H.I.S.S.

zen999

New member
Kupio sam mašinu od honde CBR954 za moj projekt na 4 kotača. Platio sam ju povoljno al pošto nisam dobio ključ mašina ne pali jer elektronika ima blokadu koja je uparena s ključem. Ima li načina da se H.I.S.S. zaštita zaobiđe? Ako ima koji majstor da to može rješit nek mi se javi na PP.
 
Već smo raspravljali o tome al nitko se nije javio sa nekim rješenjem

http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=86072.0
 
zen999 said:
Kupio sam mašinu od honde CBR954 za moj projekt na 4 kotača. Platio sam ju povoljno al pošto nisam dobio ključ mašina ne pali jer elektronika ima blokadu koja je uparena s ključem. Ima li načina da se H.I.S.S. zaštita zaobiđe? Ako ima koji majstor da to može rješit nek mi se javi na PP.
nagovaraš nekoga da se bavi kriminalom?
 
zen999 said:
Pošto motor nije ukraden ne radi se o kriminalu ;) Ipak na neki način honde prepravljene za utrke rade bez ključa...
druga elektronika je gore na tim motorima :wink:
 
zen999 said:
Ima jedna firma u velikoj britaniji koja prirema motore za utrke, a kučište izgleda potpuno isto...
sam ti nađi elektroniku s ključevima mislim da ti nema druge opcije :mrgreen:
 
zen999 said:
Pošto motor nije ukraden ne radi se o kriminalu ;) Ipak na neki način honde prepravljene za utrke rade bez ključa...
...ha-ha...kakve su to utrke gdje se voze honde 954 ? to mogu biti utrke kad se bježi pred policijskim bmw-om....
ako nije klepit motor-nek ti gospodin izvoli dati i kodirane ključeve i bravicu uz kodirani kompjuter-(ako ih nije prodao za 500-600 uera i uzeo komp.sa klepite pod račun)...ionako su jedno bez drugog neupotrebljivi !!! tu se ne mijenjaju kodovi u ključu nego se mijenja čip u tijelu bravice i čip u kompjuteru...i to se naravno može napraviti-ALI JA NE !
 
ALOOOOOO !

Čovjek pravi neki bolid na 4 kotača......ja ne mogu vjerovati da se grupa ljudi uhvati zaj sa *954 kup bla bla* i da ne pročita prvi post !

Jel to formula student ili nešto ti sebi radiš privatno?
 
kubik said:
ALOOOOOO !

Čovjek pravi neki bolid na 4 kotača......ja ne mogu vjerovati da se grupa ljudi uhvati zaj sa *954 kup bla bla* i da ne pročita prvi post !

Jel to formula student ili nešto ti sebi radiš privatno?

pročitan je prvi post jako dobro,ali isto tako zašto netko ko prodaje mašinu koja pali SAMO sa tom elektronikom i SAMO sa tim ključem uz mašinu ne da i to  :misli:

bez obzira na bolid ili na formulu student ili na bilo što drugo ....  :misli:
 
zvonko situm said:
...ha-ha...kakve su to utrke gdje se voze honde 954 ? to mogu biti utrke kad se bježi pred policijskim bmw-om....
ako nije klepit motor-nek ti gospodin izvoli dati i kodirane ključeve i bravicu uz kodirani kompjuter-(ako ih nije prodao za 500-600 uera i uzeo komp.sa klepite pod račun)...ionako su jedno bez drugog neupotrebljivi !!! tu se ne mijenjaju kodovi u ključu nego se mijenja čip u tijelu bravice i čip u kompjuteru...i to se naravno može napraviti-ALI JA NE !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Plan "C" -stavi karbose i obično paljenje
 
Plan "D" - Prodaj to nekome i kupi drugu masinu.  :mrgreen:
 
kubik said:
ALOOOOOO !

Čovjek pravi neki bolid na 4 kotača......ja ne mogu vjerovati da se grupa ljudi uhvati zaj sa *954 kup bla bla* i da ne pročita prvi post !

Jel to formula student ili nešto ti sebi radiš privatno?

Replika lotusa super 7 za cestovnu uporabu, a trebao bi imati manje od 500kg... Sa navedenom mašinom u kombinaciji sa diferencijalom kojeg imam i 13" felgama maks. brzina bi trebala biti oko 200km/h i 0-100km/h za <5s 8)
Šasiju sam već počeo radit, a dokumentacija za homologaciju/atest je gotovo pa kompletna.
 
zvonko situm said:
...ha-ha...kakve su to utrke gdje se voze honde 954 ? to mogu biti utrke kad se bježi pred policijskim bmw-om....
ako nije klepit motor-nek ti gospodin izvoli dati i kodirane ključeve i bravicu uz kodirani kompjuter-(ako ih nije prodao za 500-600 uera i uzeo komp.sa klepite pod račun)...ionako su jedno bez drugog neupotrebljivi !!! tu se ne mijenjaju kodovi u ključu nego se mijenja čip u tijelu bravice i čip u kompjuteru...i to se naravno može napraviti-ALI JA NE !

Pa normalno da je kljuceve,bravu i kompjuter prodao posebno to vrijedo oko 1000e,nije glup da ih da u cijeni s masinom.
 
ima kod mene u kvartu jedan covjek koji se cijeli zivot bavim svim vrstama kljuceva i zakljucavanja.... covjek moze provalit sta god zazelis... navodno je najbolji u hrvatskoj i ne postoji brava koju nemoze otvorit... budem potrazio njegov broj pa ti javim ovdje da se njemu javis... nista ne obecajem... al covjek je stvarno majstor za bilosta vezano za zakljucavanje

edit: evo broja... 091/3490-796 - Stjepan Perger .. probaj na taj, nasao sam ga na netu, ak vise nema taj, budem njega osobno pitao...
 
High 46 said:
pročitan je prvi post jako dobro,ali isto tako zašto netko ko prodaje mašinu koja pali SAMO sa tom elektronikom i SAMO sa tim ključem uz mašinu ne da i to  :misli:

bez obzira na bolid ili na formulu student ili na bilo što drugo ....  :misli:

mislim da ta masina radi samo sa originalnom hondinom elektronikom. ako sam dobro shvatio, sa drugom elektronikom i kljuvem koji ide uz tu elektroniku, masina bi radila...