Honda CTX 700 DCT

prijevoz.hr said:
eto, stigla je.. prvi dojam: savršena!.. ali bi dodao, savršena za mene :).. do sada ju je vidjelo desetak NEbajkera i svi su oduševljeni, a dvoje bajkera - frendica je rekla "amm, nije mi baš nešto", a frend kaže "ovo samo majka može voljeti" :D.. dakle, zaista je specifična i mišljenja će biti podijeljena, to je sigurno.. no, meni je fakat savršeno legla.. mislim da ću uživati cijelo vrijeme baš kao i jučerašnjih prvih 50 km..

zagorivaner me jučer navečer pitao da mu napišem nešto više o motoru, pa evo sve što sam i njemu napisao :wink: :
- benzinac
- pogon na samo jednom kotaču
- niti jedna vrata
- dva sjedala
- nema klimu
- nema navigaciju
- nema radio
- nema brisače
- nema čak ni mjenjač
- ali ima 700 ccm i 48 konjova
- pa i ABS
- bočni koferi original honda, zadnji je moj stari
- stavljen zamjenski KAPPA vizir (odlično mi izgleda)

to je to.. ak nekoga nešto zanima, a znam odgovoriti, tu sam..

i za kraj, velika zahvala marku iz rutinga.. zaista mogu reći samo sve najbolje o cijelom postupku, obzirom da su mi izašli u susret sa nekoliko stvari (dovukli ga iz ljubljane, dugo čekali da platim, ugradili dodatnu opremu..).. stvarno sve super..

Mali ispravak netočnog navoda: ima mjenjač, čak i jednu spojku više od drugih.  :mrgreen:  Jedino nema ručicu kuplunga i polugicu mjenjača.  :mrgreen:

Uživaj u novom motoru.  (y) :021:
 
sad sam skužio da se uopće nisam zahvalio svima vama koji ste mi poželjeli sretne km na novom prometalu.. sa malim zakašnjenjem - puno hvala svima!.. ma, zapravo pratim cijelo vrijeme temu o NC750X jer ovdje kod moje CTX-ice nema tko šta pisat kad ju nitko nema :)..

evo, prošao sam prvih 6.000 km.. super, super zadovoljan.. kao što je i bio prvi dojam, takav je i sad - kao da je za mene rađena.. DCT savršenstvo.. vozim 70% u D modu, 30% u S (obavezno na svim uzbrdicama), a nikad u M.. potrošnja između 3,0 i 3,6.. super udobna za dupe, nešto malo manje udobna za leđa.. ali to rješavam različitim pozicijama sjedenja i položaja nogu (imam ih barem 5 :)).. jedina zamjerka je što nema putni kompjuter, ali navikao sam se..

evo par fotkica sa zadnjeg vikenda u alpama.. TMAX i ja smo bili na aeromitingu u Zeltwegu i malo svratili do par prijevoja.. 
 
Jeste bili na Stelviu u subotu? Nekako mi u sjećanju da sam vidio u paru CTX i Afriku....
 
maredo said:
Jeste bili na Stelviu u subotu? Nekako mi u sjećanju da sam vidio u paru CTX i Afriku....

noup.. bili smo samo jedan dan i to na krajnjem istoku alpa.. evo rute tog drugog dana puta..
 
maredo said:
Bili ste blizu Gmunda, trebalo je u Porsche muzej navratiti  ;)

bili smo dosta "knap".. ruta je bila 300 km, a vrhunac dana je bio dachstein.. to je nešto presavršeno.. evo onda i od tamo par fotki :)
 
LALA3 said:
ja na slikama vidim samo dvi honde,nidi T-maxa.. :mrgreen:
:LOL:

maredo said:
Bili ste blizu Gmunda, trebalo je u Porsche muzej navratiti  ;)
Ja več bio pa nisam gnjavio, možda iduči put pa još Malatal koji je od muzeja pravo par km  :)


@prijevozi.hr  (y)

 
maredo said:
Uff treba imati jajca za ovo  ;D

ma nije tak strašno.. istina, kad čuješ nazive atrakcija, koje te gore čekaju, kao "Panoramska gondola", "Ledena palača", "Šetnja po oblacima", "Viseći most na 2.800 mnv" ili "Stepenice u ništa", pa još ako nisi ljubitelj visina, nije skroz svejedno.. ali je stvarno impresivno.. i košta 45 ojrića :)

evo i link http://www.derdachstein.at/en/dachstein-glacier-world/glacier-experience
 
@prijevoz.hr  motor super izgleda, a i svidja mi se cruiser stil (y) 
imao sam nc700x, pa znam kakav je agregat..dovoljno snage za preticati, malo trosi i momenta gdje hoces :)
vidim da su u nc750 2016. god. stavljali dct 3. generacije sa 3 sport moda i da je puno bolji od prve generacije...jel i na tvom taj dct?
ako te put donese u osijek javi se, volio bih ga vidjeti uzivo jer ga u osijeku nema :wink:
 
prijevoz.hr said:
ma nije tak strašno.. istina, kad čuješ nazive atrakcija, koje te gore čekaju, kao "Panoramska gondola", "Ledena palača", "Šetnja po oblacima", "Viseći most na 2.800 mnv" ili "Stepenice u ništa", pa još ako nisi ljubitelj visina, nije skroz svejedno.. ali je stvarno impresivno.. i košta 45 ojrića :)

evo i link http://www.derdachstein.at/en/dachstein-glacier-world/glacier-experience
Bio sam ovaj vikend poslije Stelvia na Tofani iznad Cortine d'Ampezzo na 3244m...nema nekih ograda na špici pa su mi noge stalno bile "odrezane"...jbg, nemrem si pomoći  ;D
 
Chorbakis said:
@prijevoz.hr  motor super izgleda, a i svidja mi se cruiser stil (y) 
imao sam nc700x, pa znam kakav je agregat..dovoljno snage za preticati, malo trosi i momenta gdje hoces :)
vidim da su u nc750 2016. god. stavljali dct 3. generacije sa 3 sport moda i da je puno bolji od prve generacije...jel i na tvom taj dct?
ako te put donese u osijek javi se, volio bih ga vidjeti uzivo jer ga u osijeku nema :wink:

noup.. moj ima jedan S mode.. ali ja sam preprezadovoljan i sa ovim.. pošto sam prešao sa skutera, meni je to savršeno sjelo.. ali s kim god razgovaram o DCT-u, svi ga hvale, čak i frend koji se bavio profi motokrosom..

i ne da ga nema u osijeku, ovaj moj je jedini u hr, koliko ja znam :).. javim se ak me put nanese.. ili ti ak dolaziš na ovaj kraj.. pozz
 
@prijevoz.hr

Evo da se i ja pridružim čestitkama sa zakašnjenjem.  (y)  Iskreno nisam ni zna da ima ova tema, a pogotovo nisam zna da se može nabavit ovaj model. Izgleda stvarno moćno pored Africe.

Kad sam kupova nc750x ovaj model nisam ni razmatra jer su me na Majestiju stalno bolila leđa pri dnu, i miogeloze su me počele vatat. A sličan je položaj sjedenja. Kako je tebi s leđima nakon šta su se slegli dojmovi?
 
Cvitalo said:
@prijevoz.hr

Evo da se i ja pridružim čestitkama sa zakašnjenjem.  (y)  Iskreno nisam ni zna da ima ova tema, a pogotovo nisam zna da se može nabavit ovaj model. Izgleda stvarno moćno pored Africe.

Kad sam kupova nc750x ovaj model nisam ni razmatra jer su me na Majestiju stalno bolila leđa pri dnu, i miogeloze su me počele vatat. A sličan je položaj sjedenja. Kako je tebi s leđima nakon šta su se slegli dojmovi?

bok.. evo i ja se zahvaljujem na čestitkama sa malo zakašnjenja :).. meni je super udobna, ali ja možda nisam pravi izbor za ocjenjivanje kad najčešće radim oko max 300-400 km dnevno i stojim svakih 60-70 km pa makar na kratko kratko, nekad i češće ako ima materijala za fotkanje.. jednostavno ne mogu dugo sjediti.. čak i autom npr. zagreb-split stanem dva puta.. često puta bude tako da ni motor ne gasim, samo se malo protegnem.. jednostavno mi tako paše.. zato se mnogi ne vole vozit sa mnom :).. ni u autu ni motorima :-D

položaj sjedenja je skroz neobičan, uglavnom kao na customima.. noge naprijed, a leđa ravna, zapravo malo nagnut prema naprijed.. inače ima za kupiti zamjensko sjedalo koje ima mogućnost i naslona za leđa.. za sada ne vidim potrebu, ali možda.. dakle, ono što mogu potvrditi je da do sada nisam osjetio baš nikakve bolove ni u leđima ni na dupetu nakon vožnji.. istina, nisu to neka velika putovanja, ali nisu ni za bacit - slovačka, mađarska, crna gora, alpe.. uvijek po par dana.. ukupno 6.000 km ovu sezonu.. a mene dovoljno.. 

što se tiče "močnog izgleda".. nevjerojatno je koliko mi je ljudi na cesti pokazivalo "lajk" za motor.. eto, i ja ga stvarno jako lajkam :).. ali znam da to nije motor za svakoga, dapače, za većinu nije.. za mene je :)
 
Ajde ne budi tako skroman. Dobre su to ture. Ovdi na forumu nabijaju presing da nije velik đir ako se ne prevali 1000 km u danu. Ma motor je vrhunski. Honda je, nije Yamaha.  :LOL:

Eto meni je samo ža šta ga nisam uzeja u obzir zbog straha da će me leđa bolit, jer sjedalo od 700 cm (koliko san skužija) je vrh za nas hobite. Da ne govorim o moćnom položaju sjedenja. Još ga uživo nisam vidija, al po slikama bi teško po izgledu moga skužit da Africa košta skoro duplo više.

Meni dosta upadaju muškarci prosjeka 55 godina (zbog motora, ne mog izgleda  :LOL:), pa eto šteta šta nemam fetiš za tu skupinu ljudi.  :jesus:  :mrgreen: Moga bi in možda osiguranja prodavat...ili barem onu strugalicu iliti instant lutriju.  :police:
 
Ajde, nemoj biti tako skroman.
Mozda ima nesto djecje u tvom licu i izgledu, pa zato privlacis starije muskarce. :wink: :mrgreen: