Honda XR600R moj glomazni otpad

outex tubels kit. ja sam sebi na super tenerku i xt 600 bio stavio. kad se probije guma na neki trn ili čavao zakrpiš sa crvom i tjeraj dalje a ovako skidaj,krpi,lijepi...ode vrijeme
Tublis mi se ne sviđa iz vise razloga, tako da nebi to.
 
Ja sam navikao voziti
Svak ima svoje zadovoljstvo
Ovo je bio samo prijedlog
naravno.
Ja ne volim tublis. Isto tako, ne volim ni debele (uhd) zračnice. Najbolje su mi se pokazale zračnice srednja debljina (Jakopec). Za ovu priliku možda to promjenim, ali ne tublis.
 
Inače, navikao sam i najbolje mi paše voziti po zemlji sa grubim motocross gumama. Tamo neće biti zemlje i to mi uopće ne paše.
Budući da se radi o makadamima i kamenjarima, nabavio sam 2 para rabljenih michelin desert starijeg datuma za simbolične novce. Tvrde su i žilave, tako da bi vozio i bez zračnica.
Ni na te gume nisam navikao, ni to mi ne paše, ali ajde, kad se već bile 10€ komad, možda bolje to, jer gume na koje sam ja navikao, kamenje bi pojelo za jedan dan.
 
Nemoj bas puno ocekivat od tih guma, da ce trajat ako budes franira 🤣
 
Inače, navikao sam i najbolje mi paše voziti po zemlji sa grubim motocross gumama. Tamo neće biti zemlje i to mi uopće ne paše.
Budući da se radi o makadamima i kamenjarima, nabavio sam 2 para rabljenih michelin desert starijeg datuma za simbolične novce. Tvrde su i žilave, tako da bi vozio i bez zračnica.
Ni na te gume nisam navikao, ni to mi ne paše, ali ajde, kad se već bile 10€ komad, možda bolje to, jer gume na koje sam ja navikao, kamenje bi pojelo za jedan dan.
Ovo stoji, svaki ima svoj đir i svoje gušte.
Mi smo vozili asfalt dok je bio a o do po samom kamenjaru doslovno gdje nema puta ili je konjska staza. I motori su različiti tako da je teško usporedivati i bili smo mladi i ludi
 
Nemoj bas puno ocekivat od tih guma, da ce trajat ako budes franira 🤣
Nakon montaže mogu reči:
Gume su tvrde i žilave. Velika je razlika do onih na koje sam navikao. Naravno, franiranjem u prazno se može potratiti svaka guma za jedan dan, ali to nije moj stil, tako da trajnost nije u pitanju.
Ali ne očekujem puno od držanja. To se vidi na prvi pogled.
 
Mislim da si izabrao krive gume za ovaj evenat. Desert su fim gume koje se moraju voziti na fim eventima tipa dakar, sardinija......

Izrazito su trajne, cvrstih bocnica i mogu podnijeti sve i svasta ali u nicemu nisu nista vise nego ok.

Za tvoj motor puno pametniji izbor bi bio pirelli xc mid hard, c02 ili cak metzeler 360 medium. Napred bi stavio bilo sto samo da je visina 100.

Ta Desert guma je ok izbor za jace motore koji gumu "vrte" i na taj nacin ostvaruju grip. Na singlu ce ti falit gripa. Jako ce ti falit gripa. Ako ikako jos mozes nabavi si jednu c02, trajat ce ti sva 4 dana s tvojim stilom voznje i vise ces profitirati na dionicama gdje zelis stisnuti.

Prosle god sam na SE vozio e12rally star, gumu slicnu desertu. Da idem ove god mrtav hladan bi stavio neki tvrdu mx gumu tipa pirelli xc mid hard. Vjerujem da bi bio dosta brzi s tom gumom...
 
Ima guma koje bi radije stavio i imao bolji grip, al ove sam dobio po "poklon cijeni" i namontirao, više ih ne skidam.
Osim toga, nisu to vise ni te gume. Narezao sam ih malo po svom ukusu.
 
Osim guma, pogriješio sam i u izboru motora 😆
Puno bolji izbor bi bio bilo koji barem u pola mlađi motor, ali ja idem sa starim zračnjakom.

Od tog mog glomaznog otpada, vjerojatno bi svatko uzeo "amerikanca" koji ima anlaser, 650 kubika, već ranije sam mu ugradio hladnjak ulja, itd...
Ali ja ću pokušati sa starom 600-tkom na kurblu 😁
Složit ću mu neki nosač za gps-uređaj ili mobitel i možda mu stavim veliki tank.

Kao i do sada, bit ce to jedan izlet sa malo utrkivanja. Moje cure i ja ćemo doći sa šatorom, tendom, ležaljkama, roštiljem, a bit će s nama i frižider pun pive, pa...navratite u naš mali kamp i javite se (y)
 
Ma motor je dobar, dapače, skroz ok izbor, nema tu drfljanja, to je sve lijepo vozno...

Za pivo lažeš. Znamo da ne piješ. Nećeš nas tako jeftino navuć...
 
...za pivo lažeš. Znamo da ne piješ. Nećeš nas tako jeftino navuć...
Istina je da ne pijem, ali ne lažem za pivo.
Evo nevjerniče, ovo je samo dio.
(Ako ko navrati, jebi ga...)
 

Attachments

  • 20210819_102326.jpg
    20210819_102326.jpg
    227.5 KB · Views: 0
Piva je zauzela duplo više prostora od kompletne moto i kamping opreme.
Nek si to rastegnu do večere kako god znaju.
 
Kad je taj Rally?

Imam ti ja sator tendu 3x3 na brzo otvaranje i opreme ako ti treba sta