HELP plaćanje 5% poreza pri kupnji rabljenog vozila

teoitu

Member
Eto imam problem, pa bi molio pomoć
kupio motor ponosni sam treći vlasnik, problem je u tome kaj drugi vlasnik nije platio 5% poreza pri kupnji istog, znači nema mali zeleni  žig na kupoprodajnom ugovoru.Jasno mi je da sam popušio i da ču na kraju ja platiti i njegov i svoj porez.
Problem je u tome kaj je on iz PULE  ja iz ZAGREBA i navodno bi taj porez trebalo platiti u poreznoj u Puli.
Imali tko saznanja da se porez koji on nije platio može platiti u ZG poreznoj.
Dali je tko od cijenjenih forumaša bio u takvoj situaciji i kakva su  vaša iskustva.
HVALA NA  ODGOVORIMA
 
Znam da je bilo promjena u poreznim zakonima da se PMV-om duži vlasnik a ne više vozilo.
Ja sam kupio motor za koji nije bio plaćen PMV, nisam imao problema. (y)
Možda je i s tvojih 5% isto tako :neznam:
 
Skripter
je proćital sam tvoj post u jednoj od tema
i skužil sad da si ti to uspješno riješio  :021:
ali nisam skužio dali je tvoja situacija bila identična mojoj (jedan od kupoprodajnih ugovora bez zelenog žiga odnosno nije plaćen PMV )

 
Sad sam pogledao ugovore, nemam nikakve žigove na njima osim javnog bilježnika :neznam:

Na poreznoj su mi rekli da je lik dužan porez ali da to nema veze samnom  :mrgreen:
 
mislim da ču ovih dana u poreznu ravno kod debele babe  na šalter
 
teoitu said:
mislim da ču ovih dana u poreznu ravno kod debele babe  na šalter

Ponesi brašno  :hehehe:
 
porez se mora platiti osobno, znaci taj frajer u puli mora osobno platiti
pa onda moras ti platiti..
 
shegy je djelomično u pravu
porez mogu i ja platiti ali u Puli
 
teoitu said:
Eto imam problem, pa bi molio pomoć
kupio motor ponosni sam treći vlasnik, problem je u tome kaj drugi vlasnik nije platio 5% poreza pri kupnji istog, znači nema mali zeleni  žig na kupoprodajnom ugovoru.Jasno mi je da sam popušio i da ču na kraju ja platiti i njegov i svoj porez.
Problem je u tome kaj je on iz PULE  ja iz ZAGREBA i navodno bi taj porez trebalo platiti u poreznoj u Puli.
Imali tko saznanja da se porez koji on nije platio može platiti u ZG poreznoj.
Dali je tko od cijenjenih forumaša bio u takvoj situaciji i kakva su  vaša iskustva.
HVALA NA  ODGOVORIMA

Oprosti ali zašto ne kontaktiraš vlasnika koji je u prometnoj i direktno sa njim ne napraviš ugovor i preskočiš lika od kojega si kupio motor?
 
Charlie said:
Oprosti ali zašto ne kontaktiraš vlasnika koji je u prometnoj i direktno sa njim ne napraviš ugovor i preskočiš lika od kojega si kupio motor?
zato kaj na poleđini prometne piše da je skuter odjavljen i ime novog vlasnika (onog koji nije platio porez)
 
Kolki je porez za osobni auto stariji od 10 godina  :misli:
 
nema ga :mrgreen:
 
Phobocaster said:

Nisam možda dobro napisal, porez kod prodaje, ne onaj na luksuz ;)
 
HIGHLANDER said:
Nisam možda dobro napisal, porez kod prodaje, ne onaj na luksuz ;)

Koliko debela teta kaze  :mrgreen: kad vidi sta pise u tefteru  :LOL:
 
HIGHLANDER said:
Nisam možda dobro napisal, porez kod prodaje, ne onaj na luksuz ;)
a to da kak decki vele 5% (y)