Jednodnevni izlet na Blidinje

Zog

Well-known member
Kako je ekipa išla na Blidinje tjedan prije nas, tako smo ja, Roba i Brik odlučili ostvarit taj pothvat (Brik je bija i prošli tjedan ali mu se svidila jedna konobarica u "Hajdučkim vrletima" pa je iša opet.) :misli:
Krenili smo sa Sirobuje u 9h, u Šestanovcu popili kavu i onda dalje po zadatku.
Vožnja je bila turistička-panoramska (100-120km/h), gužve na cesti nije bilo, a bogami ni Policije. :D
Malo smo razgledali jezero, skijalište, konobarice u"vrletima" i u ulici "Bevanda štrase" pokušali nać Grdovića. :recine:
Dobro se pojilo u restoranu, popilo po pivo, zapalilo dvadesetak duvana (blažena BiH, šta se može pušit u restoranu) i lagano (uz povremeno rutavanje tijekom vožnje) za Split. (y)







 
Odlicno
Koliko je Kralj popia u prosjeku


Sent from my internet mobile device
 
"rutavanje tokom vožnje"  u kacigu ,neprocjenjivo pogotovo ako je bilo i kapule. :LOL: :LOL:
 
seki22 said:
Odlicno
Koliko je Kralj popia u prosjeku


Sent from my internet mobile device

Ispod 5l. (y)
 
barba said:
"rutavanje tokom vožnje"  u kacigu ,neprocjenjivo pogotovo ako je bilo i kapule. :LOL: :LOL:

Nije, samo pome. :wink:
 
Blidinje je za otić napunit baterije, a pogledat ovako naknadno slike je za nadopunit ih priko tjedna :mrgreen:
 
fino, fino Zože & ekipa (y)
Brickcjkljčlkj. (uh taj nick  :LOL: ) mi je već javio da
je cesta OK od juga, Imotskog  :D

tamo na toj "bari" još nisam bio, pa se spremam napasti od Konjica/Jablanice
- kažu da je i od sjevera sve asfalt
jer nisam baš za makadam  :mrgreen:  (y)
 
Ako ideš priko Tomislavgrada onda ima makadama, tako je bilo dosad.

using Tapatalk

 
Zog said:
Ako ideš priko Tomislavgrada onda ima makadama, tako je bilo dosad.

using Tapatalk

Kojom rutom ste išli, koliko je udaljeno od Tomislavgrada? Nešto sam načuo da se asfaltiralo, a vožnja po makadamu na 12" kotačima i nije neko iskustvo...
 
Bullet1275 said:
Kojom rutom ste išli, koliko je udaljeno od Tomislavgrada? Nešto sam načuo da se asfaltiralo, a vožnja po makadamu na 12" kotačima i nije neko iskustvo...
nije sigurno.. :mrgreen:
s auton se prije i po makadamu moglo 120 vozit.. 8)
 
Bullet1275 said:
Kojom rutom ste išli, koliko je udaljeno od Tomislavgrada? Nešto sam načuo da se asfaltiralo, a vožnja po makadamu na 12" kotačima i nije neko iskustvo...

Split-Gata-Šestanovac-Imotski-Posušje-Blidinje.
 
Bullet1275 said:
Kojom rutom ste išli, koliko je udaljeno od Tomislavgrada? Nešto sam načuo da se asfaltiralo, a vožnja po makadamu na 12" kotačima i nije neko iskustvo...

Ja bih prošao iz smjera Jablanice, a rođak koji je neki dan prolazio autom kaže da prije samog Blidinja ima par km makadama, i onda isto još par prema Tomislavgradu. Također da ni cesta od Tomislavgrada ka G.P. Aržano još nije u cijelosti asfaltirana
 
Iznad Jablanice pa do Sovićkih vrata je bio makadam, isto kao i od Hajdučkih vrleti do Tomislavgrada..tako je bilo pred 2,3 godine kad sam zadnji put bio  :wink:
...već sam pitao za taj dio, kakav je sada? ...ali ova ekipa nije išla tim putem
 
poco loco said:
Iznad Jablanice pa do Sovićkih vrata je bio makadam, isto kao i od Hajdučkih vrleti do Tomislavgrada..tako je bilo pred 2,3 godine kad sam zadnji put bio  :wink:
...već sam pitao za taj dio, kakav je sada? ...ali ova ekipa nije išla tim putem

http://www.openstreetmap.org/#map=12/43.5788/17.4909

Hajdučke vrleti bi bile na ovom putu na mapiu označenom s 419a, od Blidinjskog jezera do Tomislavgrada, ne 419 koji ide za Posušje?
Ta preko Posušja je izgleda OK...
No koji je granični prijelaz na cesti M 15 od Posušja ka Imotskom? I jeli normalni ili samo za malogranični promet? Na Aržano zbog makadama ne bih

 
Hajdučke vrleti (restoran), da na cesti 419 a ...Tomislavgrad prema Blidinjem jezeru, ...već kod samog jezera  :wink:
 
poco loco said:
Iznad Jablanice pa do Sovićkih vrata je bio makadam, isto kao i od Hajdučkih vrleti do Tomislavgrada..tako je bilo pred 2,3 godine kad sam zadnji put bio  :wink:
...već sam pitao za taj dio, kakav je sada? ...ali ova ekipa nije išla tim putem

Evo sad sjedim kod jezera na Blidinju i tipkam na laptop: iz smjera Jablanice, od Sovića do table koja označuje ulaz u Park prirode ima točno 3,6 km makadama. I hvala Bogu da nisam krenuo s motorom već autom, svojemu BMWu ne bih priredio onaj "užitak".  :misli: