Ima li kraja ovom samodopadnom idiotu...

Ljudsko smeće. Da ga bar korona okrpi.
Dobra mu je statistika pošto je glavni zagovaratelj kamera i strožih mjera samo nema kapacitet za shvatiti učinak tj promašaj onoga što zagovara
 
  • Like
Reactions: exfreerider
Ima li netko ovdje dovoljno stručan da u nekoliko točaka da prijedlog što učiniti da se ovakve stvari ne događaju.Šo je sve kumovalo ovoj strašnoj tragediji ,to vjerovatno znaju samo ova trojica mladića koji su prerano otišli na drugi svijet.Možemo ih žaliti koliko hoćemo,vratiti ih ne ćemo.Sinu sam dao osobni auto u ruke tek kad je nakon položenog ispita sa mnom proveo za volanom kao suvozač i vozač više od godinu dana .Sad vozi šest godina samostalno.Jednom je s nekim frendovima u autu nešto glumatao i opaljivao po gasu,vozio sam za njima nekoliko kilometara.Sankcija : dva mjeseca bez auta.Kćer nedugo položila kao 25godišnjakinja.Vozim s njom,vozi staloženo i oprezno,za početnika čak predobro.Platit ću joj desetak dodatnih sati u Zagrebu nek' još svlada jaču gužvu .,tad može ,prije ne.
 
Ima li netko ovdje dovoljno stručan da u nekoliko točaka da prijedlog što učiniti da se ovakve stvari ne događaju.Šo je sve kumovalo ovoj strašnoj tragediji ,to vjerovatno znaju samo ova trojica mladića koji su prerano otišli na drugi svijet.Možemo ih žaliti koliko hoćemo,vratiti ih ne ćemo.Sinu sam dao osobni auto u ruke tek kad je nakon položenog ispita sa mnom proveo za volanom kao suvozač i vozač više od godinu dana .Sad vozi šest godina samostalno.Jednom je s nekim frendovima u autu nešto glumatao i opaljivao po gasu,vozio sam za njima nekoliko kilometara.Sankcija : dva mjeseca bez auta.Kćer nedugo položila kao 25godišnjakinja.Vozim s njom,vozi staloženo i oprezno,za početnika čak predobro.Platit ću joj desetak dodatnih sati u Zagrebu nek' još svlada jaču gužvu .,tad može ,prije ne.
Ne govorim sad konkretno za ovu nesrecu na otoku nego vise generalno; a sto mi kao drusto vise mozemo ucinit?

Svaki put kad se desi neko vece sranje bude kriv ovaj onaj ali nikad onaj za volanom. Mi kao drustvo mozemo pojacat edukaciju o ponasanju i opasnostima u prometu, poboljšat kvalitetu prometnica i početno ih dizajnirat na nacin koji bi onemogucio opasnu voznju i sve tri tocke su nesto na cemu hrvatska treba poradiit ali iz te cijele price je uvijek iskljucen faktor osobne odgovornosti.

Na kraju krajeva koji te vrag gonio da vozis izvan svojih mogucnosti ili da pretrcavas zebru kad je crveno.

Kada se takve teme obraduju u medijma, zavrsno pitanje/pouka je da je drzava trebala poduzeti nesto da se ta nesreca ne desi a ne "dragi gledatelji prestanite se u prometu ponasat ko debili, niste besmrtni i kad se desi sranje kasno je plakat"
 
  • Like
Reactions: cadjo
Bitno da ćelavi majmun priča o kamerama i naplati kazni. Nije napomenuto da nam je vozni park trul i ruzinav, evropski autootpad se preselio u nas a prosjek je 14 godina čini mi se. Da su brzo vozili jesu, da su udarili bočno u stablo jesu ali da bi imali veću šansu prezivit barem 1 od njih u nekom novijem autu sa jastucima i ostalim sigurnosnim sustavima, imali vi puno veću šansu. Ovdje na slici se vidi da je auto puknulo po pola ko staklena boca. I ova priča o kilovatima i brzini je glupa do bola. Imas malo auto tipa clio sa 90ks dizel koji ide brže nego ga možeš kontrolirat na zavojitoj cesti. Konkretno auto golf 3 ako je tdi može se za 3000kn nabit na 150+ konja i onda postaje lijes na kotačima. Imam susjeda koji to radi i bože sačuvaj kako ti auti lete a ovjes i kočnice ostaju isti.
Na kraju počivali u miru i sućut roditeljima
 
Vozni park je trul, golf je star, ali nitko od trojice nije bio vezan. Znači da čak ni onaj minimum nisu ispoštovali da probaju zaštiti sami sebe. Bez pojasa zračni jastuci slabo znače i u novijem autu. Sami dajemo primjer svojoj djeci, ako od malih nogu gledaju tatu i mamu kak rade sranja po cesti, bar je 80% šanse da će se i djeca jednom kad postanu vozači ponašati isto. Stvarno mi je žao mladića, nadam se samo da nisu poginuli uludo i da će neki drugi klinci smiriti hormone i sačuvato glavu na ramenu učeći iz ovakvih primjera.
 
