honda xr 600 r

luka_smc said:
ovih dana laganini, vilice san odlcui dat na reparaciju pa me zanima di mogu nabavit dijelove za reparaciju i sta sve moran nabivit, ima li toga u hrv i da salju postom?
Moto jakopec
 
žali bože vremena potrošit na pola odrađen posel :palacdolje:

to je motor koji zaslužuje veliku pažnju !!!
 
:021:
 

Attachments

  • 20150425_141520.jpg
    20150425_141520.jpg
    1.8 MB · Views: 86
  • 20150425_141555.jpg
    20150425_141555.jpg
    642.5 KB · Views: 78
  • 20150425_141545.jpg
    20150425_141545.jpg
    520.9 KB · Views: 96
:021:
 

Attachments

  • 20150425_141427.jpg
    20150425_141427.jpg
    341.8 KB · Views: 74
Sve 5, ali po meni šteta je to polovično uredit... To se treba detaljno, kako bog zapovida odradit  (y)
 
luka_smc said:
Dobro pitanje, da je motor moj, bi ali posto nije moj i posto je dogovor bi samo malo sredit onda nema nista od toga jer i budzet nije bas neki.
Između ostalog na braču zivin pa nije bas lako sad nac nekoga za to, također i za plastifikaciju rame a i sa galvaniziranjen nisan bas upoznat pa ako mi netko moze to malo vise pojasnit.
Inace iman svojih skutera doma koje san sređiva, pa vecinu stvari kupujen novo a pituravanje i ostale stvari prepustan mestrima

Imaš na otoku čovika, firmu koja pjeskari.
 
Znan da je steta polovicno odradti posal ali ponavljan, motor nije moj i ne upravljan ja financijama,
Nisan jos odni coviku da ih reparira jer zelin prvo kupit i odnit sve dijelove da to ne stoji kod njega bezveze nego da sredi odma.
Govori san sa vlasnikon jucer, vilice ce se reparirat, auspuh ide novi, gume ce biti nove i lanac i lancanici zasad,vjv ce se kupit i nove ove zastite na amortizerima i jos toga kako vrijeme bude islo, sic ce se također tapecirat i ovaj kao pretinac za alat i to

 
Po meni je najveci problem su plastike za rijesit, sve su izblidile i popucala boja, u temi od dade san cita kako se rezervar prakticki i ne moze sredit da traje dosta vremena, al otom potom, to ionako dolazi na kraju pa se mogu i naljepnice nabavit il kako vec bude.
Ovih dana cu pogledat sta je sve najbolje uzet novo pa cu zvat tog Jakopca, uz reparacijski set uzet i to da ne nabavljan u 5 navrata
 
Plastike..puno strpljenja...smirglanja i poliranja.. :afro:
 
Iii jucer je burusena zadnja vilica, i onaj nosac amortizera, danas je sasija i oprana cijela tako da bi se moglo kroz koji dan to i bojat.
Jucer je u moto Jakopec narucen set za reparaciju prednjih vilica i zastite one u crnoj boji, tako da kad to dode ce se odnjet na reparaciju.
Greska je ta da san triba vjerovatno pregledsat sve dijelove koje treba naructi pa uzet sve od jedan put a ne iz 2-3 navrata i svaki put cekat po 5 dana i placat postu.
Posto u onoj temi od dade kod svakog motora da ni nasa filter od zraka, tu je poprilicno nov meni se cini.




 
Taj filter zraka bi mora bit nauljen.

Promini odma lezaje zadnje vilice, taj model bi treba imat I mazalicu.

Lezaj volana odma promini.

Nadam se da znas da ulje ide u ramu tako da pocepis rupe prije brusenja I pituranja. (ja bi pjeskarija I plastificira)
 
Godinama je stajalo i nez ko ga je stavlja pri tako da cu sad stavit, neko posebno ulje ide ili?
Ima mazlice dvi koliko san vidi, koliko dodu lezaji volana?
Znan da ovih dana cu napravit pripremu za to, znan i ja bi ali procitaj u temi san dva puta pisa razloge.
 
Ide ti posebno ulje za filtere, malo pogledaj na internetu

Mislim da bi te jeftinije izislo pjeskarenje i plastificiranje rame nego pituravanje.
Koliko vidim dobro je ruzina uvatila motor, ja bi minja sve lezaje na rami i kolima
 
Takoje


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Motorex air filter oil :wink: godinama koristim, maži/peri/maži svakih 3-4tkm :mrgreen:
 

Attachments

  • AIR_FILTER_OIL_206_1L.jpg
    AIR_FILTER_OIL_206_1L.jpg
    167.7 KB · Views: 61
obrati posebno pozornost na metalni filter na dnu rame gdje ti idu lajtunzi od ulja jer se oče poštopat i onda  nastane sranje (y)
 
Neda mi se vise pisat razloge, da je motor moj tako bi i bilo ali nije pa je ovako kako je dogovoreno.
Hvala, kupit cu to ulje al mislin da ovaj motor necu ucinit niti 500 km nakon ovoga haha
Sve san zastiti kako treba i sve je u redu sta se tice toga.
Danas je rama piturana u crvenu boju, kroz iducih nekoliko dana ce i svi popratni dijelovi u crno te cu motor sredit ovih dana također.
 
Nisi triba otvarat temu za fusarenje