jako dugo skladistenje motora

crnogorac

New member
e sad sto se tice skladistenja motora preko zime, manje vise sve je jasno, napuni se ulja, stisne kvacilo, digne na centralni il slicno, opreme osusi pokrije skine akumulator, i sve je to super na sta obratiti paznju i sta moze poci po zlu ako se motor skladisti 1 godinu ? pitam jer bi isao vanka da radim na taj period, a ne bi se odricao moje previse voljene aprilije i sa teskom mukom zaradjene ? ima li kakvo dodatno osiguranje da se nesto mora skidati il uraditi, il da ce nesto u tom periodu otkazati ?
 
Sve ok ali nisam nikad čuo da se stisne kvačilo.... :misli:
 
nemaš nikog pouzdanog da ti povremeno upali motor, ili provoza?
Začepi auspuh nauljenom krpom  (y)
 
Enigm@ said:
nemaš nikog pouzdanog da ti povremeno upali motor, ili provoza?
Začepi auspuh nauljenom krpom  (y)
Ovako je najbolje.
 
ne motor nece niko dirati , niti smijem mom chedu se primaci , dakle full godinu treba da stoji, ovo za kvacilo je stara fora , da se odvoji i bude odvojeno, samo se utegne ruckica onim stegicama
 
Natankaj do samog čepa, operi i dobro osuši, akumulator van, motor na štendere i prekrij plahtom. Sve ostalo je nepotrebno, ako ti se kvačilo zapeče za godinu dana onda je ionako zakurac. :mrgreen:
 
makazica said:
Sve ok ali nisam nikad čuo da se stisne kvačilo.... :misli:
Po meni bezpotrebno opterecujes opruge u kvacilu. Nece zapeci, ali bi moglo proklizavati kada se vratis nakon godinu dana.  :wink:
 
imaš i sprejeve za skladištenje vanbrodskih motora ,samo se naspreja u usis i kad se sam ugasi to je to ,gledao nisam radio!
 
mate said:
Natankaj do samog čepa, operi i dobro osuši, akumulator van, motor na štendere i prekrij plahtom. Sve ostalo je nepotrebno, ako ti se kvačilo zapeče za godinu dana onda je ionako zakurac. :mrgreen:

e evo ovo ti je najbolji savjet..zna cojk znanje.. ne vozi se vec godinama :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
das apriliju sip-u i borisu 929.....oni ce je uskladistiti na pravilan nacin.... :LOL: :LOL: :LOL:


onda bolje čovjeku ostavit motor na ulici, rađe nek ga i ne skladišti... :mrgreen:
 
Alera Dugi said:
Po meni bezpotrebno opterecujes opruge u kvacilu. Nece zapeci, ali bi moglo proklizavati kada se vratis nakon godinu dana.  :wink:

U tom sam smjeru i išao.... :wink: (y)
 
ostavi motor gdje je-je. lakše ti je za godinu otvoriti temu " šta sa motorom koji stoji godinu dana? "

mate said:
Natankaj do samog čepa, operi i dobro osuši, akumulator van, motor na štendere i prekrij plahtom. Sve ostalo je nepotrebno, ako ti se kvačilo zapeče za godinu dana onda je ionako zakurac. :mrgreen:

ovo je jedino točno.  (y)
 
Alera Dugi said:
Po meni bezpotrebno opterecujes opruge u kvacilu. Nece zapeci, ali bi moglo proklizavati kada se vratis nakon godinu dana.  :wink:
           
Kao da nema dovoljno problema sa kvačilom, ionako. :LOL:A tek hidraulika. :LOL: :LOL:
 
mate said:
Natankaj do samog čepa, operi i dobro osuši, akumulator van, motor na štendere i prekrij plahtom. Sve ostalo je nepotrebno, ako ti se kvačilo zapeče za godinu dana onda je ionako zakurac. :mrgreen:


iskustvo = dRRlo  :LOL:
 
gastajbarter said:
e evo ovo ti je najbolji savjet..zna cojk znanje.. ne vozi se vec godinama :mrgreen:

Ponekad se i vozim, ali svi moji cestovni motori su uvijek bili točno u navedenom stanju. :jesus: :mrgreen:
 
mate said:
Ponekad se i vozim, ali svi moji cestovni motori su uvijek bili točno u navedenom stanju. :jesus: :mrgreen:

pa de malo podijeli i sa nama te dozivljaje sa voznji :mrgreen:..zadnji izvjestaj kojeg se ja sjecam je kad si osto bez goriva za GSXom :LOL:
 
gastajbarter said:
pa de malo podijeli i sa nama te dozivljaje sa voznji :mrgreen:..zadnji izvjestaj kojeg se ja sjecam je kad si osto bez goriva za GSXom :LOL:

ne seže mu pamčenje toliko daleko  :mrgreen:
 
A nekakvo zaleđivanje...ameri to sada rade...suhi led...kaj ja znam...