Izvoz motocikla u EU - dokumenti

To ti rodijak izbosne pomaže, neugodno mu da ti da pare pa onda glumata i kao kupuje iz Australije. :mrgreen:
 
mate said:
To ti rodijak izbosne pomaže, neugodno mu da ti da pare pa onda glumata i kao kupuje iz Australije. :mrgreen:

Jel Australija negdje kraj Viteza?  :misli:
:jesus: :LOL:
 
Update; motor prodan.
Kupac ne dolazi osobno, šaljem mu ga transportnom službom koju sam mu predložio.
http://www.bike-in-a-box.de/Home.html
Uplaćena polovina iznosa, drugi dio po primitku motocikla.
Tek tad dobiva papire, prevedene na engleski.
Čisto i pošteno, evropski.
Suprotno od nekih hrvatskih iskustava..
 
Gdje si sve oglasio taj svoj KR1S...jer imam isto motor za prodati koji ovdje tesko da cu ikad prodati, a u europi rjetkost jer je japan gray bike.
 
NOroad said:
Update; motor prodan.
Kupac ne dolazi osobno, šaljem mu ga transportnom službom koju sam mu predložio.
http://www.bike-in-a-box.de/Home.html
Uplaćena polovina iznosa, drugi dio po primitku motocikla.
Tek tad dobiva papire, prevedene na engleski.
Čisto i pošteno, evropski.
Suprotno od nekih hrvatskih iskustava..

Ajde kad sve prođe napiši detaljnu proceduru da imamo za arhivu.  :mrgreen:
 
Nije puno love za taj Kr1.
I na istok je toliko oldtimera odvezeno iz zapadne evrope da svi buljimo u strane oglase.
 
pajo99 said:
Gdje si sve oglasio taj svoj KR1S...jer imam isto motor za prodati koji ovdje tesko da cu ikad prodati, a u europi rjetkost jer je japan gray bike.

Japan gray import bikes najbolje prolaze u UK i treba se tamo direktno oglašavati na oglasnicima koji se najčešće plaćaju, kao što je http://www.racebikemart.com/
Englezi imaju najrazvijeniji njuh za dobar catch, ali ne jebu njemačke oglasnike, koji vladaju evropskim prostorom..

Ja sam sve svoje kvalitetne upite (i na kraju prodaju) riješio putem mobile.de

Imam još nekih "bisera" od vozila i kad se odlučim na prodaju, ne bu vidli njuškala ..
 
mate said:
Ajde kad sve prođe napiši detaljnu proceduru da imamo za arhivu.  :mrgreen:

Proceduru sam smislio na brzinu, jer se već bio počeo hladiti od deala, pa sam predložio slijedeći postupak koji je na kraju prihvaćen;

- prvo, uz detaljne fotografije motocikla i isticanja svih mana (vrlo bitno), poslao sam i scanove dokumenata
- potom sam napravio kupoprodajni ugovor kod javnog bilježnika i ovlašteni prijevod ugovora - u ovom slučaju, bio je dovoljan engleski (zna biti skupo, ali imam svoje ljude)
- sve KOPIJE dokumenata i ugovora poslao poštom
- uplaćeno pola dogovorenog iznosa
- njegov transporter dolazi po motor
- kad isti stigne gore, uplaćuje se druga polovica dogovorenog iznosa
- šaljem mu sve originalne papire

Znam, bit će svakakvih komentara, puno je tu obostranih rizika, ali ja sam motor prodao po cijeni koju ovdje mogu sanjati ..
 
Sredju said:
Nije puno love za taj Kr1.
I na istok je toliko oldtimera odvezeno iz zapadne evrope da svi buljimo u strane oglase.

Moj kupac je pitao znam li za još dvotaktnih 250ki na prodaju, on ih skuplja..
Uz mog je pokupio i nešto u Madjarskoj..
 
Volio bih vidjeti vozila iz Hr dostojna ove konkurencije..
 
Štoviše-odličan!  (y)


Zanimljiva tema... :wink:
 
NOroad said:
Volio bih vidjeti vozila iz Hr dostojna ove konkurencije..

Ima ih. Naravno, ne u tolikom broju kao u jednoj Njemačkoj, Italiji ili Francuskoj, ali ih ima.
Možda i sam znaš da vlasnici takvih motora rijetko kada žele i traže publiciteta.
Na ovim prostorima se još uvijek (hvala Bogu) mogu naći zanimljivi motori ili dijelovi za kikiriki pare.
Ali sve manje, i manje... :shock:

ps. svojevremeno sam oglašavao jedan od svojih (raritetnih) motora ovdje, komentari kupaca na cijenu su bili komični.
 
goldwing1 said:
evo i po broju proizvedenih, i po originalnosti, po čemu hoćeš, dodji vidjeti kad god poželiš!

nije loš -dobro je "isfoliran"  :jesus:

prije nego ga prodaš naleti na utrku na cesti orahovica-kutjevo  :mrgreen:, znam da imaš novi go-pro,pa tek toliko da mi snimiš zvuk auspuha.. onako iz daljine...  :LOL:
 
Može, dogovorit ćemo se za snimanje, što se tiče aukcije, bio je na Mobileu neko vrijeme, par dobrih ponuda, malo i boljih od ovog sa aukcije pa ga nisam dao, trenutno mu cijena raste bolje nego oročenje u banci! Problem je što su ljudi koji imaju takva vozila malo veći pacijenti pa im više znači kad se negdje prokurče sa takvim vozilom! Mogu ti samo reći da sam dosad uložio 12000 europskih novaca pa i prodajna cijena mora biti masna, a to je bez ruku! A ima i prikolicu!
 
I ja sam svojevremeno odbijao dobre ponude, ali sad kad ih se zaista riješavam, realizacije dolaze na kapaljku.
Restauracije se rijetko isplate, u posljednje vrijeme kupujem samo originale u dobrom stanju..
 
gepeze said:
ps. svojevremeno sam oglašavao jedan od svojih (raritetnih) motora ovdje, komentari kupaca na cijenu su bili komični.

Oh, kakvih komentara i podcjenjivanja sam se sve naslušao..ali, to me više ne dira, s proširenjem tržišta na EU, puno je lakše.. i unosnije..