Jel ima u hrvatskoj gdje kupit zatvorenu veziju Aprilie Rs 125?

matija_smb said:
Evo zanima me jel tko ima zatvorenu verziju i ima li ju gdje za kupit u hrvatskoj?Jer ako uzmem otvorenu onda mi A1 to nepokriva, nego samo do 15 ks.Rabljena nedolazi u obzir jer je to 2-taktni motor, pa dalje se zna;-)


drzi se ti kineza...
 
Koja zjb. sa ovim motorom.Jebote oni bi tebe trebali zvat i molit da iskesiras tolko para za 125 cc, a ne ti njih.Mislim stvarno da dam 15 000 kn za tvornicki kit i te pizd..... .Onda si rade uzmem yamahu r125 i vozim do 18 godine.
 
matija_smb said:
Koja zjb. sa ovim motorom.Jebote oni bi tebe trebali zvat i molit da iskesiras tolko para za 125 cc, a ne ti njih.Mislim stvarno da dam 15 000 kn za tvornicki kit i te pizd..... .Onda si rade uzmem yamahu r125 i vozim do 18 godine.
Postavljanje filozofskih teza o tome koliko je isplativo ili ne nije potribno.
Kad ce ti vec starci dat tolike pare za prvi motor, onda dali 44 ili 41 je manje bitno. Ti si ionako prvi sta uopce trazi zatvorenu verziju, ja bi rađe da 300kn onome na tehnickome da "slucajno" upise 11kW.
Za sve ostalo bi citira Wayndera.
 
Prvo se ocu 1 mjesec dana vozit na zatvorenoj verziji, pa onda da ju otvorim.Jer nije baš da si želim zgrebat novi motors :wink: Ali sad me više Aprilia toliko ne privlači jer je spora naprema Cagivi koja (zatvorena verzija 15 ks) ide 160, a otvorena ima 35 ks.Ali Aprilia ima kvalitetnu mašinu unutra i zakon dizajn, a na Cagivi mi je najruzniji nos inače je  (y) Zato jel tko zna kolko ide otvorena verzija Cagive?Koji je bolji motor sto se tice ugode u voznji (mislim opcenito svega:koji bolje lezi u zavoju, lakse za vozit, bolji polozaj vozaca...)?Eeee da...Šta stvarno moras sa 2-taktnim motorom stajat svakih 100 km voznje?Jer bi mi fakat bilo zakon po staroj cesti do Opatije s motorom na more i gledat trebe kak se kupaju.hehe
 
matija_smb said:
Prvo se ocu 1 mjesec dana vozit na zatvorenoj verziji, pa onda da ju otvorim.Jer nije baš da si želim zgrebat novi motors :wink: Ali sad me više Aprilia toliko ne privlači jer je spora naprema Cagivi koja (zatvorena verzija 15 ks) ide 160, a otvorena ima 35 ks.Ali Aprilia ima kvalitetnu mašinu unutra i zakon dizajn, a na Cagivi mi je najruzniji nos inače je  (y) Zato jel tko zna kolko ide otvorena verzija Cagive?Koji je bolji motor sto se tice ugode u voznji (mislim opcenito svega:koji bolje lezi u zavoju, lakse za vozit, bolji polozaj vozaca...)?Eeee da...Šta stvarno moras sa 2-taktnim motorom stajat svakih 100 km voznje?Jer bi mi fakat bilo zakon po staroj cesti do Opatije s motorom na more i gledat trebe kak se kupaju.hehe
:LOL: :LOL:
pričaš da aprilija ima kvalitetnu mašinu i donosiš neznam kakva zaključke a po tvom postu bi svako reko da nikad nisi ni vidio masinu od 125 2t,nego si gledo slike po netu i cito teme po forumima
razlika izmedju rs-a i mita je mala sta se tice brzine s tim da mito dodje 5000kn više
moj savjet ti je da si prvo kupiš apn-a i naučiš osnove pa onda kupi nešto jače
no hard feelings (y)
 
Mislio sam da se Aprilin motor manje kvari od Cagivinog tako mi je barem rekao frend.A kaj ce mi nesto slabo, pa da me necji skuter od 125 ccm pretice???Kad je glupi zakon u urcu kad moras 2 godine cekat za 250 ccm (Kawasaki ninja).
 
matija_smb said:
Mislio sam da se Aprilin motor manje kvari od Cagivinog tako mi je barem rekao frend.A kaj ce mi nesto slabo, pa da me necji skuter od 125 ccm pretice???Kad je glupi zakon u urcu kad moras 2 godine cekat za 250 ccm (Kawasaki ninja).
može jedno pitanje?jesi li kad vozio nešto na brzine?kakvo ti je uopće iskustvo na dva kotača?ako neznaš vozit dobro tj ako si početnik,preteći će te svaki nakitani skuter makar ti vozio mito koja ide i cca180km/h.nemoj kupovati motor da bi zadivio curice(spomenuo si da bi išao na more gledat kako se kupaju).kupi motor samo ako ti je to strast.ako si početnik vozi pomalo,šta nevidiš koliko nas gine svaki dan?slažem se s marinom,kupi apn pa vidi malo kako to sve funkcionira.ovo ti govorim radi tebe i s najboljm namjerama.bilo bi ružno da padneš u prvom điru s novim novcatim motorom...
 
