IZBJEGAVANJE POREZA NA CMV!!!!!

krujc

New member
Jednostavna stvar za izbjegavanje poreza!!!!

Odjavi motor do kraja 11 mjeseca, i nemoj ga registrirati prije 4 mjeseca i stvar riješena,ja to uredno radim, i nema poreza!!!

I još kad ga odjaviš odeš u osiguranje i podigneš resto para od osiguranja, oko 500 kunica.
Dakle ja svake godine ušparam 1800 kn! 1200 porez i 500 povrat od osiguranja.
lani sam to napravio i jučer sam opet odjavio motor.
:D :D :D :cool:
 
:shock:

Dobra fora :cool:
 
a na prolječe samo platiš nove tablice i nešto sitno prometnu

ali i dalje si u plusu nekih 1600kn(naravno tko ima porez oko 1200kn)
mene su samo uspjeli sj. prvu godinu!
 
Vidiš, vidiš...
Apsoštrumfno genijalno :!: za one koji ne voze motor npr. oko Nove godine. Ali pošto volim uživati u svježem zimskom zraku, ništa od toga.
 
Funkcionira i sad, jedino je upitan mjesec u kojem tvoja porezna uprava radi "obračun". Za osiguranje ne znam jer sam to radio nakon isteka.
 
krujc said:
Jednostavna stvar za izbjegavanje poreza!!!!

Odjavi motor do kraja 11 mjeseca, i nemoj ga registrirati prije 4 mjeseca i stvar riješena,ja to uredno radim, i nema poreza!!!

I još kad ga odjaviš odeš u osiguranje i podigneš resto para od osiguranja, oko 500 kunica.
Dakle ja svake godine ušparam 1800 kn! 1200 porez i 500 povrat od osiguranja.
lani sam to napravio i jučer sam opet odjavio motor.
:D :D :D :cool:

ha, gle. možeš voziti i neregistriran motor pa uštediti još 4000 kuna godišnje i na tome...
 
krujc said:
Jednostavna stvar za izbjegavanje poreza!!!!

Odjavi motor do kraja 11 mjeseca, i nemoj ga registrirati prije 4 mjeseca i stvar riješena,ja to uredno radim, i nema poreza!!!

I još kad ga odjaviš odeš u osiguranje i podigneš resto para od osiguranja, oko 500 kunica.
Dakle ja svake godine ušparam 1800 kn! 1200 porez i 500 povrat od osiguranja.
lani sam to napravio i jučer sam opet odjavio motor.
:D :D :D :cool:

Malo ti matematika ne štima, ali desi se i najboljima :D

HVALA na savjetu :cool:
 
Svaka čast na savjetu ali motor imam da se vozim i kad vani ne prži. Omiljeni termini su mi oko Nove godine, npr.
Sreća da mi dvokotač ne spada u najskuplju grupu osiguranja / poreza, jer bih tada možda i razmišljao o ovakvim "smicalicama".
Btw, ove godine sam dobio porez i za stari i za novi motor iako sam kupoprodaju uredno obavio krajem 2. mjeseca. Rekli su mi u poreznoj, da je za stari u redu da platim jer se porez obračunava onom vlasniku na kojeg je početkom godine glasio motor. A za novi bi eventualno dobio povrat 2/12 ukupnog poreza, ali bih morao platiti 50 kn za žalbu, pa onda baš ne vidim smisla žalbi.
 
dobar savjet , definitivno ču ga isprobat.
nema se kaj za izgubi.
ak oni mogu nas pa onda možemo i mi njih bar malo :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
 
Obzirom da se baš ne kužim u porez, prirez, zarez, a ne vozim baš motor po zimi, gdje i kako se dobija ili odbija ?!?!

Platio sam registraciju i sve skupa sa porezim na kupljeni motor 3110 kuna.

Sa 20% na osiguranje.

I kaj sada, ak ga odjavim, kak ja dobijam neku svotu???

Znam da je možda glupo pitanje, ali .... !!!
 
a dobro... ta fora je samo za vas pičkice kaj se ne vozite čim je ispod 20 stupnjeva.... =P

ja sam stavim grublje gume i deri dalje =)
 
Tha Waynder said:
a dobro... ta fora je samo za vas pičkice kaj se ne vozite čim je ispod 20 stupnjeva.... =P

ja sam stavim grublje gume i deri dalje =)
kak misliš grublje gume???
 
Fora stima, ako ne vozis motor preko zime.
Ja kakve sam srece da ga i odjavim pa izadjem na cestu koji dan odmah bi imao sudar i jos vece sranje posto nebi imao osiguranje.
Nema zime dokle god nema snjega. :biker:
 
Jeli to sigurno da osiguranje vraća pare?
Uostalom porezna uprava već 3 godine zaredom mijenja datum slanja poreza na CMV
 
Tha Waynder said:
Faber said:
Tha Waynder said:
a dobro... ta fora je samo za vas pičkice kaj se ne vozite čim je ispod 20 stupnjeva.... =P

ja sam stavim grublje gume i deri dalje =)
kak misliš grublje gume???

sava monsun gume na ktm =)
Ili uzmi nož i deri :mrgreen:
Dscf2586.jpg
 
Jeli to sigurno da osiguranje vraća pare?


Ja sam registrirao onu Hondu koja mi je riknula nakon mjesec dana.

Prodal sam ju, ali sam je išao odjaviti da mi vrate lovu s poloce osiguranja.

BEZ BEDA !!!

Mislim da sam platio 1700 kn osiguranje, i za cca dva mjeseca, kad sam odjavio, dobio sam 1500 kn.


Vraćaju, ali kak ide to sa porezom???
 
Tha Waynder said:
a dobro... ta fora je samo za vas pičkice kaj se ne vozite čim je ispod 20 stupnjeva.... =P

ja sam stavim grublje gume i deri dalje =)

baš volim ovakve tipove kaj misle da su frajeri kad se voze po niskim temperaturama. nije to da da se ni meni ne zalomi da sjednem na motor kad je temperatura maltene na nuli al pital bum te ja za par godina kad te buju jebali zglobovi tak da kad si budeš čućnul da se ne buš više mogel sam diči. pa mi onda reci jel bolje biti pičkica a pametan ili maćo men