Honda CTX 700 DCT

prijevoz.hr

Member
evo, otvaram novu temu, jer će biti navodno prvi komad u HR, za moj budući "skuter" (kako mi je moj dragi frend koji vozi tenerku rekao).. do sada sam vozio malaguti spidermax 500 GT.. što me osvojilo na CTX-ici?.. automatik, nisko težište, nisko sjedalo (napokon ću moći s obje noge čvrsto stati na pod :)), naprijed "oklopljena"... a što je je, i vizualno mi je baš privlačna, no o ukusima se ne raspravlja, meni je super, a neki su mi već rekli da im je ružna.. od dodatne opreme uzeo sam originalne hondine bočne kofere, jer je sve zamjensko zahtjevalo neke preinake, te zamjenski vizir od kappe (vidi se na slici).. od dodatne opreme koju imam doći će zadnji givi kofer, te zumo 220 navigacija..

evo jedan zanimljiv review od nekog lika koji se naziva Cager On Two Wheels https://www.youtube.com/watch?v=foxceoGsB3k

kad mi stigne, objavim ovdje prve dojmove.. još rješavam financiranje.. trenutno je u rutingu pa ako nekoga zanima da ju pogleda, javite se tamo, sigurno neće biti problema da ju vidite..
 
Meni osobno lijep motor, svakako! Gledao sam ga i ja, ali samo na ekranu jer nisam nigdje nasao niti jedan u zivo... Koliko te ispada motor, oprema i tako? Mozemo i na poruku...
 
Mislim da sam tako nesto slicno grdo viđo ovo ljeto po zg,stvarno zapne za oko,ostanes sokiran
 
_ivo_ said:
Meni osobno lijep motor, svakako! Gledao sam ga i ja, ali samo na ekranu jer nisam nigdje nasao niti jedan u zivo... Koliko te ispada motor, oprema i tako? Mozemo i na poruku...

cijena po cjeniku je 71.000 kn, ali ja sam dobio neki mali popust jer su uzeli jedan komad koji je bio na popustu u sloveniji.. koferi sa nosačima su oko 4.600 kn.. kappa vizir je 550 kn.. isto kappa nosač zadnjeg kofera 500 kn.. nakupilo se.. e da.. iz louisa sam naručio (i dobio) onu automatsku čistilicu za lanac - 100 ojrića.. uh, fakat se nakupilo.. ali mislim da će vrijediti kad se nađe ispod riti :)
 
črnomerec said:
Mislim da sam tako nesto slicno grdo viđo ovo ljeto po zg,stvarno zapne za oko,ostanes sokiran

kao što rekoh u prvom postu, a i prema dobroj staroj da se o ukusima ne raspravlja, neću ovo komentirati :cool: ... meni je prekokrasna, i to mi je jedino važno..
 
prijevoz.hr said:
cijena po cjeniku je 71.000 kn, ali ja sam dobio neki mali popust jer su uzeli jedan komad koji je bio na popustu u sloveniji.. koferi sa nosačima su oko 4.600 kn.. kappa vizir je 550 kn.. isto kappa nosač zadnjeg kofera 500 kn.. nakupilo se.. e da.. iz louisa sam naručio (i dobio) onu automatsku čistilicu za lanac - 100 ojrića.. uh, fakat se nakupilo.. ali mislim da će vrijediti kad se nađe ispod riti :)

O ovome nisam ništa dobro čuo  :misli: Pošto ču i ja sada mazat lanac molim te lijepo da napišeš izveštaj.
Pa znaš kako kažu muškarce od dijece razdvaja samo cijena igračaka  :mrgreen:
 
prijevoz.hr said:
kao što rekoh u prvom postu, a i prema dobroj staroj da se o ukusima ne raspravlja, neću ovo komentirati :cool: ... meni je prekokrasna, i to mi je jedino važno..

