Hoće li ove godine biti izmjena zakona?

zaroz said:
Bježao sam i ja prije, sad kad se sjetim kakve sam pizdarije radio (200 kroz centar grada, prolasci kroz crveno) najradije bih sam sebe našamarao... Vožnja bez dozvole mi je daleko od ugodne, stalno moram gledat di je policija, kuda ću pobjeći i hoću li moći uopće pobjeći. Ne želim to više raditi. A ništa, ako neće biti ove izmjene koje me zanimaju, bit će red položit a2 i uzet nešto sa 3 cilindra i 70-ak konja manje od ovog sad. Ako znate nekoga tko je voljan mjenjati mt-03 ili takvo što za r6, slobodno napišite. Evo oglas: http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/yamaha-r6-special-edition-r46-oglas-4601007

Ne kužim zake se uopće sekiraš? Ak delaš sve ovo gore nabrojeno, ne kužim koji kurac će ti uopće vozačka? To je ionako danas bezvezni papir...
 
kliker-vk said:
Zanimljivo pitanje?!  :misli:
Srećom pa imam poprilično godina, inače bi bio jako isfrustriran s tim polaganjima! Za sada još vrijedi zakon da svaki prelazak iz jedne kategorije u drugu (A1-A2-A) se polaže i plaća dodatno, što nema nikakve logike! Logičnije je da se automatski s godinama jedna kategorija pretvori udrugu...
Ali NE, mi imamo zakon koji kaže da se mora PLATITI!!! :palacdolje:

tako je. zamisli gluposti. Zamisli gluposti -imam B još od punoljetnosti -dakle prometne propise znam. To mi uostalom i priznaju jer netreba polagati teoriju, niti prvu pomoć. Imam i A2 -dakle motor voziti znam. U srednjim 30tima sam -dakle ozbiljan sam čovjek, potpuno zrel za A.

Zakaj ja sad moram opet u autoškolu da bi dobil A?  Gluposti. same ti zeme vreme (15sati) i nofce (3.000kuna) i još te košta živaca jer se grizeš jel buš prošel na ispitu ili ne
 
Zakaj ja sad moram opet u autoškolu da bi dobil A?  Gluposti. same ti zeme vreme (15sati) i nofce (3.000kuna) i još te košta živaca jer se grizeš jel buš prošel na ispitu ili ne
[/quote]


Mjesec dana i 3500 kn  (sa novom vozackom, slikama, blabla...) :D
 
Ma ne dam više.

Akop treba ostat ću na A2 motorima zauvijek,a eventualno ako budem ikad živio u blizini neke staze uzet nešto jače.


Dao sam im za B,za A2,ne dam za A,ne pada mi na pamet  :wink:
 
Angie said:
Ma ne dam više.

Akop treba ostat ću na A2 motorima zauvijek,a eventualno ako budem ikad živio u blizini neke staze uzet nešto jače.


Dao sam im za B,za A2,ne dam za A,ne pada mi na pamet  :wink:
i ja,
i nadam se da mi neće past na pamet uzimat ikad išta jače  :mrgreen:
 
platio prošle godine A malo manje od 4000 kn iako imam i B,C,E i koji milion km,a motor me u auto školi nisu naučili voziti jbg malo se provozao i položio.Sjebali mi dozvolu jer sad svakih 5 god moram na liječnički zbog C;i E .Ovo sa dobnom granicom je u redu ali nije da moraš istu stvar plaćati 2 puta
 
grafit said:
platio prošle godine A malo manje od 4000 kn iako imam i B,C,E i koji milion km,a motor me u auto školi nisu naučili voziti jbg malo se provozao i položio.Sjebali mi dozvolu jer sad svakih 5 god moram na liječnički zbog C;i E .Ovo sa dobnom granicom je u redu ali nije da moraš istu stvar plaćati 2 puta

E da i na to sam zaboravio da moram svakih 5 na lijecnicki ili kako bi krmaca u policiji rekla "pa nemorate vi gospon nista mozete se vi odrec tih kategorija"!
 
grafit said:
platio prošle godine A malo manje od 4000 kn iako imam i B,C,E i koji milion km,a motor me u auto školi nisu naučili voziti jbg malo se provozao i položio.Sjebali mi dozvolu jer sad svakih 5 god moram na liječnički zbog C;i E .Ovo sa dobnom granicom je u redu ali nije da moraš istu stvar plaćati 2 puta
S tim se slazem, nakon dvije godine posjedovanja A2 bi trebali dati A, kao sto je prije bilo. A ovako se autoskole bogate ili rezultira s tim da nas je sve vise na cesti bez valjanih kategorija.
Ljudi recesija je, ko ce mi svake 2 god dati 4000kn za polaganje  :mrgreen:
 
Ne znam jel vec spomenuta analogija sa autima i mladim vozacima...
Oni ne moraju polagat za jace aute nego im se automatski ukida ogranicenje na snagu kad zadovolje uvjete. Meni je to isto ko i A1, A2, A kategorije
 
Jebo te koje su to cifre,ja se sječam ko danas te davne godine,prvo na potvrdu vozio do 50 ccm,a onda 300 maraka(sada bi bilo 150 eura) A i B zajedno,je da je gorivo bilo manje od sadašnje 3 kn....
 
BEŠO - SB said:
Jebo te koje su to cifre,ja se sječam ko danas te davne godine,prvo na potvrdu vozio do 50 ccm,a onda 300 maraka(sada bi bilo 150 eura) A i B zajedno,je da je gorivo bilo manje od sadašnje 3 kn....
Eeee.... koja su to vrimena bila... B kategorija 150 maraka (Markovićevih), a kutija Waltera (8,5kn) 2 litre benzine...
Stari se.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Nepušač sam ali čini mi se da je i sada Wallter 2 lit. benzina,ma meni se čini da nas netko ....
 
- bila je neka tema, ali više je ne mogu naći o benzinu, pogledajte malo slike iz

Nizozemske - Amsterdam, Haag ...

  koliko ljudi više koriste bicikle, a automobila i motora sve manje na cesti ;)

BTW
radni dan, pa ti nađi svoj bicikl  :mrgreen:
 
Uvijek mozete cekati 24. rodjendan za polaganje A kategorije i ustediti koju kunu  :)
 
dali neko zna šta bi se dogodilo da ja sad npr položim A1 kategoriju i zakon se promjeni (po novom zakonu se ograničenja miču nakon određenog vremena bez polaganja za svaku kategoriju), dali bi se i meni ta ograničenja sama maknula ili bi trebo ponovno polagat polagat za A2 ili A

kužite šta oću piat?
 
Ako se ukine narsvno da nebi trebao ponovno polagat jer i prije se polagalo na 125-ticama pa je bilo bez ogranicenja. Ali cisto sumnjam da ce se autoskole i drzava odrec te love. Sa tim da mi je instruktor rekao da se u EU mora ima kompletna opremu za voznju.
 
u EU se imaju i blokade koje zaguse motor na 25kW pa nije problem uzet tipa R6 i poslje sam maknes blokadu sa A kategorijom, umjesto da prodajes i kupujes motor zbog snage :(
 
Mario_hornet_ said:
Ja sam polagao po starom zakonu a 1 sa 16,pa me zahvatio novi zakon poslje godinu dana od kada sam položio,pa sam položio jesenas a2 i kupio ovo tak da opet viška kw,a to sad za a hoću li moći polagati sa 23 tj kad napunim 2 god a2 ili ću morati čekati 24 god,a sumnjam da će biti badava ali bar da smanje godine pa da ne moram  toliko trpiti strah :LOL: :LOL:


Ako si polagao po starom zakonu onda mozes dobit A.Isto kao ti je polagao u mene sin i on je dobio A prije par mjeseci .Odi na mup i pitaj