Jel ima u hrvatskoj gdje kupit zatvorenu veziju Aprilie Rs 125?

matija_smb

New member
Evo zanima me jel tko ima zatvorenu verziju i ima li ju gdje za kupit u hrvatskoj?Jer ako uzmem otvorenu onda mi A1 to nepokriva, nego samo do 15 ks.Rabljena nedolazi u obzir jer je to 2-taktni motor, pa dalje se zna;-)
 
matija_smb said:
Evo zanima me jel tko ima zatvorenu verziju i ima li ju gdje za kupit u hrvatskoj?Jer ako uzmem otvorenu onda mi A1 to nepokriva, nego samo do 15 ks.Rabljena nedolazi u obzir jer je to 2-taktni motor, pa dalje se zna;-)
Bojin se da ces ju morat narucit, jer to niko ne kupuje - platis ju ka i obicnu a kasnije jos jedno 4000kn+ da ju otvoriš šta rezultira cijenon od 50 000kn.
Rabljena ne dolazi u obzir? Dobro svako ima svoje misljenje, ali za gore navedenu opciju moras bit 2 puta veci idiot ili 2 puta veci lovaš.
 
matija_smb said:
Evo zanima me jel tko ima zatvorenu verziju i ima li ju gdje za kupit u hrvatskoj?Jer ako uzmem otvorenu onda mi A1 to nepokriva, nego samo do 15 ks.Rabljena nedolazi u obzir jer je to 2-taktni motor, pa dalje se zna;-)
Najbolje bi ti bilo da je otvoris posle tehnickog i nemas problema ...  (y)
 
marko94 said:
Najbolje bi ti bilo da je otvoris posle tehnickog i nemas problema ...  (y)
Moze ju otvorit onaj dan kad ju kupi, kod nas na tehnickon ne mire snagu.
 
Ma cuo sam od nekih forumasa da u hrvatskoj nema zatvorene verzije, a 50000 kuna za 125 kubika mi je malo previse ako bi ju narucivo.Vidim da slovenci imaju zatvorenu verziju i cijena je 4999 eura.Otiso bi ja kupit u sloveniju, ali brijem da bi mi na granici ko zna kolko zaracunali.
 
Ma mislim si ju ja otvorit samo ako kupim otvorenu verziju onda kad me zaustavi murija i u prometnoj pise 29 ks onda kao da sam bez vozacke.Frenda su mi bili zaustavili naplatili mu 10000 kn kazne jer nije imo vozacku i zabranu upravljanja motornim vozilima 2 godine nakon sto polozi vozacki.Uzas, a rade se zapijem za tih 10000 kn, nego da dam plavcima.
 
matija_smb said:
Ma mislim si ju ja otvorit samo ako kupim otvorenu verziju onda kad me zaustavi murija i u prometnoj pise 29 ks onda kao da sam bez vozacke.Frenda su mi bili zaustavili naplatili mu 10000 kn kazne jer nije imo vozacku i zabranu upravljanja motornim vozilima 2 godine nakon sto polozi vozacki.Uzas, a rade se zapijem za tih 10000 kn, nego da dam plavcima.
Frend ti nije ima vozačku, a ti nemaš kategoriju, velika je razlika.
Ja vozin svog sa 21kW vec duže vrime i nisan ima problema, ako imaš upaljena svitla, imaš kacigu i nisi radija prekršaje 90% njih će te pustit jer je 125, a te kilovate će ti ili progledat kroz prste ili cak nece ni gledat.

Da je kupiš u sloveniji i dođeš u HR, kad bi ti zaračunali carinu i kasnije porez i povrat poreza ispala bi ti ista cijena ka i kod nas. Novi je 44 otvoreni ili zatvoreni virujen da nije neka razlika, ali za zatvorenog ce ti posli tribat jos jedno 4-5 tisuca za kupit ventil, elektroniku, sajlu, solenoid...
 
Ako vec oces da budes 100% legalan kupi onda yamahu r125 (11 kW) ili ako vec oces apriliu rs uzmi rs50 stavi neki auspuh i ici ce ti kao rs125 zatvorena ... to ti mnogo jeftinije ispadne ...
 
marko94 said:
Ako vec oces da budes 100% legalan kupi onda yamahu r125 (11 kW) ili ako vec oces apriliu rs uzmi rs50 stavi neki auspuh i ici ce ti kao rs125 zatvorena ... to ti mnogo jeftinije ispadne ...
:stupid: :bonk:
 
marko94 said:
Ako vec oces da budes 100% legalan kupi onda yamahu r125 (11 kW) ili ako vec oces apriliu rs uzmi rs50 stavi neki auspuh i ici ce ti kao rs125 zatvorena ... to ti mnogo jeftinije ispadne ...
Po mogucnosti auspuh sa mlaznim motorom umjesto topa. A di samo nalazite takve gluposti??!!!
 
rs50 je bicikla s pomoćnim motorom.imao sam rs125 zatvorenu verziju i mogu ti reć da je muka Isusova je vozit je po uzbrdicama,s suvozačem i pri malčice zahtjevnijoj vožnji.a prilokom kretanja moraš poprilično motor držat na kvačilu da bi donekle normalno krenuo.u obzir dolazi jedino otvorena verzija.
 
marko94 said:
Ako vec oces da budes 100% legalan kupi onda yamahu r125 (11 kW) ili ako vec oces apriliu rs uzmi rs50 stavi neki auspuh i ici ce ti kao rs125 zatvorena ... to ti mnogo jeftinije ispadne ...
Je li ima iti jedan tvoj komentar koji je tocan u ovoj temi?
:mrgreen:

Da stavi cili setup na RS 50 neznan bi li mu isla ka RS 125, neznan zasto se uopce uspoređuju ta dva motora -.-
Kad ce RS 50 imat okretnog momenta i elastičnost ka 125?
Nikad.
 
Da i ja sam cuo "vrlo dobre stvari" o Rs 50 i o tome da te mogu skuteri preteci, a vjerujte mi nezelim se sramotit tako :LOL:Evo postavio sam pitanje na dva prodajna mjesta rs 125 i reko mi je frajer da mogu narucit zatvorenu verziju i da cu dobit tvornicki kit za 29 ks, ali mi se neda ici u matulje po njega ako ga nemogu vozit od tamo;-) (registarcija i ostale pizdarije).Zato sam pitao frajera iz ducana u zg-u i reko mi je da mogu narucit, ali mi nije reko jel dobivam tvornicki kit.Jer koji ce mi vrag zatvorena verzija??? osim da mi se njezina snaga upise u prometnu, a kasnije mi ga murjaci mogu popljugat.
 
Ista je cijena zatvorena verzija + tvornicki kit i otvorena verzija jer je tvornicki kit kao dodatna oprema.
 
matija_smb said:
Ista je cijena zatvorena verzija + tvornicki kit i otvorena verzija jer je tvornicki kit kao dodatna oprema.

o_O?
Prije nije bilo tako, kupija bi zatvorenu i ko te j**e.
Onda ako je ista cijena, ne vidin zasto se ne isplati.
Osin sta se generalno ne isplati dat tolike pare za taj motor ali to je druga prica.
 
Evo ducan koji daje zatvorenu verziju + tvornicki kit: http://www.motomatusic.hr/
MODEL  RS 125
MOTOR Jednocilindrični, dvotaktni s ispušnim ventilom
ZAPREMINA 124,8 cm3
NAJVEĆA SNAGA 11 kW (15 KS) pri 8.250 okr/min
NAJVEĆI OKRETNI MOMENT 12,1 Nm pri 7750 okr/min
KOMPRESIONI OMJER 12,5 : 1
NAJVEĆA BRZINA 155 km/h
NAPAJANJE GORIVOM rasplinjač 28 mm
HLAĐENJE Vodeno
PODMAZIVANJE automatski uljni mješač
PRIJENOS SNAGE mjenjačka kutija sa 6 brzina
GORIVO bezolovni benzin
SPREMNIK GORIVA 14 lit (uključuje i rezervu od 3,5 lit)
POKRETANJE Električno
KOČNICA PREDNJA/STRAŽNJA Disk 320 mm / Disk 220 mm
GUMA PREDNJA/STRAŽNJA 110/70 x 17" / 150/60 x 17"
DIMENZIJE 1955 x 720 x 805 mm
OVJES PREDNJI / STRAŽNJI USD vilica 40 mm / hidraulični monoamortizer s podešavanjem opterećenja opruge
TEŽINA VOZILA / OKVIR 115 kg / aluminijski
OSNOVNA OPREMA radijalni prihvat kočionih kliješta
DODATNA OPREMA Tvornički kit za pojačanje na 22 kW (30 KS)
BOJA Crna Aprilia, bijela Aprilia

E a ovi u zg-u:
Ja ih pitam:Jel ima kod vas za kupit zatvorenu verziju Aprilie Rs 125 jer me zakon
regulira do 15 ks.Ako kod vas nema jel mozda znate gdje u hrvatskoj ima za
kupit zatvorenu verziju?Unaprijed zahvaljujem

Odgovor:
Postovani,
>
> Dakako da se zatvorena verzija moze naruciti i cijena bi joj vjerovatno bila
> ista kao i otvorenoj verziji.(41.880,00 kn)
> Ali, ta zatvorena verzija se narucuje po specijalnoj narudzbi.
> Svakako prije same narudzbe potrebna je kaucija.
>
> Hvala na upitu

Ja:Ako narucim zatvorenu verziju jel onda dobivam kao dodatnu opremu tvornicki kit za pojacanje na 22 kw ili moram to odvojeno kupovati?Pozdrav

Odgovor:

Poštovani,

Ta opcija postoji međutim vrlo je skupa i ne dobija se uz motor već se dodatno naručuje(klip,cilindar,dvije centraline,drugi auspuh).Po nama Vam je to oko 15000 kn dodatnog troška(s rukama naravn

Hvala na upitu
 
Cilindar?
Klip!?!?
DVI centraline!?!?

pa 2009 ima samo 1 centralinu, a cisto sumnjan da postoji cilindar za slabiju verziju, kad je sve dosad bila razlika samo u (ne)postojanju ventila.
Nebuloze.
Ja san ti reka da se to narucuje odvojeno, ocito neki pljackaju a drugi ne.
 
ma po pola tih dućana laprdaju bezveze.nema tip pojam o čemu priča.koje dvije centraline.a o klipu i cilindru da i ne pričamo.nazovi ga i reci mu da je glup.razlika je u ventilu i elektromagnetu koji ga pokreće.a i max brzina zatvorene verzije je daleko ispod 155km/h
 
2  RS 125     44.084,21    -      41.880,00 sa popustom na gotovinu. 41000 je cijena Rs 125 i dobivam tvornicki kit kao dodatnu opremu, a ondje u zg-u dobivam zatvorenu verziju bez kita za 41 000 kn.Koja pljačka!!!