Jednodnevni izlet do mora - Uvala Zavratnica

jolly the roger said:
ma skoro pa odmah ispod površine - 10ak metara...

Da, dno je na cca 10 m, a najviši dio se može skoro s rukom dodirnuti s čamca....
 
Baš mi je žao kaj sam tek sada skužio ovu temu  :mrgreen:. Već dugo želim otići u tu uvalu, ali mi se ne da samome. Je možda netko od prisutnih u temi zainteresiran za takav izlet ponovno, ovih dana? Djeca su mi gotova sa školicom, pa ja mogu i kroz tjedan. Dakle, otvoren sam za sve opcije  :mrgreen:.
 
super ste lokaciju odabrali, ljetujem u jablancu svake godine. jeste možda išli do Starigrad paklenica, cesta od jablanca do tamo je pre dobra, a ima se kaj i vidit (nacinalni park paklenica)
 
Priča se da su pronačena dva lovca britanske proizvodnje 79 i 89g. u fjordu Zavratnici.
Mene zanima dal se može doći s motorom skroz do obale u fjordu? Ak ne,dal ima kakav "čuvan" parking na tom dijelu di se kupuju karte za upad u fjord, jer bi ostavil motor skoro cijeli dan, možda i torbe gore :misli:? 
 
avinko38 said:
Priča se da su pronačena dva lovca britanske proizvodnje 79 i 89g. u fjordu Zavratnici.
Mene zanima dal se može doći s motorom skroz do obale u fjordu? Ak ne,dal ima kakav "čuvan" parking na tom dijelu di se kupuju karte za upad u fjord, jer bi ostavil motor skoro cijeli dan, možda i torbe gore :misli:? 

Koliko sam ja tamo vidio,no way.,mi smo motore ostavili blizu crkvice u Jablancu i pješke došli do uvale Zavratnica,i to smo izveli na teži način :LOL:.,stavit ću slike jednom.
 
bullitt said:
Koliko sam ja tamo vidio,no way.,mi smo motore ostavili blizu crkvice u Jablancu i pješke došli do uvale Zavratnica,i to smo izveli na teži način :LOL:.,stavit ću slike jednom.
Ste platili upad? Kolko je to vremenski pješačenja?
 
Prilaz uvali moguć je samo pješke i to najbolje kružnom stazom koja počinje točno kod onih blagajni gdje se kupuju karte za trajekt prema Rabu.
Staza je uređena - utabani makadam i ide uz obalu te nakon 10 minuta dolazite do ulaza u zaljev. Zaljev je dubok cca 600-700m, a povratak je preko brda planinarskom stazom koja vodi do najviše točke tog parka i vidikovca.
Sve skupa moguće je obići za cca 1h i 15 minuta uz fotkanje i uživanje u prirodi.

Upad je mislim 16kn  :misli:
 
avinko38 said:
Ste platili upad? Kolko je to vremenski pješačenja?

15kn po osobi smo platili,pješačenja do same uvale kako je i Adventurer naveo cca 10-15min ovisno o tome koliko zastajkuješ da se diviš pogledu :mrgreen: (y)
 
Tip broda kakav leži u Zavratnici
http://en.wikipedia.org/wiki/Siebel_ferry
 
Ja sam bio samo na vidikovcu , bilo je tako vruče u onom kamenjaru da me ni puškom ne bi dolje natjerali, (jer se treba i vratit uzbrdo). Zavratnica mi nije bila destinacija, nego onako usput na povratku u Zagorje zelene.
 
Iz smjera Karlobaga, kilometar, dva prije skretanja za Jablanac ima putokaz za Zavratnicu s lijeve strane ceste. Tu skreneš na uski asfaltirani put i samo voziš. Čini mi se da tamo ima i nekoliko kuća pa prođeš pokraj njih i tu više nema asfalta. Nastaviš makadamom do kraja. Tu je neki suhozid i prolaz u njemu, ima i kanta za smeće.  Tu  je postavljenja i info tabla o uvali.Tu moraš stati i nastaviti pješke par metara jer se ne vidi sa motora.

Čini mi se da sam se ja od skretanja sa magistrale držao stalno desno, jer ima nekih skretanja, ali ako i fulaš nemaš kamo daleko otići , pa se lako može naći.
Od magistrale je to otprilike 3-4 minute lagane vožnje. Put vodi kroz makiju
 
A, kad ste već dolje, šteta je ne popeti se na Velebit. Na samom skretanju za Jablanac, na magistrali skrenete ubrdo. Meni je gore ljepše nego dolje pri moru. To će vam taman popuniti dan.
 
pravi je gušt to viditi pa se od pumpe jablanac dignut na štirovaču (srce velebita), krasno (pojesti domaću hranu, posjetiit poznato svetište), kuterevo (pogledati medvjede) otočac(izvor gacke) i autoputom doma iz Otočca
 
Nemojte mi se sada smijati, ali vjerovatno je Štirovača neko mjesto gore negdje. Ima li kakvih putokaza kako ne bi profulali?