HELP plaćanje 5% poreza pri kupnji rabljenog vozila

e ovak, imam jedno pitanje u vezi tog poreza, dakle radi se o tome da sam kupio motor koji je regan na obrt i tip od kojeg sam kupio mi je rekao da ne placam 5% poreza, napravili smo kupoprodajni ugovor u kojem je iza pise da je javni biljeznik imao u vidu obrtnicu od tog obrta i na prednjoj strani je udaren žig od tog obrta, planiram sljedeci tjedan ic registriran motor na sebe pa me zanima kakva je procedura, kud prvo, dali moram na poreznu ili ne, eto ako je ko imao takav slucaj ili pak zna kak da to rijesim nek mi malo pomogne, zahvaljujem se unaprijed  :D  :D
 
Ja sam kupio kombi od firme i to na racun od firme, bez biljeznika i iceg. Dosao na policiju s racunom i to je to. E sad ne znam kako je s obrtom...
 
Ako je obrtnik u sustavu PDV-a onda nebi trebao platiti, ali mislim da ti mora dati račun s iskazanim pdv-om (25%).
Ako nije u sustavu pdv-a onda ces platiti prijenos.

Ako grjesim neka me netko ispravi  (y)
 
je tak je, bio sam danas u poreznoj upravi kod jedne vrlo ljubazne gospođe (čitaj nadrkane babe) i lijepo mi je objasnila da trebam racun od tog obrta za taj motor sa svim podacima kao na kupoprodajnom ugovoru i da onda ne placam porez, tako da sam kontaktirao bivseg vlasnika da mi nakuca nekakvi račun  (y)