Izgubljeni papiri

predrag22 said:
da....vratim ga njegovoj zeni.... i sta ona?  onda ce ona dobiti papire na sebe pa ce ga prenesti na mene?
Da , baš tako ide procedura ako nemaš kupoprodajne ugovore s plaćenim porezom
 
predrag22 said:
da....vratim ga njegovoj zeni.... i sta ona?  onda ce ona dobiti papire na sebe pa ce ga prenesti na mene?

sam si sve odgovorio.
ako se ženi bude dalo prolazit procedure zbog trkeljala od 100 eura i izgubit na to novce i vrijeme, što nije zanemarivo - treba platiti oglase u N.N., čekat u redovima, pa tako par puta, platit nove knjižice.....
 
istina bog tocno je...ali cuje nekog qrca vredi taj motor....a ja ipak ne radim i nisam punoljetan pa trebam neke novce izvuci da dok kupujem novi da stari vidi da imam neke  pare
 
Hrvoje said:
Neizmjerno!

Pa koji k... meni govore na šalteru u MUP-u da je procedura takva??  :shock:
Kažu vlasnik treba objaviti u Narodnim novinama da su izgubljeni papiri, sa podatcima o vozilu, i onda se navodno čeka nekih mjesec dana....itd  :misli:
I onda oni šalju nekakvu potvrdu na kućnu adresu vlasnika....
Tako mi je objasnila službenica ovdje u MUP-u???
 
baba roga said:
Pa koji k... meni govore na šalteru u MUP-u da je procedura takva??  :shock:
Kažu vlasnik treba objaviti u Narodnim novinama da su izgubljeni papiri, sa podatcima o vozilu, i onda se navodno čeka nekih mjesec dana....itd  :misli:
I onda oni šalju nekakvu potvrdu na kućnu adresu vlasnika....
Tako mi je objasnila službenica ovdje u MUP-u???
Bio sam djelomično krivo neizmjerno siguran :mrgreen:
Dakle nakon gubitka treba naručiti dosje vozila u Odsjeku za prometne isprave, doći idući dan i napisati izjavu o okolnostima gubitka i onda otići u NN, tamo predati oglas, isti dan podići potvrdu i odmah natrag na MUP.
Dakle ne treba čekati objavu u NN, nema slanja potvrde itd.  :mrgreen:
 
imam tako iskustvo ali ja necu prodavat svoj(((((covjek je možda umro od starosti ili od rata a ako je živ reci ce da sam ga ukro)))))))                                                                                                                                              :::papiri su na covjeka koji je umro, sad ako odes u MUP i to im kazes on se može prenest na njegovog sina ili kćer, ako ne, ostave ti ga i napravis papire, ili on postane državno vlasništvo
 
imam jedno pitanje;

sta ako napravim ugovor kupoprodajni i neodem u roku 15 dana u poreznu nego npr za 3 mj ?
jel taj ugovor jos vrijedi ?
 
krco said:
imam jedno pitanje;

sta ako napravim ugovor kupoprodajni i neodem u roku 15 dana u poreznu nego npr za 3 mj ?
jel taj ugovor jos vrijedi ?
Vrijedi. Naravno, ali.... :vidiga:


(3) Porezni obveznik posebnog poreza na promet upotrebljavanih osobnih automobila, ostalih motornih vozila, plovila i zrakoplova mora nastanak porezne obveze prijaviti ispostavi Porezne uprave nadležnoj prema svom sjedištu ili prebivalištu u roku od 15 dana od dana kupnje ili stjecanja.
...

(3) Posebni porez na promet upotrebljavanih osobnih automobila, ostalih motornih vozila, plovila i zrakoplova plaća se u roku od 15 dana od dana nastanka obveze. Posebni porez na promet obračunava i naplaćuje ispostava Porezne uprave nadležna prema sjedištu i prebivalištu poreznog obveznika.
(4) Bez dokaza o plaćenom posebnom porezu iz stavka 3. ovoga članka ne može se obaviti registracija.
...

(2) Porezni obveznik iz članka 4. stavka 2. ovoga Zakona kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna do 20% porezne osnovice ako ne prijavi nastanak porezne obveze plaćanja posebnog poreza na promet iz članka 1. stavka 2. ovoga Zakona ili taj porez ne uplati u propisanom roku.


http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2002/2196.htm



Iako ja nisam čuo da su nekome naplatili kaznu.
 
Hrvoje said:
Vrijedi. Naravno, ali.... :vidiga:


(3) Porezni obveznik posebnog poreza na promet upotrebljavanih osobnih automobila, ostalih motornih vozila, plovila i zrakoplova mora nastanak porezne obveze prijaviti ispostavi Porezne uprave nadležnoj prema svom sjedištu ili prebivalištu u roku od 15 dana od dana kupnje ili stjecanja.
...

(3) Posebni porez na promet upotrebljavanih osobnih automobila, ostalih motornih vozila, plovila i zrakoplova plaća se u roku od 15 dana od dana nastanka obveze. Posebni porez na promet obračunava i naplaćuje ispostava Porezne uprave nadležna prema sjedištu i prebivalištu poreznog obveznika.
(4) Bez dokaza o plaćenom posebnom porezu iz stavka 3. ovoga članka ne može se obaviti registracija.
...

(2) Porezni obveznik iz članka 4. stavka 2. ovoga Zakona kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna do 20% porezne osnovice ako ne prijavi nastanak porezne obveze plaćanja posebnog poreza na promet iz članka 1. stavka 2. ovoga Zakona ili taj porez ne uplati u propisanom roku.


http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2002/2196.htm



Iako ja nisam čuo da su nekome naplatili kaznu.

Ma naplate nekakve kamate kad prođe tih 15 dana, računaju po danima, ali ništa puno....nešto malo ispadne....
 
max34 said:
Ma naplate nekakve kamate kad prođe tih 15 dana, računaju po danima, ali ništa puno....nešto malo ispadne....
Čuo sam i ja da naplaćuju kamate, a ne kaznu. Još da me netko prosvijetli pa mi ukaže na temelju kojeg propisa to rade (ne kažem da nemaju pravo) bio bi sretan kao... :neznam: ... bio bi sretan.  :mrgreen:

No dakle, poanta druže krco je da kupoprodajni ugovor vrijedi, bez obzira da li je plaćen porez. Plaćanje poreza samo utječe na (ne)mogućnost registracije.
 
Hrvoje said:
Čuo sam i ja da naplaćuju kamate, a ne kaznu. Još da me netko prosvijetli pa mi ukaže na temelju kojeg propisa to rade (ne kažem da nemaju pravo) bio bi sretan kao... :neznam: ... bio bi sretan.  :mrgreen:

No dakle, poanta druže krco je da kupoprodajni ugovor vrijedi, bez obzira da li je plaćen porez. Plaćanje poreza samo utječe na (ne)mogućnost registracije.

ma jebes njih i kamate odem napravit drugi ugovor i bok.
:wink:

mi smo stvarno banana republika mozemo sta hocemo
 
krco said:
ma jebes njih i kamate odem napravit drugi ugovor i bok.
:wink:

mi smo stvarno banana republika mozemo sta hocemo
Bolje da smo banana republika pa da naplate samo kamate (ako uopće i to), a ne i kaznu  :mrgreen:
 
Hrvoje said:
Bolje da smo banana republika pa da naplate samo kamate (ako uopće i to), a ne i kaznu  :mrgreen:


budem platio samo novi ugovor tako da necu ni te kamate  :jesus:
 
krco said:
budem platio samo novi ugovor tako da necu ni te kamate  :jesus:

Tu bi ti se mogao pojaviti mali problem.....zadnjih ja mislim godinu dana otprilike, možda malo manje, kad napraviš kupoprodajni ugovor kod bilježnika on ti ga automatski šalje u poreznu upravu i oni imaju evidenciju svih kupoprodajnih ugovora, tako da postoji mogućnost da ti naknadno (kad se sjete i vide) pošalju lagano uplatnicu sa malo povećim iznosom kamata....  :LOL:
Ne znam kako je to profunkcioniralo u praksi al bi trebao provjeriti dobro prije nego se odlučiš na takav korak.....prije se moglo napraviti to o čemu govoriš, bez ikakvih problema, međutim više nisam siguran.....tim više što je meni to vezano uz posao, tako da znam o čemu govorim.....provjeri obavezno.....
 
Kamate za ugovor od godinu dana tridesetak kuna, hebeš to,jeftinije nego pravit novi ugovor :wink: :mrgreen:
 
krco said:
imam jedno pitanje;

sta ako napravim ugovor kupoprodajni i neodem u roku 15 dana u poreznu nego npr za 3 mj ?
jel taj ugovor jos vrijedi ?

Vrijedi, platiš par kuna kamate i gotovo,tj. bezbolno :mrgreen: