Izgubljeni papiri

max34 said:
Tu bi ti se mogao pojaviti mali problem.....zadnjih ja mislim godinu dana otprilike, možda malo manje, kad napraviš kupoprodajni ugovor kod bilježnika on ti ga automatski šalje u poreznu upravu i oni imaju evidenciju svih kupoprodajnih ugovora, tako da postoji mogućnost da ti naknadno (kad se sjete i vide) pošalju lagano uplatnicu sa malo povećim iznosom kamata....  :LOL:
Ne znam kako je to profunkcioniralo u praksi al bi trebao provjeriti dobro prije nego se odlučiš na takav korak.....prije se moglo napraviti to o čemu govoriš, bez ikakvih problema, međutim više nisam siguran.....tim više što je meni to vezano uz posao, tako da znam o čemu govorim.....provjeri obavezno.....
Otkud ti to?
Mislim da si jako u krivu!

Buco74 said:
Vrijedi, platiš par kuna kamate i gotovo,tj. bezbolno :mrgreen:
slažem se. čak mislim (s naglaskom na mislim) da bi te kamate mogle biti manje od cijene nove ovjere kod bilježnika
 
Hrvoje said:
Otkud ti to?
Mislim da si jako u krivu!

Nisam siguran jesam li u krivu, ali mislim da nisam....otkad to "funkcionira" na taj način, ne treba više ovjera porezne uprave o plaćenom porezu da bi ugovor bio valjan....npr. da bi se mogao priznati za prijenos bonusa za police AO...barem tako su nama dali informaciju....
 
max34 said:
Nisam siguran jesam li u krivu, ali mislim da nisam....otkad to "funkcionira" na taj način, ne treba više ovjera porezne uprave o plaćenom porezu da bi ugovor bio valjan....npr. da bi se mogao priznati za prijenos bonusa za police AO...barem tako su nama dali informaciju....
Kupoprodajni ugovor postajevaljan kada se ovjeri kod bilježnika.
Druga je stvar da se vozilo ne može registrirati dok se ne tresne štambilj u poreznoj upravi na njega. Što se tiče registracije tj. prijenosa vlasništva u mupu taj pečat je i dalje sasvim obavezan., :mrgreen:
 
Hrvoje said:
Kupoprodajni ugovor postajevaljan kada se ovjeri kod bilježnika.
Druga je stvar da se vozilo ne može registrirati dok se ne tresne štambilj u poreznoj upravi na njega. Što se tiče registracije tj. prijenosa vlasništva u mupu taj pečat je i dalje sasvim obavezan., :mrgreen:

Ne govorim o regi, nego o tome da se prije po uvjetima HUO nije mogao priložiti kupoprodajni kao dokaz da je vozilo prodano i da se može prenijeti  bonus bez da je prethodno bio ovjeren i kod bilježnika i u poreznoj upravi....to su promijenili prije otprilike godinu dana, možda malo manje i sada je dovoljna ovjera od bilježnika...ali smo dobili informaciju da je to zbog toga što sada bilježnici ugovore automatski proslijeđuju u poreznu....e sad ako su mene slagali na seminaru i ja pogrešno govorim....  :mrgreen:
 
valjanost ugovora u smisli o kojem vi pričate ( a ne pričate o razlozima nevaljanosti i pobojnosti ugovora nego o trenutku zaključenja ugovora)
ovisi o samom trenutku zaključenja tj. potpisa obje ugovorne strane

njegova provedba ovisi o (međuostalim) i o ovjeri potpisa minimalno prodavatelja
uslijed postojanja registra u kojem se vlasnici upisuju

dupliciranje ugovora pridonosi pravnoj nesigurnosti
i kolanju više isprava pžo istoj kupoprodaji među istim ili različitim strankama

pitanje plaćanja poreza nije pitanje valjanosti ugovora nego mogućnosti registracije vozila
nije vezano uz stjecanje vlasništva

kod plačanja poreza treba razlikovati poreznog obveznika, poreznu osnovu, predmet oporezvanja i rokove

ne plaćanje poreza je prekršaj
osim plaćanja kazne pitanje je i vođenja prekršajnog postupka

porezi su nešto na ćemu žele građani ušećariti
i država najviše gubi upravo na njima
a ne na pl.jači kineske prodavaonice iza ugla

obratite pozornost da bilježnik kupoprodajne ugovore za motorna vozila ne dostavlja i nije dužan dostavljati poreznoj upravi po služenoj dužnosti
no to nema veze s pravovaljanošću i zaključivanju ugovora niti s poreznom obvezom
 
liberty said:
valjanost ugovora u smisli o kojem vi pričate ( a ne pričate o razlozima nevaljanosti i pobojnosti ugovora nego o trenutku zaključenja ugovora)
ovisi o samom trenutku zaključenja tj. potpisa obje ugovorne strane

njegova provedba ovisi o (međuostalim) i o ovjeri potpisa minimalno prodavatelja
uslijed postojanja registra u kojem se vlasnici upisuju

dupliciranje ugovora pridonosi pravnoj nesigurnosti
i kolanju više isprava pžo istoj kupoprodaji među istim ili različitim strankama

pitanje plaćanja poreza nije pitanje valjanosti ugovora nego mogućnosti registracije vozila
nije vezano uz stjecanje vlasništva

kod plačanja poreza treba razlikovati poreznog obveznika, poreznu osnovu, predmet oporezvanja i rokove

ne plaćanje poreza je prekršaj
osim plaćanja kazne pitanje je i vođenja prekršajnog postupka

porezi su nešto na ćemu žele građani ušećariti
i država najviše gubi upravo na njima
a ne na pl.jači kineske prodavaonice iza ugla

obratite pozornost da bilježnik kupoprodajne ugovore za motorna vozila ne dostavlja i nije dužan dostavljati poreznoj upravi po služenoj dužnosti
no to nema veze s pravovaljanošću i zaključivanju ugovora niti s poreznom obvezom

(y)
znači da sam dosada širio dezinfomacije....  :LOL:
u svakom slučaju, hvala na iscrpnom objašnjenju