Isle of Man TT & other road races

Ovaj video se pojavio prije nekoliko dana, nova je prespektiva ali me se nije baš dojmio.

To sam Emila svojedobno pitao. kao newcomere vodili su ih s kombijemne dva kruga i objašnjavali stazu. On je pisao u blok bilješke, kasnije analizirao ali je i rekao da je u trenutnku kad je krenuo prvi put apsolutno sve zaboravio., Kaže da to sa klasičnom stazom, pamćenjem i markerima nema puno veze, barem ne kod novih, jer je toliko dugačka staza i da kad već na početku udari u pod na Bray Hillu, svo znanje, planovi i strategija nestaju. :mrgreen:
 
Ja bum to usporedil malo s cestom Karlovac Grobnik ... prvi put tam 80 i neke bilo me svugde , gledal sam sam da nebum zadnji od nas 13 , autom sam prošel dost puta , ali motorom ne i iskreno činilo mi se da su to dve različite ceste ...nakon dva tri tjedna ponovil sam radnju i bilo je nekak lakše , al daleko od toga da sam nekaj zapamtil . Kroz godine guslanja parput godišnje mislil sam da znam sve ...no kad sretneš lokalce koji su tu puno češće , shvatiš da si goli kurac zapamtil ...njuške znaju svaku rupicu , svaku promjenu asvalta ,svaki nagib , uglavnom kad si napred ,imaš šanse ko glineni golub da tu i ostaneš ... a kad si iza ako nemaš jaja nema te nigde , a ako imaš i reskiraš , onda čak i pratiš , ali nakon prve greške , odu nemaš više šanse vlovit tempo ... sad dal bi to u tjedan dana svakodnevnog treninga na toj cesti izgledalo drugačije ... ili bi par godina učestvovanja stvorilo prevagu .... mislim da ne ... jer je jedan stari lisac to fino objasnio ...
 

Attachments

  • Screenshot_20230727-092247_Gallery.jpg
    Screenshot_20230727-092247_Gallery.jpg
    328 KB · Views: 0
armoy 2023
 

Attachments

  • a1.jpg
    a1.jpg
    531.6 KB · Views: 0
  • a2.jpg
    a2.jpg
    193.1 KB · Views: 0
  • a3.jpg
    a3.jpg
    137.1 KB · Views: 0
  • a4.jpg
    a4.jpg
    657.1 KB · Views: 0
  • a5.jpg
    a5.jpg
    522.2 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: pikacu79