Hoće li ove godine biti izmjena zakona?

zaroz

New member
Nešto sam načuo da ove godine trebaju doći neke izmjene zakona o sigurnosti prometa na cestama, pa ako netko ima nekakvih informacija? Konkretno me zanima spuštanje dobne granice za polaganje A kategorije... Pa ako netko nešto zna, je li istina ili nije... Hvala.
 
Zanimljivo pitanje?!  :misli:
Srećom pa imam poprilično godina, inače bi bio jako isfrustriran s tim polaganjima! Za sada još vrijedi zakon da svaki prelazak iz jedne kategorije u drugu (A1-A2-A) se polaže i plaća dodatno, što nema nikakve logike! Logičnije je da se automatski s godinama jedna kategorija pretvori udrugu...
Ali NE, mi imamo zakon koji kaže da se mora PLATITI!!! :palacdolje:
 
Mislim da nema nikakvih izmjena...  :palacdolje:
Bio sam pred mj. dana u autoskoli na "informativnom" razgovoru. Naravno nikakve nove informacije nisam dobio. Sve po starom mora se polagati sve posebno i svaki put po djepu.  :evil: :evil: <3CROATIA<3  :LOL:
 
Koliko znam ova vlada ima FB i sve drugo online,mozda se logira i na forum. U svakom slucaju sretno sa polaganjem. Uz svu zajebanciju i troskove covjek stvarno treba imat volje i zelje
 
CrniPetar said:
Koliko znam ova vlada ima FB i sve drugo online,mozda se logira i na forum. U svakom slucaju sretno sa polaganjem. Uz svu zajebanciju i troskove covjek stvarno treba imat volje i zelje

Istina  (y) .
Evo ja se upisao prije 4 tjedna i pun mi k...c više čekanja da izađem na ispit.
A cijene lopovske  :(
 
zaroz said:
Nešto sam načuo da ove godine trebaju doći neke izmjene zakona o sigurnosti prometa na cestama, pa ako netko ima nekakvih informacija? Konkretno me zanima spuštanje dobne granice za polaganje A kategorije... Pa ako netko nešto zna, je li istina ili nije... Hvala.
Da, trebalo bi biti. No možda ne stignu ove godine to riješiti, pa se sve prebaci na početak 2013.
No, koliko znam, nije riječ o onome kaj tebe zanima.
 
Zna netko oće se mjenjat zakon za nas što imamo A2 i ispunjamo dobne uvjete a tili bi A besplatno? :D
 
Neznam za izmjene zakona, ali znam da sam se poprilično dugo vozio bez vozačke jer nisam imao dovoljno godina za polaganje A kat.! Opcija sa polaganjem svake kategorije posebno nije mi dolazila u obzir..jednostavno je preskupo (kazna za vožnju bez odgovarajuće kategorije je 2000kn, koju na sudu uglavnom uredno smanje na ispod 1000kn).
Mislim da puno mladih vozača prakticira istu stvar i još pri tome kupe snažnije motocikle (kojima ugl. nisu dorasli) kako bi mogli umaći policijskim snagama.
 
Nintendo said:
Neznam za izmjene zakona, ali znam da sam se poprilično dugo vozio bez vozačke jer nisam imao dovoljno godina za polaganje A kat.! Opcija sa polaganjem svake kategorije posebno nije mi dolazila u obzir..jednostavno je preskupo (kazna za vožnju bez odgovarajuće kategorije je 2000kn, koju na sudu uglavnom uredno smanje na ispod 1000kn).

A kakva je praksa kad takav vozac napravi neku stetu? Jel mora vracat novce osig. kuci koja je ostecenom isplatila odstetu?
 
Mene baš ne brine to da će me policija zaustavit, jer kad ih ugledam samo niža i pun gas, oni i ne stignu reagirat. :evil:  :021:

Problem je šta ako mi se štogod desi, a npr. ja nisam kriv, onda nemam pravo na odštetu....
 
jocoj said:
Problem je šta ako mi se štogod desi, a npr. ja nisam kriv, onda nemam pravo na odštetu....

To si cuo od nekog ili znas to pouzdano?
 
3alfa3 said:
To si cuo od nekog ili znas to pouzdano?