Dobro imate pravo nije bas da zelim past sa novog motra.Ali nezelim vozit nesto slabo jer znam da ce mi dosadit za 4 mjeseca i onda racku.Mislim skuter vozim 80 km/h bilo gdje jer mi je vec dosadan(5 godina ga vozim).znam kako reagira na bilo kaj i ulazim u zavoje ko ludak jer mi je dosadno kad sranje nece potegnut.Ali npr. yamahu r 125 koja ide 110-120 km/h bit ce mi zabavna 3-4 mjeseca i onda cu je na full gasu bilo gdje vozit i dosadit ce mi pa je vise necu ni vozit.Al stvarno mislim da je za motor od 125 kubika 120 km/h premala brzina jer ak skuteri od 125 idu brze onda stvarno.A i neugodno mi je to vozit jer svi mrze one motore koji izgledaju kao da su brzi, a idu kao skuter(proveo sam ispitivanja).A skuter otpada definitivno jer moram naucit saltat brzine, a ne da precem na kawasakia i razletim se ko idiot.
 
Naravno da mi je motor strast kad cu zbog njega navjerovatnije i past razred jer ujutro se od 9 treba ucit, a ja sjednem na motor i cijeli samobor obidem.
 
kupiš ovakvog apn-ca npr. :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=1uiYRX3Zom8
 
Prvo, nijedna 2T 125ica ne ide zatvorena 160 km/h.
Drugo, Cagiva je neopravdano skuplja od Aprilie, a Aprilia ju riješava u svin segmentima.
Ja vidin da tebe previše pucaju konji i maksimalna brzina. S takvin filmon u glavi (koji je uobičajen za tvoje godine) ćeš vrlo brzo polizat pod. Kad su meni kupili prvog RSa, bija san otprilike u filmovima ka ti (doduše, nisu me pucali konji, max brzina ni curice koje se pale na motore, ali san bija "jak" na gasu), pa san nakon misec dana sletija u zavoju jer san gleda kako ce kazaljka dotaknit 170 km/h, umisto da san gleda na cestu.

Ako smin nadodat, primjetia san da te puno opsjeda mogucnost da ce te neko drugi pretec. Šta kad kupiš RSa, pa te prođe neka šestica? Onda ćeš reć i da je RS smeće jer ne želi potegnit? Ja (koji nisan puno stariji od tebe) ti ne bi da tako jak motor s obziron na tvoj film u glavi. To je 2T od 30 konja koji može ić bokon, može te privarit na gasu, po kiši je smrtan priko 7000 okretaja i tako. Ali ja nisan tu da sudin, nadan se da su tvoji starci svjesni situacije.

matija_smb said:
Ali npr. yamahu r 125 koja ide 110-120 km/h bit ce mi zabavna 3-4 mjeseca i onda cu je na full gasu bilo gdje vozit i dosadit ce mi pa je vise necu ni vozit.Al stvarno mislim da je za motor od 125 kubika 120 km/h premala brzina jer ak skuteri od 125 idu brze onda stvarno.A i neugodno mi je to vozit jer svi mrze one motore koji izgledaju kao da su brzi, a idu kao skuter(proveo sam ispitivanja).
:LOL: :LOL: :LOL:

Tebi ce ta yamaha, nakon tog kineza, bit prezabavna i mislit ćeš da je R1. A to ti tek misliš da će ti dosadit i da ju nećeš vozit, vozit ćeš ju itekako. Pogotovo kad pogledaš da ekipa oko tebe još praši sa skuterima.
Tvoje mišljenje je preglupo. No offense. 125 (4T) je početnička klasa - to je druga stvar šta je kod nas još uvik zatupljen mentalitet pa se počinje na škovacama od 50cc, na kojima samo smetaš u prometu. Spomenuta Yamaha je brža od bilo kojeg skutera u klasi iste zapremine. Moj SP 180 koji je 2T i 180cc ide 120-125 na pravcu.
Ti očito patiš od iskompleksiranosti. Pitaj ove "face" šta voze 600ice i 1000ice Rove šta su vozili kad su imali godina ka i ti. Javi mi odgovore.
Motor ne može izgledat brzo, može bit R i imat racing look, ali kad ti parkiraš 125icu (pogotovo ove 4T 125ice) - to se vidi da je 125ica i znaš da voziš istu. Napuvavanje motora da izgleda jači nego šta je - je čisto seljaštvo.
 
matija_smb said:
Dobro imate pravo nije bas da zelim past sa novog motra.Ali nezelim vozit nesto slabo jer znam da ce mi dosadit za 4 mjeseca i onda racku.Mislim skuter vozim 80 km/h bilo gdje jer mi je vec dosadan(5 godina ga vozim).znam kako reagira na bilo kaj i ulazim u zavoje ko ludak jer mi je dosadno kad sranje nece potegnut.Ali npr. yamahu r 125 koja ide 110-120 km/h bit ce mi zabavna 3-4 mjeseca i onda cu je na full gasu bilo gdje vozit i dosadit ce mi pa je vise necu ni vozit.Al stvarno mislim da je za motor od 125 kubika 120 km/h premala brzina jer ak skuteri od 125 idu brze onda stvarno.A i neugodno mi je to vozit jer svi mrze one motore koji izgledaju kao da su brzi, a idu kao skuter(proveo sam ispitivanja).A skuter otpada definitivno jer moram naucit saltat brzine, a ne da precem na kawasakia i razletim se ko idiot.
Taj kinez ne ide 80 ni da ga bacis s Velebita. A i trebal bi malo odrasti prije motora, jel mi se cini da ces brzo u crnu kroniku.
 
ja sam išo prije dva tjedna do dućana sa apn-om, bio lijep i sunčan dan evo kak je ispalo:






dopeljo sam se 60, čovjek bi reko da nije puno a imal sam lijepu uspomenu.... a ti kažeš da se voziš bilo gdje 80.... sad zamisli da padneš npr. sa 130, smetlari bi te sa lopatom morali strugat sa asfalta

treba bit oprezan uvijek