Iskustva yamaha virago

Pozdrav ekipa
Da ne otvaram novu temu pa ću nastaviti na ovoj... kao sto sam prije naveo tek sam kupio motor i prešao sam nekih 2000km do sad i nesto mi nije dalo mira pa sam skinuo deklo prednje gdje stoji lančanik od bregaste da provjerim stanje faznog lanca jer čujem lanac kako klepece u vožnji. I čim sam skinuo deklo vidio sam da je spaner lanca pukao na pola tako da nije dovoljno spanovao lanac. Sva sreća pa nije upao komad klizača izmedju lanca i lančanika. Živim u BiH i nemam gdje nabaviti osim ebay. Našao sam čitav set sa dva lanca i dva para spanera i košta 50ak dolara. Vrijedi li to kupovati sa ebaya jer mi djeluje prejeftino ili da provjerim u yamahi ovlaštenom?
a jesi se usrećio. Ja bi probao taj s Ebay (no risk-no fun) tko zna što te još čeka s tim motorom. Bar češ kod sljedeće kupovine motora bit malo pametniji, a dotad vježbaš na ovom... jbg sretno
 
a jesi se usrećio. Ja bi probao taj s Ebay (no risk-no fun) tko zna što te još čeka s tim motorom. Bar češ kod sljedeće kupovine motora bit malo pametniji, a dotad vježbaš na ovom... jbg sretno
Jbg prva kupovina pa nisam znao sta da gledam... Sad sto je najgore dok stignu dijelovi treba mjesec dana, pola sezone prodje. Nadam se kad lanac i spanere uradim da će ostati na tome
 
Jbg prva kupovina pa nisam znao sta da gledam... Sad sto je najgore dok stignu dijelovi treba mjesec dana, pola sezone prodje. Nadam se kad lanac i spanere uradim da će ostati na tome
ma znam, obično bude tako, jedva se skupe neke pare, nategnu financije do kraja i nakraju za nagradu se desi takva kupovina. Ma samo hrabro dalje sve je to škola. :cool: probaj vidit neki manual,možda samo španer promijenit, možda se lanac nije previše rastegno
 
  • Like
Reactions: ystar and Nino777
Sljedeća nek bar bude za EU tržište (y)
 
  • Like
Reactions: ystar
Jedina opcija koju mogu naručiti je komplet lančani, lanci i klizači. Eto I slika čisto da vidite to puknuce
 

Attachments

  • IMG-377e69edf0894243361e63f6a2420185-V.jpg
    IMG-377e69edf0894243361e63f6a2420185-V.jpg
    265.1 KB · Views: 0
  • Sad
Reactions: JosipS
Pozdrav ljudi.
Spakovali smo motor bili i vozao sam par ruta. Prošli vikend sam išao na more sa motorom i u povratku je počelo nesto da zvecka. Dodjem kuci skinemo i rastavimo motor kad belaj. Lanac od uljne pumpe pukao i motor bez podmazivanja ostao. Obje bregaste uništene. On nema lampicu od pritiska ulja već samo nivo ulja. Kad opadne nivo on upali lampicu. Ima li ko prodati komplet mašinu za xv700, 750, ili 1100cc.
 
au jesi se usrećio sa tim viragom...
prvi put čujem ovolike komplikacije i raspad mašine... to nije održavano kako treba, ili je dugo stajala i nije se vozila...
bitno da si sretno došao kući... sretno sa popravkom.
 
  • Like
Reactions: ystar
Primjetio sam jednu manu a to je da lampica od ulja se ne ugasi odmah. Nekad upalim motor i ugasi se a nekad predjem 5..6 kilometara pa se ugasi. Sumnjam na tlacni prekidac ulja. Motor radi extra i ide ko lud, ne dimi ni pod najjačim gasom. Moze li biti da je masina losa pa da nema pritisak ako ide kako treba i ne dimi ?
Znači, nečemu je ipak služila... :unsure:
Lampica, jelte.
 
  • Like
Reactions: WraGG
Ma motor nije nikako održavan. I nadje se peh kao ja da to sve mora praviti i servisirati. Naručio obje glave 550eura. Uljna pumpa 60e, kompletan set faznih lanaca i klizača 55e. Plus ulje i filter ne znam koliko ce koštati. Izadje me pravo skup ovaj luksuz. Sve u svemu jos malo da sam dodao mogao nov motor kupit.
 
Još sam planirao kad sve sklopim odvuci nekom da mi sinhronizuje karburatore posto su dva. Kad sam sve uradio da i to odradim. Voziti ovu sezonu do kraja godine i prodati jer mi se ogadio