HOMOLOGACIJA - PROMETNA DOZVOLA - AUSPUH ?

Sinna said:
Nedavno sam kupio MIVV GP homologirane auspuhe sa db-killerima i s njima homologacijski certifikat na kojem je bila zalijepljena mala plastificirana potvrda (veličina nove osobne iskaznice), koja se stavi u vozačku dozvolu i to je dokument koji vrijedi u cijeloj Evropi (ima e-approved). Znači na auspuhu je oznaka homolog. broja, koja se mora poklapat s dobivenim certifikatom. Na tehničkom to NE upisuju u knjižicu vozila, jer sam pitao. 8)

Mozes li reci gdje si ih kupio?
 
A de sad jos i sve izdaj  :mrgreen:

Neprijatelj cita  :mrgreen: :LOL:
 
Ghostrider-SB said:
Moraju se strogo držat pravilnika i propisa pa opet teh. prolazi sve i svašta   :wink: :LOL:

U subotu sam regao svoj motor, nazvao prije odlaska sve tri stanice za teh. pregled u SB da vidim tko ima fonometar da tamo odem produžit regu i izmjerit buku, nažalost niti jedna stanica nema niti će u skorije vrijeme nabavljat te uređaje, tako bar kažu šefovi stanica, ujedno sam dobio i info da niti jedna jedina stanica u slavoniji nema mjerač buke, a i pitanje je kad će to zaživit kao svakodnevnica, jer navodno moraju ispunjavat sve preduvjete koji trebaju za pravilno očitanje  :neznam:
Imaju ga sigurno, jer bi ih inače zajebavali zbog toga kad dolaze u kontrolu svaka tri mjeseca. Mene su zajebavali jer su baterije bile prazne.
Pročitaj pravilnik, bit će ti jasnije :mrgreen:
 
Prijatelj iz Trsta neki dan mi je rekao da mu je policija oduzela motor jer mu auspuh nije imao homolagiciju.
Bojim se da će tako nešto doći i kod nas.
 
Bandit said:
Imaju ga sigurno, jer bi ih inače zajebavali zbog toga kad dolaze u kontrolu svaka tri mjeseca. Mene su zajebavali jer su baterije bile prazne.
Pročitaj pravilnik, bit će ti jasnije :mrgreen:

Kad ikad pročitao  :mrgreen: al ima ona stara piše i na tarabi p*** pa niko neide j***  :LOL:

Bogami kod nas dolje nema ni na jednoj, a kako to pravdaju  :misli: :neznam:
 
Ghostrider-SB said:
Kad ikad pročitao  :mrgreen: al ima ona stara piše i na tarabi p*** pa niko neide j***  :LOL:

Bogami kod nas dolje nema ni na jednoj, a kako to pravdaju  :misli: :neznam:
a sta ces,zaostali dio rvacke  :LOL:  :mrgreen:
 
Godfather said:
Prijatelj iz Trsta neki dan mi je rekao da mu je policija oduzela motor jer mu auspuh nije imao homolagiciju.
Bojim se da će tako nešto doći i kod nas.

onda sam ja imao sreću. Trst - Lago di Garda -Trst .. ful protočni bez db ubojice..i nitko mi neuze ništa :)  :D
 
Ghostrider-SB said:
Kad ikad pročitao  :mrgreen: al ima ona stara piše i na tarabi p*** pa niko neide j***  :LOL:

Bogami kod nas dolje nema ni na jednoj, a kako to pravdaju  :misli: :neznam:

Sumnjam da nema. A ako stvarno nema, onda bi već trebale biti upozorene (odavno, jer to moraju imati već godinama), pa onda kazne dalje kako slijede :mrgreen:
 
Pitanje u vezi homologacije i homemade auspuha...Imam domaći auspuh bez homologacije, radio ga čovjek koji ima obrt za proizvodnju i održavanje ispušnih sistema.Obrtnicu mu izdala naša vrla država. E sad mene interesira zašto ga ja ne bi smio imat na bajku ukoliko ne prelazi propisanu razinu buke? :misli:
 
marko29 said:
Pitanje u vezi homologacije i homemade auspuha...Imam domaći auspuh bez homologacije, radio ga čovjek koji ima obrt za proizvodnju i održavanje ispušnih sistema.Obrtnicu mu izdala naša vrla država. E sad mene interesira zašto ga ja ne bi smio imat na bajku ukoliko ne prelazi propisanu razinu buke? :misli:

Utome i jest štos,može imat obrt kakav želi ako nema homologaciju za te kante koje radi ništa od toga a ni od tehničkog.
Takav proizvod možeš samo na pisti korisitit, a kad pođeš doma navrneš oriđiđi.
 
Elias said:
Utome i jest štos,može imat obrt kakav želi ako nema homologaciju za te kante koje radi ništa od toga a ni od tehničkog.
Takav proizvod možeš samo na pisti korisitit, a kad pođeš doma navrneš oriđiđi.
kako ne , na tehnickom jos ne mjere razinu buke ...
jedino mozes imatu problema ako naiđeš na policiju ... kojoj se da mjeriti propisana buka ...

cudno jelda ... prolazis tehnicki i onda te policajac poslje tehnickog kazni  :?
 
markookram said:
kako ne , na tehnickom jos ne mjere razinu buke ...
jedino mozes imatu problema ako naiđeš na policiju ... kojoj se da mjeriti propisana buka ...

cudno jelda ... prolazis tehnicki i onda te policajac poslje tehnickog kazni   :?

Nimalo, u cijeloj priči je taj policajac koji ti napiše kaznu, jedini koji dosljedno radi svoj posao.
Razmisli malo.
 
Ok, nasao sam u Louisu dva supuha (BOS i Shark) i na oba pise da imaju EG-BE pa me zanima da li ta oznaka znaci i homologaciju? Obadva imaju DB-Killere.

 
Babylon-07 said:
Ok, nasao sam u Louisu dva supuha (BOS i Shark) i na oba pise da imaju EG-BE pa me zanima da li ta oznaka znaci i homologaciju? Obadva imaju DB-Killere.
To je tipična oznaka s njemačkog govornog područja i "EG-BE" znači: "EG" - Europska unija, a "BE" - Betriebserlaubnis (Uporabna dozvola ili Odobrenje za uporabu), te bi se moglo reći da proizvodi koji nose ovakvu oznaku su dokazano dobri.
Preporučam da kod kupovine zamjenskih ispuha, retrovizora, svjetala, ... , zatražite i sačuvate papir ili knjižicu, na kojima će to odobrenje biti uspisano, jer će vam vjerojatno zatrebati. Kod zamjenskih ispuha je to posebno važno, jer oznaka na prigušivaču (neizbrisisvi žig, gravura ili pečat) je dokaz da je top homologiran, ali nije i dokaz je li taj top homologiran za motor na kojem se nalazi.  Popis motora na koje se top s takvom oznakom smije ugrađivati piše na spomenutom odobrenju. Dakle, ne smije se bilo koji homologirani zamjenski ispuh koristiti na bilo kojem motoru, već samo na onima s tog popisa.
U Njemačkoj vas najčešće neće tražiti takav papir jer kontrole na cesti i policija imaju neposredan pristup bazama podataka odobrenja, dok npr. u Austriji i Italiji, pa i drugim zemljama, nije takav slučaj, te je pametno ispod sica imati kopiju odobrenja.
 
kufner said:
...Lik se nasmiješio , napravio je tehnički pregled, provozao scoouter i veli da bez db killera on nedostiže po njemu 100db, i da nema beda za regu...

Možeš li malo detaljnije opisati ono boldano?