Homemade štender

elektricar86 said:
Ja sam napravio nesto slicno,ali sam stavio pojacanja izmedju dva kraka,da motor ne slomi stender u varu.  :)
Ja sa prednje strane imam dupli var. Jedan na horizontalnu cijev, drugi na pločicu s kojom sam začepio tu cjev. :wink:

Pod ovim sigurno neće popustit, a za veći ću vidit, lako se doda pojačanje, košta me samo farba. (y)
 
Miki666 said:
wrlvROBl.jpg
meni nije jasno čemu služi ova "ručka"  :misli:
 
poco loco said:
meni nije jasno čemu služi ova "ručka"  :misli:
Nisam znao kako će se to dizat pa sam ju napravio da mogu čvrsto uhvatit cjelom rukom. Mogo sam i savit cjeli zadnji kraj prema gore, al ipak sam se odlučio na ručku. :wink:
Ljepše mi je ovako nego da sam samo navario šipku okomito na štender.
 
poco loco said:
(y)  .....mada smatram da je potpuno nepotrebna  :mrgreen:
Sad kad sam pogodio pulugu možda čak i je (ma da mi paše da je tu). :wink:

Prvi put sam ove okomite cjevi pustio predugačke pa je trebalo cca 80kg na ručki da se motor digne, sad nekih 25-30kg (y)
 
Miki666 said:
Ja sa prednje strane imam dupli var. Jedan na horizontalnu cijev, drugi na pločicu s kojom sam začepio tu cjev. :wink:

Pod ovim sigurno neće popustit, a za veći ću vidit, lako se doda pojačanje, košta me samo farba. (y)
(y)
 
elektricar86 said:
pa i nije tako bas :mrgreen: ,ja sam napravio isto tako sa ruckom,dosta je prakticno.  :)
a gle ruku na srce, držač je odvratan  :shock: ali služi svrsi  (y) i da puši na mom motoru, koristio bi ga  8)
..ali vi koji brijete na lijepe motoRRe trebali bi imat i šminka štendere  :mrgreen: ...tak da ako ga nemožeš napravit elegantnog, bolje dat 200tinjak kuna za gotovi
....jesi vidio npr. onaj od farbacha  8)  http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,214708.450.html
 
A da vidis tek onda onaj sta sam ga ja napravio,ovaj od Mikija je miss prema njemu.  :LOL:

Ti sminka stenderi dodju i malo vise od 200-njak kuna,da su samo 200 vec bi si ja bio uzeo jedan za prednji kraj.  :)  (nije me volja napraviti jos jedan)  :mrgreen:

Nisam,daj link.  (y) 

Uostalom,sta se mene tice,nije mi bitno kako stender izgleda,bitno da je funkcionalan.  :)
 
Evo jedno kasno pitanje, izvinjavam se ali interesira me s obzirom da radim štender po Strašilovim naputcima koliko da sam željezni profil odvojim od tla po visini, 3cm? Ne mislim na kotačiće koje sam dobio od rollera ( fi 6 cm). Ovdje mislim od donjeg ruba zadnje vilice do tla.
 
poco loco said:
a gle ruku na srce, držač je odvratan  :shock: ali služi svrsi  (y) i da puši na mom motoru, koristio bi ga  8)
..ali vi koji brijete na lijepe motoRRe trebali bi imat i šminka štendere  :mrgreen: ...tak da ako ga nemožeš napravit elegantnog, bolje dat 200tinjak kuna za gotovi
....jesi vidio npr. onaj od farbacha  8)  http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,214708.450.html

dam ti ja i 250 kuna a ti mi riješi za te pare jedan farbačev ...  :jesus:
 
strasilo said:
dam ti ja i 250 kuna a ti mi riješi za te pare jedan farbačev ...  :jesus:
nisam mislio na taj za 200tinjak kuna  :rolleyes:...ali se da nać elegantni pigani od okruglih cijevi a ne izprešvasani komad balkonske ograde  :mrgreen:
...evo ja sam neki dan za 2 stoje ovaj prodao jednom našem forumašu  :tongue:
 
Skripter said:
:mrgreen:

Imam dva, nema beda  :wink:
Ali ovi prihvati su mi baš....  :chick:
onda copy-paste  8) ...da zgodni su jel pašu za gotovo sve motore, a izvorno su rađeni za klubska trkačka drla, koja grana je u međuvremenu ugašena  :undecided: