Izgubljeni papiri

predrag22

New member
Ako sam pogrijesio u otvaranju teme u krivom pod forumu ispričavam se  :wink:

Radi se o tome da hocu prodati tomosa i finta da je tata zgubil papire,a nisu bili ni preneseni na mene nego na covjeka koji je preminuo.....

Kako izvaditi sad nove papire na mene,kako to najlakse rijesiti i te sve stvari...... Hvala na pomoci  :wink:
 
pojasni ? tata je vlasnik ili je tata umro ?

bez uvrede, ali tako sam shvatila  :misli:

bez obzira  - ako je vlasnik (onaj ko se kod policije vodi kao poljednji upisani vlasnik) pokojni onda onaj ko je naslijedio motor vadi nove papire. na ostavinskoj raspravi se riješi vlasništvo, i onda novi vlasnik vadi nove papire na policiji.

 
krivo shvatio ili ja krivo objasnio....

motor je glasio na tatinog radnika(koji je umro) a tata mi je izgubio papire.....brojevi sasije i motora i to sve je uredno na motoru da nebi bilo da je nesto ukradnut......

i sad ja ocu prodat motor a nemam papire  :palacdolje:
 
predrag22 said:
krivo shvatio ili ja krivo objasnio....

motor je glasio na tatinog radnika(koji je umro) a tata mi je izgubio papire.....brojevi sasije i motora i to sve je uredno na motoru da nebi bilo da je nesto ukradnut......

i sad ja ocu prodat motor a nemam papire  :palacdolje:

Kad završi ostavinska rasprava na sudu znat će se tko je nasljednik motora, tada taj nasljednik treba otići sa sudskim rješnjem o nasljedstvu na policiju i prijaviti da su papiri izgubljeni, slijedi objava u narodnim novinama, i treba proteći određeni vremenski rok (mislim da se čeka 1 mjesec) za dobivanje novih papira. Tada ćeš napraviti kupoprodajni ugovor i prenijeti motor na sebe (ili novog vlasnika). Ne znam baš 100% točno, ali otprilike nekako ovako ti ide procedura....
 
predrag22 said:
s takvom procedurom nebum papire imal jos pol godine :D....

je, tak ti je to.

provjeri sa obitelji tog čovjeka da li oni uopće znaju da je taj motor još na njemu....

da li je tvoj ota napravio kakav ugovor s tim čovjekom ?
 
Iwa said:
je, tak ti je to.

provjeri sa obitelji tog čovjeka da li oni uopće znaju da je taj motor još na njemu....

da li je tvoj ota napravio kakav ugovor s tim čovjekom ?


Ako je već napravio ugovor mislim da će biti nešto jednostavnija procedura, ali svejedno treba objava u narodnim novinama...
 
da ...budem se raspital za to....a najbolje bi bilo da si dam truda i pretrazim kucu jer postoje sanse da je to negde doma jos  :LOL:  aj hvala  :wink:
 
Ostavinska obicno ide kod Javnog biljeznika i u pravilu (za ZGB i kad su svi suglasni zavrsi 2-4 mjeseca nakon smrti)
Nemoj zaboravit napomenuti obitelji da u popis imovine pokojnika uvrste i motor, jer ako javni biljeznik to ne zna u rijesenju o nasllijedjivanju nece biti ni spomenut, a onda ce netko od obitelji morat zatrazit sazivanje nove ostavinske rasprave u svezi naknadno nadjene ostavine, koju ces naravno trebati extra platiti.
Bolje potrazi papire.  (y)
 
predrag22 said:
da ...budem se raspital za to....a najbolje bi bilo da si dam truda i pretrazim kucu jer postoje sanse da je to negde doma jos  :LOL:  aj hvala  :wink:

pa šta ti znače papiri sve i su doma ako stari nije s čovjekom napravio kupoprodajni ugovor ????

ako jeste, onda postoji kopija kod javnog bilježnika i u poreznoj (pod uvjetom da je platio porez)
 
predrag22 said:
s takvom procedurom nebum papire imal jos pol godine :D....
znaš li da buduči da motor nije prenesen,a vlasnik je umro,da nasljednik poslije ostavinske rasprave(na kojoj će biti proglašen vlasnikomk istog) može od tebe tražiti povrat motora...tj ti na taj motor uopče nemaš nikakva prava...
 
baba roga said:
Kad završi ostavinska rasprava na sudu znat će se tko je nasljednik motora, tada taj nasljednik treba otići sa sudskim rješnjem o nasljedstvu na policiju i prijaviti da su papiri izgubljeni, slijedi objava u narodnim novinama, i treba proteći određeni vremenski rok (mislim da se čeka 1 mjesec) za dobivanje novih papira. Tada ćeš napraviti kupoprodajni ugovor i prenijeti motor na sebe (ili novog vlasnika). Ne znam baš 100% točno, ali otprilike nekako ovako ti ide procedura....
Koje narodne novine?
Nema nikakvog objavljivanja u narodnim novinama.-
 
Iwa said:
pa šta ti znače papiri sve i su doma ako stari nije s čovjekom napravio kupoprodajni ugovor ????
Lakše ga proda nekom drugom ako ima bilokakve papire :mrgreen:
 
Mislim da nema veze ako motor nije spomenut u oporuci, jer se oporuka djeli na pokretnu i nepokretnu imovinu, a u pokretnu se stave samo vrednije stvari (prema želji ko kaj želi djeliti). Barem je tako bilo dok sam imao ostavinsku za tatom, gdje nas je sudac pitao kome osim navedene pokretne imovine pripada sve ostalo. Pa mislim da ti je dovoljan papir o nasljeđivanju ostale pokretne imovine
 
nemora biti spomenut u oporuci, nego se svi nasljednici moraju slozit oko toga, e sad hoce li biti formulacija sva pokretna imovina pripada xy onda je jednostavno jer xy moze raspolagat njime, a ako se pokretna imovina dijeli izmedju vise ljudi potrebno je specificirati tko naslijedjuje motor.
 
nije bilo nis preneseno,u tome finta,on je poklonil mototr jednom liku i taj lik je dal meni motor,u medu  vremenu ovaj prvi lik na kojeg je bil motor je umro.....i sad je problem
 
predrag22 said:
nije bilo nis preneseno,u tome finta,on je poklonil mototr jednom liku i taj lik je dal meni motor,u medu  vremenu ovaj prvi lik na kojeg je bil motor je umro.....i sad je problem
pa nemaš tu nikakav problem,budući da motor i nije tvoj buš ga poslije ostavinske rasprave vratio vlasniku....
 
da....vratim ga njegovoj zeni.... i sta ona?  onda ce ona dobiti papire na sebe pa ce ga prenesti na mene?