NAJVAŽNIJE I JE DA SE TEBI SVIĐA. ZA OSTALO TE BOLI BRIGA!!! UŽIVAJ I NEK TI JE SA SREĆOM!!! VJERUJEM DA ĆE TE DOBRO SLUŽITI I ŽELIM TI PUNO SRETNIH KILOMETARA (y) (y) (y)

P.S. Kaj god ko veli, fakat je poseban i rijedak je i po vani, a kamo li kod nas. I da mislim da jedan egzistira u ZG.
 
Pinta 001 JA said:
NAJVAŽNIJE I JE DA SE TEBI SVIĐA. ZA OSTALO TE BOLI BRIGA!!! UŽIVAJ I NEK TI JE SA SREĆOM!!! VJERUJEM DA ĆE TE DOBRO SLUŽITI I ŽELIM TI PUNO SRETNIH KILOMETARA (y) (y) (y)

tak je.. hvala puno!
 
Tmax said:
O ovome nisam ništa dobro čuo  :misli: Pošto ču i ja sada mazat lanac molim te lijepo da napšišeš izveštaj.

eh da, toga se najviše bojim.. ali, tješim se da na netu ima stvarno raznih mišljenja o svemu, pa tako i o ovoj spravici.. čitao sam i pozitivne i negativne kritike.. vidjet ćemo.. svakako ti javim naravno..

Tmax said:
Pa znaš kako kažu muškarce od dijece razdvaja samo cijena igračaka  :mrgreen:

o da.. još kad tome dodam bicikliranje i igranje malim vlakovima, onda znaš kak je mojoj ženi :)
 
Piše da si iz Kašine. Predpostavljam da onda znaš gdje je Trešnjavački plac u ZG. E tamo sam viđao tog drugog i to dosta često, koji se pojavio negdje čim su izišli (osim ak to nije onaj jedan drugi neobičan model za kojeg se trenutno nemrem zmislit kak se zove, a čini mi se da nije. . . jooooj ne da mi se sad po katalozima kopat da budem precizan). A to je valjda to na kaj misli i črnomerec, jer neznam kaj bi drugo moglo bit.
 
Kaj se mazanja lanca dotikavle, najviše vjerujem sebi :LOL: :LOL: :LOL:
 
Kad smo več kod rijedkosti ili eksluzivnosti dotičnog modela, mislim da ga kod nas još nisam vidio na cesti.

A onaj drugi model je bio DN-01, taj je i meni nekako ružan mada se o okusima ne raspravlja.
CTX dijeluje ko "mali" cruzer. Nego jel je motor identičan ostalom bračom serije 700/750 ili su ga ovde još više podesili da bude jak u nizkim okretajima (okretni momenat)? Valjda si proučio tehničke detajle u "nulu" kako mi kažemo  :wink:
 
Tmax said:
Kad smo več kod rijedkosti ili eksluzivnosti dotičnog modela, mislim da ga kod nas još nisam vidio na cesti.

A onaj drugi model je bio DN-01, taj je i meni nekako ružan mada se o okusima ne raspravlja.
CTX dijeluje ko "mali" cruzer. Nego jel je motor identičan ostalom bračom serije 700/750 ili su ga ovde još više podesili da bude jak u nizkim okretajima (okretni momenat)? Valjda si proučio tehničke detajle u "nulu" kako mi kažemo  :wink:

Da, imaš pravo DN-01. Sad ne moram kopati po katalozima jer si mi reko kak se zove pa sam zguglal i vidio fotke (y) (y) (y) :mrgreen:

Čak ih ima i na Njuškalu i to u trike verziji za koju nisam ni znao, niti mi je palo na pamet da bi ih netko napravio. Ali eto. . .  da se i to vidi
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/custom-trike-honda-dn-01-oglas-14980955
 
meni taj motor izgleda baš ono za lagano uživanje  (y)

sviđa mi se čak i u bijeloj verziji
 
Pinta 001 JA said:
Da, imaš pravo DN-01. Sad ne moram kopati po katalozima jer si mi reko kak se zove pa sam zguglal i vidio fotke (y) (y) (y) :mrgreen:

