HONDA XR 600R

Dado33 said:
Pa di ti je taj?
Pusti moje pamćenje i ovu ilegalu.

Dado Dado !!!

..pa kaj si ti izmedu redova čital ???  sam napisal da to nije moj neg od frenda a ja sam ga usminkaval :misli: :shock: (y)
 
Ne razumijem...čovjek slaže motor za sebe, ganjal ga bude kud stigne i hoće, tu vam slikama prikazuje kak kaj napraviti, a vi ga jebete za papire i kam on troši svoju lovu??

Pratite temu i ne zamarajte se tuđim odlukama! Ja sam brdo savjeti tražio kad sam svoju XL slagao i mnogi ste pomogli, ponajviše Dado, mac, sredju i ostali... A vi tu čovjeka zezate za papire koji mu ništa ne znaće kad se bude ionak van ceste vozil

Ajd priznajte da ste i vi svojim registriranim ponekan u ilegali s ludovanjem i neprikladnom vožnjom.

Zanimljive teme, zeznute pametovanjem. Xxx toga sam od prošlog updatea u svojoj temi napravio na XL-ki, al zbog ovakvih postova ne želim uopće ništa objavljivati. Ja se vozim i uživam :)

Mac samo naprijed, sviđa mi se što radiš i samo uređivanje s originalnim dijelovima :)
 
Sredju said:
Ne Kayaba, prica o papirima je ispala kada je on najvio prodaju tog motora.
Ali nije vazno.

..pa ko je pratil temu od pocetka zna da motor nema papire i u kakvom sam ga stanju kupil (y)

Btw jebli vas papiri :mrgreen:
 
Par razlika između enduro i motocross motora...

Prije nekoliko dana smo moja žena i ja bili na Enguro 4.
Ona ima NX250 temeljito prerađen za teren, ali mašina je serijska. Ja sam išao sa svojom starudijom koju već treći put registriram kao oldtimer.
Taj vikend smo prošli ukupno 800 km. Enguro je bio u bosni.

Par podataka o potrošnji. Ja sam se već na to navikao, ali možda će nekoga zanimati.
Povratak. Relaciju Zelenkovac- Žumberak =250km smo oboje prošli sa jednim tankom. Ona je za tu kilometražu potrošila 8,5 litara, a ja 9.
Skoro sve smo išli po cesti, lagane vožnje, ali više smo mi pretjecali druge nego obratno. Najčešće smo se vozili između 75 i 85.

Velika je razlika u prijenosu na lancu u odnosu na serijski na oba motora:
-NX250  14-50 (serijski 13-41)
-Moja starudija 15-46 (serijski 14-48)(XL 15-41)(dominator 650 ima skoro isti prijenos ko XL)
S tim prijenosom smo najbolje usklađeni za laganu vožnju cestom. Za teren imano drukčiji prijenoa. Dobra je stvar kaj se na hondama prednji lančanik može promjeniti za minutu samo sa ključem 10.
Sa skutrima nebi manje potrošili. Naravno da za tako nešto motori moraju biti registrirani.
 
Sredju said:
Dominator 650 ima 15/45 do 1991., od 1992. godine 15/47.
Točno, ali dominator ima drugačije zupčanike radilica-kuplung (brži primarni prijenos) pa kad se uzme u obzir ta razlika, konačni prijenos između dominatora650 i XL600 je skoro isti. U vožnji je osjećaj razlike u prijenosu zanemariv.

U prethodnom postu mi se to nije pipkalo po mobitelu, pa sam jednostavno napisao da je prijenos isti.

Moje mišljenje je da su kod dominatora bez potrebe mjenjali taj primarni prijenos. Ako se dobro sjećam, kod njega se zbog toga mora skidati taj zupčanik s radilice kada se želi skinuti pumpa ulja. Kod XL/XR se ne mora. Ima taman dovoljno mjesta.
Bar na hondi možeš raditi od prijenosa na lancu kaj god hoćeš. Samo zadnji lančanik se može kupiti od 38 do 51 zuba.
 
Ne treba ni kod Domija skidati zupcanike kada se mjenja uljna pumpa.
Kad smo kod pumpi, od jednog godista Dominatora su poceli raditi vecu povratnu pumpu, kako bi sto brze vracala u rezervar ulja.

Na forumu su ustanovili tri razlicita tipa do sada

oelpumpennov201sf0lqp1hku.jpg
 
Sredju said:
Ne treba ni kod Domija skidati zupcanike kada se mjenja uljna pumpa.

Treba. Ili obratno. Što znači da treba skinuti pumpu ulja ako mašina ide popola. Vjerojatno ovo drugo. Rekao sam da se ne sjećam više točno.
Dakle, mora se skinuti pumpa ako hoćeš s rastavit mašinu. Barem na ovima koje sam ja šerafio. (imali su iste pumpe ko XL)(samo je pogon pumpe bio malo brži-zupčanik sa zubom više)

Znam za tri pumpe i vidim da si načitan
 
..ajde savjet..dvoumim se tj. (troumim) koje gume stavit  D 952
                                                                            GEOMAX MX 32
                                                                            GEOMAX MX 52
:misli: :misli:
 
https://www.youtube.com/watch?v=rk6NONLV7r0

Ja na svome imam geomax enduro.
 
Netko je bio brz sa kupovinom, ne cudi me s obzirom da je cijena bila ok.
 
enduro said:
Netko je bio brz sa kupovinom, ne cudi me s obzirom da je cijena bila ok.
koja godina,lova  :?: :?: :?:
 
enduro said:
Netko je bio brz sa kupovinom, ne cudi me s obzirom da je cijena bila ok.

motor je sa stranim papirima i lose je izgleda jedino acerbisov veci tank je privlacija paznju
 
Ja prolazim sa serijskim tankom (10l) 200 km terena ili 300 km ceste pa mislim da veći tank za normalnu voznju svaki dan ne treba nikome.
Inače taj acerbisov kosta nov 270 eurai u njega ide 22 litre. Imam ga ja doma al rijetko ga stavim na motor.