Nisam 100% siguran, ali čuo sam od dosta ljudi, neki govore npr. da ti osiguravajuće društvo ne isplati puni iznos štete.

A to je i u neku ruku logično, to je isto ko da nemaš vozačke.
 
Zamisli da tako pogodis Ferrarija :-/ hmmm, onako zadnji branik.... Jucer sam bas vozija iza jednog i to zamislija, brzo sam prebacija u nizu, prestiga ga i vozija iza Punta jedinice :)... Je isto talijanski, al branik je 300kn hahaha :)
 
Ja sam polagao po starom zakonu a 1 sa 16,pa me zahvatio novi zakon poslje godinu dana od kada sam položio,pa sam položio jesenas a2 i kupio ovo tak da opet viška kw,a to sad za a hoću li moći polagati sa 23 tj kad napunim 2 god a2 ili ću morati čekati 24 god,a sumnjam da će biti badava ali bar da smanje godine pa da ne moram  toliko trpiti strah :LOL: :LOL:
 
jocoj said:
Nisam 100% siguran, ali čuo sam od dosta ljudi, neki govore npr. da ti osiguravajuće društvo ne isplati puni iznos štete.

A to je i u neku ruku logično, to je isto ko da nemaš vozačke.

Ja sam gotovo siguran da nebi imao nikakvih problema sa naplatom stete. Jedino ako bi dosla policija radit uvidjaj, dobio bi kaznu za voznju bez kategorije.

Cezar89 said:
Zamisli da tako pogodis Ferrarija :-/ hmmm, onako zadnji branik.... Jucer sam bas vozija iza jednog i to zamislija, brzo sam prebacija u nizu, prestiga ga i vozija iza Punta jedinice :)... Je isto talijanski, al branik je 300kn hahaha :)

Jebes branik, al kaj ak pogodis nekog pjesaka i napravis od njega invalida? Prvo astronomska (za nase pojmove) odsteta, a nakon toga mjesecna renta. I tako godinama, desetljecima...
 
3alfa3 said:
A kakva je praksa kad takav vozac napravi neku stetu? Jel mora vracat novce osig. kuci koja je ostecenom isplatila odstetu?
Srecom nisam imao priliku saznat! Ali vjerujem da je takva praksa.
Nije da opravdavam mlade vozace (u jednom trenutku i sebe) koji na taj nacin razmisljaju, ali taj zakon dovodi do toga! Evo.. imam kolegu koji vozi z750 kao i tvoj, ima 23 i nema pravo polagat (trebao bi valjda jos vozit ybr125 ). Bas smo nekidan pricali u vezi isplate osiguranja u njegovom slucaju neimanja dozvole i kaze da ukoliko osig. ne isplacuje odstetu nece ni regat motor. Za nedaj Boze ce sam isplatit stetu ostecenom. Znam da njih puno razmislja na taj nacin i taj zakon hitno treba promjenit.

Najgore od svega je da sam se za ispit vozio 2min. na poligonu i 3 u gradu.. platio cca. 4t.kn. i sad legalno mogu glumit Rossia!
 
jocoj said:
Mene baš ne brine to da će me policija zaustavit, jer kad ih ugledam samo niža i pun gas, oni i ne stignu reagirat. :evil:  :021:

Problem je šta ako mi se štogod desi, a npr. ja nisam kriv, onda nemam pravo na odštetu....

Ako nisi kriv, osiguranje ce ti isplatiti stetu, ne vidim zasto nebi...  A ako si ti slucajno kriv, onda ti vracas stetu iz svojega zepa i osiguranje ti ne pokriva nista...
 
Bježao sam i ja prije, sad kad se sjetim kakve sam pizdarije radio (200 kroz centar grada, prolasci kroz crveno) najradije bih sam sebe našamarao... Vožnja bez dozvole mi je daleko od ugodne, stalno moram gledat di je policija, kuda ću pobjeći i hoću li moći uopće pobjeći. Ne želim to više raditi. A ništa, ako neće biti ove izmjene koje me zanimaju, bit će red položit a2 i uzet nešto sa 3 cilindra i 70-ak konja manje od ovog sad. Ako znate nekoga tko je voljan mjenjati mt-03 ili takvo što za r6, slobodno napišite. Evo oglas: http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/yamaha-r6-special-edition-r46-oglas-4601007