Izvoz motocikla u EU - dokumenti

NOroad

Member
Tražim, tražim, al' ne nadjem temu o izvozu motocikla i potrebnoj dokumentaciji, pa pitam ovdje; da li su potrebni i kakvi su izvozni dokumenti za zemlje EU?

Ovdje je konkretan slučaj Nizozemska, odakle me potencijalni kupac traži "eksportne papire" .. :misli:
 
kupac ili "valjak" sa interneta ??  :misli:

Njemci dođu-plate-odemo bilježniku, ovjera OBA potpisa !! (tako oni hoće, tj. kažu da moraju)- uzmu motor i prometnu(odjavljenu) i adio...

isti bi klinac trebao biti i sa nizozemcima. :wink:
 
Ne, ovaj je pravi kupac.
Upravo mi je javio da ne trebaju nikakvi posebni papiri (što je logično) i dolazi po motor..
Hvala na komentarima..  (y)
 
rocky6 said:
kupac ili "valjak" sa interneta ??  :misli:

Njemci dođu-plate-odemo bilježniku, ovjera OBA potpisa !! (tako oni hoće, tj. kažu da moraju)- uzmu motor i prometnu(odjavljenu) i adio...

isti bi klinac trebao biti i sa nizozemcima. :wink:

kakve ti to motore uzgajaš u slavoniji da švaba mora iz njemačke dolazit'.. :misli:
 
NOroad said:
Ne, ovaj je pravi kupac.
Upravo mi je javio da ne trebaju nikakvi posebni papiri (što je logično) i dolazi po motor..
Hvala na komentarima..  (y)

sad kad niskozemci navale po motore u hRRvatsku, morat' ćemo bodljikavu žicu po granici razvlačit'.. :mrgreen:
 
KR1S,  ovdje nikom nije dobar, stranci dolaze po njega jer znaju koliko je rijedak, makar i ne savršen..
Tip se kombinira za prijevoz, pa morda i dojde, niš ne vjerujem dok ne vidim..
 
go-go said:
sad kad niskozemci navale po motore u hRRvatsku, morat' ćemo bodljikavu žicu po granici razvlačit'.. :mrgreen:

žica je već razvučena,ali iz drugih razloga :mrgreen:
 
go-go said:
kakve ti to motore uzgajaš u slavoniji da švaba mora iz njemačke dolazit'.. :misli:
Horex regina 350... ali trgovali smo i neke stare traktore (eicher,steyr,holder...)- već je kupio u mojoj okolici 30-ak vozila  :wink:
 
NOroad said:
KR1S,  ovdje nikom nije dobar, stranci dolaze po njega jer znaju koliko je rijedak, makar i ne savršen..
Tip se kombinira za prijevoz, pa morda i dojde, niš ne vjerujem dok ne vidim..

ak nebu slijedeća poruka da ima problema s prijevozom il tak nekaj, pa da uplatiš neku siću  :mrgreen:
 
U ovom slučaju radi se o reverzibilnom nepovjerenju - uplatio bi cjelokupan iznos, a ja da mu motor pošaljem jednom transportnom tvrtkom za motocikle, ALI se boji da neće dobiti što je platio  :?
Za njega je najsigurnija opcija da se motor proda putem eBaya, ali tu ja mogu popušiti i tako u krug..
 
ne kuzim te spike,ak je vec zagrijan toliko za motor,kombi i po njega.Ovo ,ovako, smrdi (y)
 
Mani se ćorava posla, govorila mi je pokojna baba....
 
Ja ga kužim, ne vjeruje tamo nekom s istoka, mi smo njima kao Rumunjska nama .. i daljina (14 sati vožnje u jednom smjeru) iziskuje puno više od "sjedi u kombi i kreni"..
 
Poslikaj svaki dio motora koji ga zanima, tako ce imati vizualni uvid u ono sto kupuje. Ako je nakon toga jos sumnjicav, kupi povratnu avionsku kartu, dodje u RH, vidi motor, da lovu i posaljete skupa motor transportnom firmom na njegovu adresu.
 
go-go said:
sad kad niskozemci navale po motore u hRRvatsku, morat' ćemo bodljikavu žicu po granici razvlačit'.. :mrgreen:

Začudio bi se koliko stranci gledaju naše oglasnike (i kupuju)  :shock:
Ja već treći aluminijski rezervar šaljem za Australiju.  :jesus: