honda cb600 hornet VS kawasaki z750s

pinty

New member
Kako mislim promjeniti motor,a u uži izbor su mi došla ova dva modela, molim za vaše mišljenje.

dvije stvari su mi bitne, kako sam ja 170cm, bitna mi je visina motora i položaj vožnje, nisam racer, motor mi treba za svakodnevnu upotrebu sa izletima do mora cca300km .


hvala
 
Ma z je zakon. Po visini ti svako paše. Onaj koji ti je ljepši kupi,a ljepši je zzzzzzzzzzzzzzzzzz.... Jesi razmišljao o fazeru? Fora je servisni interval od 10000km.
 
Za Z-a ti nemogu ništ reći, ja sam sa svojim hornetom za sad prezadovoljan, na Z-u sam sjedil, položaj je dosta sličan, oba su za tvoju visinu taman, jedino kolko vidim iz posta tražiš Z-a s maskom, ako ti treba nekakva zaštita od vjetra zaboravi hornet!
 
gledaj na forumu ima barem 25 tema ovog naslova tako da se ljudima više neda ni odgovarat..
vozio sam horneta 3g
a z750 imam 6 mj. i mislim da nema puno fantaziranja oko ta dva motora jedino šta ti može pomoći u odabiru, hornet je više touring,a z više sportski i to je jedina razlika vrijedna spomena.
na hornetu sam napravio 40 000km a na z 10 000
 
Da je Hornetu ostala stara cijena od (66.990kn) odma bih ti reko uzmi Z-a, ali posto je Hornet sada (55.990kn) moj favorit je definitivno Hornet (y)
Navest cu jos par razloga zasto ga preporucujem:
1. za Horneta je god. porez 500kn, a za Z-a 1200kn  a posto si reko da nisi "recer" onda ti pretpostavljam 13ks ne igra neku ulogu
2. Hornetu je visina sjedala 790mm, a Z-u 815mm, na tvoju visinu tih 25mm igra ulogu(znam jer sam i ja patuljak  :mrgreen: )
3. tezina preznog Horneta je 178kg, a Z-a 195kg
4. Hornet ima USD vilicu, a Z klasicnu
5. Honda je Honda (y)
 
U subotu ce ti na DDK biti Hrvoje, pa popricaj s njim, gabariti su vam onda slicni...

:mrgreen:
 
Jedino sto zamjeram kawi u odnosu na horneta su digitale cukice...to me uzasno smeta...meni nema do cajgera i to je to...
 
Ivann_ said:
Jedino sto zamjeram kawi u odnosu na horneta su digitale cukice...to me uzasno smeta...meni nema do cajgera i to je to...

Upravo zato sam kupio hornet, a ne fazer. Cajger za okretaje mora biti. Ostalo moze digitalno. (y)
 
vlucic said:
U subotu ce ti na DDK biti Hrvoje, pa popricaj s njim, gabariti su vam onda slicni...

:mrgreen:
Ogledni primjerak klase metar+ šumska jagoda nije siguran da će doći. Ali ako dođe, spreman je dijeliti glupe savjete. Ali samo prije nego što popije pokoju pivu, jer onda će savjeti evoluirati iz glupih u nesuvisle.
 
Flegma said:
Jesi razmišljao o fazeru? Fora je servisni interval od 10000km.

marketinški trik... :wink:

kruntas said:
Upravo zato sam kupio hornet, a ne fazer. Cajger za okretaje mora biti. Ostalo moze digitalno. (y)

ko još gleda na to...? :neznam:

Streetfighter said:
gledaj na forumu ima barem 25 tema ovog naslova tako da se ljudima više neda ni odgovarat..
vozio sam horneta 3g
a z750 imam 6 mj. i mislim da nema puno fantaziranja oko ta dva motora jedino šta ti može pomoći u odabiru, hornet je više touring,a z više sportski i to je jedina razlika vrijedna spomena.
na hornetu sam napravio 40 000km a na z 10 000

...i sad oćeš apriliu tako da mi se čini da baš nisi lucidan i kompetentan za pričati... :mrgreen:
 
king said:
Da je Hornetu ostala stara cijena od (66.990kn) odma bih ti reko uzmi Z-a, ali posto je Hornet sada (55.990kn) moj favorit je definitivno Hornet (y)
Navest cu jos par razloga zasto ga preporucujem:
1. za Horneta je god. porez 500kn, a za Z-a 1200kn  a posto si reko da nisi "recer" onda ti pretpostavljam 13ks ne igra neku ulogu
2. Hornetu je visina sjedala 790mm, a Z-u 815mm, na tvoju visinu tih 25mm igra ulogu(znam jer sam i ja patuljak  :mrgreen: )
3. tezina preznog Horneta je 178kg, a Z-a 195kg
4. Hornet ima USD vilicu, a Z klasicnu
5. Honda je Honda (y)

Lijepo opisano (y) ali hornetice po toj cijeni više nema u prodaji nit će je bit do kraja godine tako da "čiča miča gotova je priča" što se tiče cijene kao neke prednosti.
 
2007 izlazi po svim navodima novi hornet 600 (zato je i ovogodišnji tako jeftin) strpi se još malo da svi izbace nove modele za sljedeću godinu pa onda biraj  (y)
 
baxy said:
Lijepo opisano (y) ali hornetice po toj cijeni više nema u prodaji nit će je bit do kraja godine tako da "čiča miča gotova je priča" što se tiče cijene kao neke prednosti.
Ima jos jedna titan boje u Šage u splitu ;)
 
Pa kramasaki možeš naručiti s blokadom na 72kW ako se ne varam, sad jel to košta više ne bih znao. Toliko o poreznom dijelu.

Ne bih želio pljucat, ali kako sam proteklih mjesec i pol proveo u istraživanju buduće nove pile, a i oboje su također bili u užem izboru, dajem bod Hondi, što se tiče kvalitete izrade i nekih sitnih detalja, položaja sjedenja i sl. Na mojih 177cm.

Probaj vidi, sam odluči za što ti treba i što ti paše. Samo jedna stvar Kawasaki svake godine nešto mijenja, pa mislim da mu zbog takvih stvari i cijena polovnih brže pada.

Ta titan boja je cool! (y) Samo ako se zgrebe, nema poliranja.