Čak ih ima i na Njuškalu i to u trike verziji za koju nisam ni znao, niti mi je palo na pamet da bi ih netko napravio. Ali eto. . .  da se i to vidi
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/custom-trike-honda-dn-01-oglas-14980955

DN-01 je više futuristički.. kao i NM4 Vultus.. imaju ga u rutingu.. sjedio sam na njemu, vrlo udoban, ali stvarno totalno neobičan.. ovaj "moj" je ipak više tradicionalnog izgleda.. i isto jako udoban.. barem dok sam sjedio na njemu u dućanu u ljubljani dobrih sat vremena :)..

@T-max - ništa ti ja nisam proučio, znaš da nisam neki od tehnike.. dovoljno mi je da je CagerOnTwoWeels bio oduševljen s njom :D.. a motor je od NC700, znači onaj stariji, ali DCT je novije generacije, štogod to značilo :)..
 
Author said:
meni taj motor izgleda baš ono za lagano uživanje  (y)

sviđa mi se čak i u bijeloj verziji

e da, to mi je govorio čovko u ljubljani u dućanu, da ne bi očekivao s njim pretjereno jurcanja, da je on baš za cruising.. a to je točno ono što mene zanima, laganini.. uostalom, pročitajte moj prvi "putopis", kako mi je prošla prva vožnja u životu :LOL:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,199884.msg2981201.html#msg2981201 
a, ako Bog da zdravlja i nešto novaca, sljedeće godine ide CTX do Goteborga (i dalje)
 
Čestitke na novom motoru i puno sretnih i bezbrižnih kilometara užitka na njemu!.. (y)
A sa DCT-om ćeš guštati kao malo prase u blatu.  :mrgreen: (y)
 
Zanimljivo prometalo najmijenjeno vise otvorenoj cesti nego gradskoj voznji. Vjerojatno je prvi i jedini u HR. DN-01 je nesto sasvim drugo i ne proizvode ga od 2010. CTX je motor uglavnom radjen po ukusu  US kupaca, a oni su ipak specificni. Lijep ili ne? Osobno mi nije ruzan, ali ni ne umire od ljepote. Sigurno da je kvalitetan, ekonomičan i udoban.

@prijevoz.hr
Nek je sa srecom - enjoy life  (y)
 
eto, stigla je.. prvi dojam: savršena!.. ali bi dodao, savršena za mene :).. do sada ju je vidjelo desetak NEbajkera i svi su oduševljeni, a dvoje bajkera - frendica je rekla "amm, nije mi baš nešto", a frend kaže "ovo samo majka može voljeti" :D.. dakle, zaista je specifična i mišljenja će biti podijeljena, to je sigurno.. no, meni je fakat savršeno legla.. mislim da ću uživati cijelo vrijeme baš kao i jučerašnjih prvih 50 km..

zagorivaner me jučer navečer pitao da mu napišem nešto više o motoru, pa evo sve što sam i njemu napisao :wink: :
- benzinac
- pogon na samo jednom kotaču
- niti jedna vrata
- dva sjedala
- nema klimu
- nema navigaciju
- nema radio
- nema brisače
- nema čak ni mjenjač
- ali ima 700 ccm i 48 konjova
- pa i ABS
- bočni koferi original honda, zadnji je moj stari
- stavljen zamjenski KAPPA vizir (odlično mi izgleda)

to je to.. ak nekoga nešto zanima, a znam odgovoriti, tu sam..

i za kraj, velika zahvala marku iz rutinga.. zaista mogu reći samo sve najbolje o cijelom postupku, obzirom da su mi izašli u susret sa nekoliko stvari (dovukli ga iz ljubljane, dugo čekali da platim, ugradili dodatnu opremu..).. stvarno sve super..