neki uvoznik (ili kaj je več bilo).
Nije ih bili nigdje  za kupiti, jedino u sloveniji..
Ima ih u Piaggio mreži
 
chief engineer said:
Stvar je u tome šta to nisu Michelin Gold Standard koje se prodaju u dućanu posebno.Te Michelinke koje stižu s Beverlijem imaju oznaku F, a ove dućanske S. Razlika je velika i nema veze jedna guma s drugon.
To znan sigurno.
Nije F nego P
P i S su oznake za max brzinu (P do 140 a S do 180)
P ide serijski sa Beverlyima 125-250 a S dolazi sa Beverly 500
 
Neznam jel ima bridgestone u toj dimenziji, ali umjesto njega bi stavil pirelli, odlična guma  (y)
 
Razlika pirelli-michelin, razlika ti je nekih 200kn, jeftiniji michelin. Razlika neka velika i ne postoji, tak da je totalno svejedno kaj staviš, samo nemoj savu.. :palacdolje:
 
ja iman Savu i svakako je bolja od sveg onoga šta dolzi serijski s motoron.....i da, nije F nego P. Čudi me da nisu napravili još koji model guma tih dimenzija nego ima samo Sava i Michelin.
 
Poggiali said:
Neznam jel ima bridgestone u toj dimenziji, ali umjesto njega bi stavil pirelli, odlična guma  (y)

Nema Bridgestone
 
michelin, pirelli, sava,,,druge nema tih dimenzija.. :wink: