Istarski đirevi

Dečki samo polako tom cestom.
Frend mi se prije mjesec i pol srusio radi pjeska na cesti i motor zavrsio u provaliji, dok je policija radila izvjestaj autrijanac na istom mjestu sa GS-om proklizao. Iako su obojica turistički vozili.

A šljunak uopce ne primjetis ..kao da je poprimio boju same ceste.
Smjer Rijeka-Istra
 
I izađem opet na Ypsilon?
Od smjera Zg najprije ces proci Poklon i onda jos malo naprijed je restoran Dopolavoro. Kao šta je kolega rekao, još 150 m naprijed i stigneš do malog proširenja - lijevo kod rampe ideš gore za sam vrh Učke, a ravno prema smjeru i Istre i izađeš vani iznad tunela i lako se spojiš na ipsilon.
 
Evo, ste mi napravili želju za na Učku, pa je pao popodnevni đir. Po plominki za tamo, za nazad po unutrašnjosti. 100 km, ni puno ali čovjeka veseli.

20230802_190036.jpg
 
znaci nitko nezna cemu one kamere, koje su prije uspona na cestu za Vojak, sluze? xD
Ja danas bio, nitko ništa. Gore bilo jedno 4-5 auta stranih tablica. Poslije u Dopolavoro pitaju neki da li se može gore, jer da je znak da se ne smije i da ima kamere, a konobar govori da nema problema. Da mogu slobodno. Tako da izgleda ne služe ničemu. E da, i rampa je bila dignuta cijelo vrijeme.
 
Pa na rampi pise da je prostor pod videonadzorom parka Učka. Jedna kamera snima onaj parking s wc-om a druga snima put prema kuli. Jedino da s motorom krenes prema Kuli bi dobio kaznu...

Evo od Brseča do male Učke malo makadama. Jedan s quadom se isao voziti van cesta pa je dobio kaznu

Screenshot_2023-08-15-06-29-43-136_com.instagram.android-edit.jpg
 
Pa na rampi pise da je prostor pod videonadzorom parka Učka. Jedna kamera snima onaj parking s wc-om a druga snima put prema kuli. Jedino da s motorom krenes prema Kuli bi dobio kaznu...

Evo od Brseča do male Učke malo makadama. Jedan s quadom se isao voziti van cesta pa je dobio kaznu

View attachment 767906
Pa bili smo skroz gore do kule. Parkirao motor pored radara. Ti auti što govorim, su bili gore kod radara. Sad jedino ako dobijem kaznu naknadno.
 
Za nekoliko dana idem autom za Istru i uspuit idemo gore na vrh malo baciti pogled, a onda i u Dopolavoro neto gricnuti... ili barem tako želimo, jer mi te rampe i ine priče sugeriraju da to nije stalno otvoreno i da se ne može prolaziti, pa bih pitao ima li rizika da nešto gore bude zatvoreno od puteva?