Jednodnevni izlet do mora - Uvala Zavratnica

Adventurer

Active member
U nedjelju 13.06.2010. napravili bi jednodnevni izlet do mora, dole bacili kupanac, nekakvu klopicu možda obišli kakve zanimljive destinacije i popodne se vratili u Zg.
Moguće krajnje destinacije su Crikvenica, Novi Vinodolski, Senj ili nešto treće - po dogovoru.
Okupljanje, kava i tankiranje bi bilo od 8:30h na OMV-u odma iza naplatnih prema Karlovcu pa pokret u 9h prema moru.
Ako ima zainteresiranih molim prijave - sad  (y)
 
Vrlo, vrlo vjerovatno (y)
 
Kasno Mujo na Kosovo stiže, ja tek sad vidjela post  :?
 
Slike su predobre (y),gdje je točno prilaz toj uvali,ja sam pretprošlu nedjelju onako usput pri povratku iz Senja vidio tablu Zavratnica i skrenuo s magistrale.To je bio neki uski asvaltirani put,kasnije i makadam koji me doveo do neke klupice,suhozida i neke tabele na kojoj je pisalo vidikovac ili tako slično,dalje se nije moglo.
 
Sve si slikao; Stinica, Jablanac, Zavratnica, Vidikovac...  (y).
Hvala na fotkama, nisam znao da se sad naplaćuje ulaz u Zavratnicu  :misli:?
 
Adventurer said:
Sutrašnja najvjerovatnija destinacija: Fjord Zavratnica kod Jablanca

:D :D ne mogu vjerovat... bas razmisljala o zavratnici neki dan....

tam smo se redovito kupale kad smo bile male... mama nas je vodila...:inlove:

jedino kaj mi se onaj brod loše urezao u pamćenje... bilo me ga strah  :LOL: :mrgreen:
 
Adventurer said:
Evo par fotkica s nedjeljnog izleta:

O, da, sol na ranu. Prekrasan izlet i krajolik. Slike, po običaju, famozne.  (y)
Sad mi je još više žao što službeni mail ne provjeravam i doma. :zid:
 
bullitt said:
Slike su predobre (y),gdje je točno prilaz toj uvali,ja sam pretprošlu nedjelju onako usput pri povratku iz Senja vidio tablu Zavratnica i skrenuo s magistrale.To je bio neki uski asvaltirani put,kasnije i makadam koji me doveo do neke klupice,suhozida i neke tabele na kojoj je pisalo vidikovac ili tako slično,dalje se nije moglo.

Prilaz uvali moguć je samo pješke i to najbolje kružnom stazom koja počinje točno kod onih blagajni gdje se kupuju karte za trajekt prema Rabu.
Staza je uređena - utabani makadam i ide uz obalu te nakon 10 minuta dolazite do ulaza u zaljev. Zaljev je dubok cca 600-700m, a povratak je preko brda planinarskom stazom koja vodi do najviše točke tog parka i vidikovca.
Sve skupa moguće je obići za cca 1h i 15 minuta uz fotkanje i uživanje u prirodi.

Početak staze odma kod blagajni za trajekt:

 
zlikavac said:
Bio vec  :jesus:
Super uvala,ronio sam i malo istrazivao potopljeni brod
bravo  :mrgreen:
 
Zrile said:
:D :D ne mogu vjerovat... bas razmisljala o zavratnici neki dan....

tam smo se redovito kupale kad smo bile male... mama nas je vodila...:inlove:

jedino kaj mi se onaj brod loše urezao u pamćenje... bilo me ga strah  :LOL: :mrgreen:

Brod fakat izgleda sablasno  :shock:


 
Dawg said:
O, da, sol na ranu. Prekrasan izlet i krajolik. Slike, po običaju, famozne.  (y)
Sad mi je još više žao što službeni mail ne provjeravam i doma. :zid:

... a niti ti "sporovozni" ništa ne javljaju   :?