  • Like
Reactions: cicogti
Kao što sam napisao i prije par dana,a i danas ovo doktorovo lupetanje o naplati kazni i kamerama po stoti put nema nikakav smisao.Represalije vrijede utoliko da opletu ljude po džepu pa se mnogi i primire,a proračun se veseli na tuđoj nepromišljenoj vožnji ili nesreći.Ceste su kakve jesu ,da se mnogi uljuljaju u lažnu sigurnost auta ili svoju tzv .sposobnost vožnje automobila ,to je jedna stvar .Na nivou države se ovakve stvari trebaju rješavati,edukacijom,školama sigurne vožnje,a naročito upućivanju mladih vozača u stil defanzivne vožnje,što je po mome generalni čimbenik sigurnosti.
 
  • Like
Reactions: Švabo and prpa
Ljudsko smeće. Da ga bar korona okrpi.
Dobra mu je statistika pošto je glavni zagovaratelj kamera i strožih mjera samo nema kapacitet za shvatiti učinak tj promašaj onoga što zagovara

.. a možda je plaćen od firmi koje se bave prodajom kamera.

Za te momke mi je stvarno žaj.... pogotovo šta znan par dobrih ljudi iz tog mista. Čak ni ne virujen da je tu bila ludost... dovoljno je da prije zavoja dobiješ poruku i autom. ideš uzet mob u ruku ili ti pretrči neka beštija i autom. okreneš volan šta u takvom autu zna bit fatalno. Moglo je svašta bit, a kako je kolega spomenia, nevezivanje pojasa se "nauči" od familije i okoline.
 
Last edited:
Čovjek je apsolutni kreten, strvinar koji hrani medijsku eksponiranost ovakvim tragedijama. U bitnome niti jedan od njegovih prijedloga ne bi pomogao da se preveniraju ovakve nesreće pogotovo ne onaj o izvjesnosti kažnjavanja. Trebaš biti totalni kreten da ne shvaćaš da kamere u maloj sredini kao što je otok ne predstavljaju nikakvu izvjesnost kažnjavanja iz prostog razloga jer su ih svi svjesni pa se vožnja odvija po principu, vozi kako želiš, uspori zbog kamere pa ponovo vozi kako želiš…
Lupetanje o sigurnijem autu, zimskim gumama ili skupljoj polici osiguranja služi jedino tome da članak ima više teksta a niti bi spriječili niti umanjili posljedice nesreće.

Svi mi znamo što je uzrok ovakvih događaja, svi smo bili mladi i svi smo radili pizdarije i moje duboko uvjerenje je da jedino edukacija i od obitelji i od društva u cijelim može pomoći da se preveniraju ovakve tragedije.
 
Ja sam prije 12 god pogodio tada s octaviom sport starom godinu dana drvo bocno , preko 100 sam isao, tada nov jak auto , meni nije nista bilo osim nabijenih leđa od sportskog sjedala , da sam bio u puntu , cliu i slicnom nebi prosao tako kako jesam . Ovakve degenerike koji se zalazu za vece kazne a istovremeno drzava ima velike poreze na nove i sigurnije automobile i to njima nije problem pitao bi samo za koliko su platili diplome ?
 
  • Like
Reactions: diesel power
Mantra se o povećanju sigurnosti, a istovremeno imamo ogromne namete za uvoz novijih vozila. Da je kojim slučajem bio Golf sedmica umjesto raspale trojke, vjerojatno bi puno bolje prošli.

Imamo autoceste koje su izuzev par ljetnih mjeseci prazne jer su prosječnom građaninu preskupe .

Ograničenja u Hrvatskoj ne služe ničemu, nitko ih ne doživljava jer su uglavnom preniska i iz doba dok je fićo bio najzastupljenije auto na cesti.

Uspoređuje se s Njemačkom koja ima besplatne autoceste bez ograničenja, primjetno viša ograničenja na magistralnim cestama, osjetno bolji standard i uz to vozni park.

Ali ne, najbitnije je zavidati znak 50 usred kakve vukojebine, montirati Forda s kamerom, i hvaliti se prihodom od kazni. Ne ide to tako.
 
Vozni park je trul, golf je star, ali nitko od trojice nije bio vezan.
Nekažem da se ne treba vezati, ali ja sam danas živ baš zbog toga što nisam bio vezan.
Prije 35 godina smo sa Audiem 80 napravili totalku. Ja sam ko suvozač izletio kroz šoferšajbu prilikom udara u stup rasvjete i letio po cesti i to mi je spasilo život, jer je poslije auto završilo krovom u stjenama i smrvilo sic na kojem sam sjedio. Znači da sam bio vezan, glava bi mi bila u stomku.
Ovako sam završio bez lomova, ali sa preko 100 šavova po licu i glavi.
 
Nekažem da se ne treba vezati, ali ja sam danas živ baš zbog toga što nisam bio vezan.
Prije 35 godina smo sa Audiem 80 napravili totalku. Ja sam ko suvozač izletio kroz šoferšajbu prilikom udara u stup rasvjete i letio po cesti i to mi je spasilo život, jer je poslije auto završilo krovom u stjenama i smrvilo sic na kojem sam sjedio. Znači da sam bio vezan, glava bi mi bila u stomku.
Ovako sam završio bez lomova, ali sa preko 100 šavova po licu i glavi.
Osim sta si osta ziv unaprijedilo ti je i vanjski izgled :mrgreen:

Meni j spasio dinju pa sada iskreno receno ja ga uvik vezem

Sta reci mozemo sada govoriti sta hocemo ali sitimo se sta smo imali u glavi sa 19-20 godina

Zalo sno je sta su se ugasila tri mlada zivota i sta lesinari na njima dizu klikove i tirazu a o prometnim strucnjacima i njihovom karakteru odavno je sve receno

Iskreno imali smo samo brdo srice da se tih dana mozemo sijecati i piketati ovde po forumu
 
  • Like
Reactions: Dene
Takve stvari su se i prije dogadjale,samo nije se toliko o tome pisalo,takve katastrofa udesi dogadjace se i dalje, to ne-moze ni-jedna kamera,kazna,pojas,gume ili novo-staro-auto...sprijeciti,pa sjetite se svojih 17-25 god.,ko je prezivio, sad komentira... ,a posto su ova dica danas vise-manje galofak, svi na mobitelima i elektronici, jos ako vec mora tako biti,dobro da se zabiju u stablo ili zid,a ne u kakvu obitelj iz suprotnog smjera... ,naravno da mi ih je zao,ali takve stvari ne-moze niko i nigdje sprijeciti.,samo je zalosno sto posljedica takvih stvari jest mijenjanje strozeg zakona,koji opet nece nikad rijesiti takve udese,al ce kostati po djepu nas sad umjerene vozace...
 

evo ocekujemo osvrt na djelo
Vjerojatno ce preskociti jer ovdje njegove mantre nemaju smisla, osim da je trebalo postaviti 17 patrola kao i na Korculi. Onda bi sve bilo super, cak bi i nezaposlenost pala.
 
  • Like
  • Haha
Reactions: pikacu79 and Paf
Vjerojatno ce preskociti jer ovdje njegove mantre nemaju smisla, osim da je trebalo postaviti 17 patrola kao i na Korculi. Onda bi sve bilo super, cak bi i nezaposlenost pala.
nece izdrzat,oglasit ce se,jace je to od njega🤣🤣🤣
 
Nekažem da se ne treba vezati, ali ja sam danas živ baš zbog toga što nisam bio vezan.
Prije 35 godina smo sa Audiem 80 napravili totalku. Ja sam ko suvozač izletio kroz šoferšajbu prilikom udara u stup rasvjete i letio po cesti i to mi je spasilo život, jer je poslije auto završilo krovom u stjenama i smrvilo sic na kojem sam sjedio. Znači da sam bio vezan, glava bi mi bila u stomku.
Ovako sam završio bez lomova, ali sa preko 100 šavova po licu i glavi.
Samo si imao ludu sRReču
Dosta sam puta pročitao ispao iz auta pa ga ono poklopilo.
Generalno pojas je jedno od boljih stvaRRi i ne treba mladima pričati takve priče.
 
DuroDu ti si jedan od milju kojeg je spasilo što nisi bio vezan, na tvojem mjestu ubuduće bih se vezao i na wc školjki jer si ispucao sve bonuse i od sretne zvijezde napravio meteorit 😁.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Al u ovoj priči nema dokaza da bi preživjeli da su bili vezani pa je glupo to naglasavati... Isto tako mogu reći da nisu imali protupožarni aparat.
 
NIJEDAN pojas ih ne bi spasio. Mogli su imat Sanaderov blindirani bmw ,rezultat bi bio još gori. U cijeloj priči je alkohol čimbenik...ni godište auta, ni kW, ni gume, ni kočnice.
I ja sam letio na istom zavoju.