Gume za maxi skuter

R3nchi said:
Ekipa nemojte me pljuvat al stvarno neam volje citat 45 strana..
Kupio 2017 xmax 300, gore valjda orginal gume koje mi bacaju strah u Kosti,
ne daju sigurnost naginjana u zavoju ,a u zavoju ko da mi skuter seta tj plovi..
Ugl sta mi  preporucate?
vidim da se pirelli diablo spominju..
Ako se dobro sjecam imo sam pirelli na versysu i bile su dobre..
kakav je dunlop scootsmart ?

Takoder vlasnik xmax300. Također isti osjecaj imam i ja da Dunlop scootsmart. Plovi po zavojima kao brod, prednja je ajme majko loša... Osjecaj za zavoj 0 bodova...
Moram ih i ja mijenjati...
 
  • Like
Reactions: R3nchi
ferrari1984 said:
Takoder vlasnik xmax300. Također isti osjecaj imam i ja da Dunlop scootsmart. Plovi po zavojima kao brod, prednja je ajme majko loša... Osjecaj za zavoj 0 bodova...
Moram ih i ja mijenjati...

JA sam izbor suzio na ovo

MITAS Touring Force-SC      675,75 kn 

CONTINENTAL CONTI TWIST 768,32 kn

BRIDGESTONE BATTLAX SC      799,84 kn

PIRELLI ANGEL SCOOTER        849,06 kn

CONTINENTAL CONTI SCOOT  862,13 kn

Vise love od ovog ne dam..  :nono:

Da sam htio kupovat gume preko 1k kn osto bi na versysu... :bilder:
 
R3nchi said:
JA sam izbor suzio na ovo

MITAS Touring Force-SC      675,75 kn 

CONTINENTAL CONTI TWIST 768,32 kn

BRIDGESTONE BATTLAX SC      799,84 kn

PIRELLI ANGEL SCOOTER        849,06 kn

CONTINENTAL CONTI SCOOT  862,13 kn

Vise love od ovog ne dam..  :nono:

Da sam htio kupovat gume preko 1k kn osto bi na versysu... :bilder:

Svi hvale MITASICE... mozda njih ubodem...
 
Iskreno mene najvise zulja prst izmedju mitasa(kolko sam skuzio to ex sava) i battlaxa..
Al zbog razlike u cijeni koja je tu negdje u visini zamjene guma (200kn) i mog penzic vozenja samo po lijepom vremenu
mislim da cu mitas opalit..

JOs kad bi netko drugi bridgestonke pa da imamo malo veci info o vise guma iz prve ruke..
 
Eto, sezona za mene konačno počinje pa je i vrijeme za zamjenu guma. Serijski su gore Michelinke City grip koja više proklizava nego drži cestu.

Neki savjet tko u ZG prodaje i radi zamjenu guma?

Mislim da sam se odlučio za 120/70 15 i 140/70 14 Metzeler Feel Free.
 
Odi k burazima,Tucmani 3 ,Prečko.Brojevi telefona su isti :098/828-076 Mario i 091/9420-733 Dario .
Razmisli i o diablo rosso gumama, iako i feelfree su super.
 
Takoder vlasnik xmax300. Također isti osjecaj imam i ja da Dunlop scootsmart. Plovi po zavojima kao brod, prednja je ajme majko loša... Osjecaj za zavoj 0 bodova...
Moram ih i ja mijenjati...

Reko gops. sa gum,er.hr
Pirelli Angel

Tako da Pirelli aNGEL... (y)(y)
 
  • Like
Reactions: ferrari1984
Danas sam stavio nove scootsmart i napravio 50ak km. Prošle su bile pirelli evo 21, 22 i dunlop su mi puno bolje.
 

Attachments

  • _20200623_203753.JPG
    _20200623_203753.JPG
    170.7 KB · Views: 180
  • _20200623_203710.JPG
    _20200623_203710.JPG
    194.5 KB · Views: 182
Moje 3g stare dunlop (uopce nisu potrosene) omogucuju normalnu voznju jedino na +30c uzarenom asfaltu.. Sve ostalo je death wish..
 
Pitanje za guma maksi skuter gurue...
Konkretno Beverly 350 ST. Do sada promijenio više pari Pirelli Diablo Scooter guma (skuter trenutno ima cca 35000km) trenutno na Pirelli Angel varijanti. Ukratno na jednim i drugim gumama nakon cca 1/2 potrosnje počinje trešnja volana. Ništa strašno ako su ruke na volanu ali vrlo neugodno na nekih 60 km/h, +/- 5 km/h ako se vozi bez ruku.
Skuter ima original kufer ali i veće utege mislim od x9 modela. Sa novim gumama nikakvih problema no kad je šara na cca 3 mm počinje break dance...
Ukratko treba li otići kod:

A vulkanizera
B servis
C plesni studio Tihane Škrinjarić
 
Koje gume na beverly 350?

Dunlop scootsmart, metzeler feelfree ili nešto treće?
100-200kn mi ne igra neku razliku

I od koga se to danas kupuje?
Zadnji put kada sam kupovao sam uzimao od nekog iz splita, tamo je bilo najpovoljnije.
 
Metzeler uvjek dobar izbor, ako lova nije u pitanju onda najbolja guma Heidenau.
Ukucaj u gugl marku i dimenziju pa ćeš vidjet ko prodaje i ugrađuje
 
Kupio sam pireli angel scooter. Došle jučer, ovaj tjedan se valjda montira. Malo manje od 800kn koštale + montaža.