jako dugo skladistenje motora

gastajbarter said:
pa de malo podijeli i sa nama te dozivljaje sa voznji :mrgreen:..zadnji izvjestaj kojeg se ja sjecam je kad si osto bez goriva za GSXom :LOL:

Nešto si pobrkao. :mrgreen:
 
Može jedan ozbiljan odgovor?
Kako je najbolje skladištiti akumulator?
Mene zanima samo za preko zime.
 
Akumulator ne smije ostati prazan, znači periodično punjenje.
Ako ga staviš na hladno (preporuka 0-10 Celziusa), usporavaš kemijske procese unutar samog akumulatora ili suhe baterije - znači potrebno je manje tj. rjeđa punjenja.
 
Skripter said:
Akumulator ne smije ostati prazan, znači periodično punjenje.
Ako ga staviš na hladno (preporuka 0-10 Celziusa), usporavaš kemijske procese unutar samog akumulatora ili suhe baterije - znači potrebno je manje tj. rjeđa punjenja.
Znači bolje ga je pustit u garaži nego nosit u sobu.
Hvala  :wink:
 
Najbolje je svako malo palit motor i pustit da radi malo
I ja sam čuo da je to u redu, a vidiš, neki dan čitam u novinama savjete za spremanje automobila pred zimu i šta reče - bolje je auto niti ne paliti preko zime ako se neće voziti. Zašto, nije pisalo.  :misli:
 
Rajić said:
iskustvo = dRRlo  :LOL:
a nemoj tako, neki motori jednostavno "teže" pale pa je bolje skinut bateriju i ne dirat  :mrgreen: :mrgreen:

Mate i Ducati
 
Opet ista priča s akumulatorom ... još prije je bio zaključak da je za akumulator bolje da je na toplom a ne na hladnom. Sad opet da je na hladnom. Čemu onda skidati opće. Ja ga skinem , stavim u kuću u prostoriju di je kakvih 10 stupnjeva preko zime i spojim na ctek do proljeća.
 
zoki-op said:
Palit i VOZIT.
Nije mu baš zdravo da ga samo pališ i da radi na mjestu

Tako je, ne puni dovoljno ako samo stoji na mjestu....10-15min vožnje je dosta.
 
mate said:
Natankaj do samog čepa, operi i dobro osuši, akumulator van, motor na štendere i prekrij plahtom. Sve ostalo je nepotrebno, ako ti se kvačilo zapeče za godinu dana onda je ionako zakurac. :mrgreen:
(y) (y) (y)
podržavam ovime je sve rečeno, jedna godina je piece off cake  (y) 8)
 
Akomulator na pametni punjac a ostalo u vacuum

http://www.vac-bag.co.uk/index.php?_a=category&cat_id=1