Jeli to u redu

Ja sam jucer vozio od Marofa do ZG-a sa novom suzom i mislio sam da sam spor. Onda sam pogledao na brzinomjer i vidio da se brzian krece od 180 do 210 Km/h. Tek sam onda obratio paznju na to da letim pored autiju i da bi mogao malo usporiti  :mrgreen:
 
Ono što se provlačilo na testu je bila Hondina voznost koja je uvelike došla do utjecaja zbog konfiguracije staze i o tome se pričalo pa je došlo i do tebe. Taj motor je isti kao i prošle godine kad je rađen test na Grobniku i gdje su se svi složili da nema dovoljno snage i zato je bila na mjestu kojem je bila. Ova staza joj više paše ali njeno mjesto realno ne može biti više jer je i prošle godine bila u drugom planu a u međuvremenu su izašli novi Suzuki i Yamaha. Nema to veze s nikakvom svađom.
Moj kometar je da su svi ti japanski motori isti. Jučer sam napravio nekih 400 km otvorene ceste s Hondom i sigurno neću reći niti da je bolja niti lošija od ostalih. Trkači su nešto drugo. Po mom mišljenju se generalno razlika može raditi samo između dva i četiri cilindra ali i to je već pitanje sklonosti i ukusa jer svaki ima svoje vrline i mane. Upravo zato i imam jednog Dukca i jednog Japanca. :mrgreen:
 
Sve ok, ali skoro sve ovdije je sada bili "taj vozi suzuki, pa mu je on najbolji, a ovaj prodaje hondu pa mu je ona najbolja"


Nisam rekao da ste svi rekli da je honda najbolja, nego za neke druge vozaće, kojih je bilo u velikom broju, tako mi je on rekal!?  :?
 
Saša, a mi možeš reći koja ste vremena radili na toji stazi?  :wink:
 
Saki-Pu said:
Saša, a mi možeš reći koja ste vremena radili na toji stazi?  :wink:

Bolsec i Kec od 1.06 - 1.10
Joža i ja oko 1.10 - 1.12
Ostali od 1.15-1.20

Da se vozit puno brze ali nikome se nisu dali razbijat potpuno novi motori sa serijskim oklopima.
 
Sasa MK Motori said:
Bolsec i Kec od 1.06 - 1.10
Joža i ja oko 1.10 - 1.12
Ostali od 1.15-1.20

Da se vozit puno brze ali nikome se nisu dali razbijat potpuno novi motori sa serijskim oklopima.

Jel ima on neke šanse u tim utrkama motora ako poćne voziti?
Mislim cestovnih, u motocrosu se dokazao!  (y)
 
Viki ima sanse gdje god da se pojavi. on je cudo od covjeka i to smo vec odavno ustanovili. primi se autiju, pobjedi, primi se kartinga, rasturi, primi se autica na daljanski, pomete konkurenciju, o motorima necu niti pricati, a sto se tice brzinaca, Viki ima u sebi urodjene prolaske kroz zavoje. On to tako lako savlada i toliko precizno radi da se po tome ubraja u rijetke. E sad da li bi mogao sto u brzincima, vrlo vjerojatno bi ali iduce godine. Viki bi sigurno brzo dosao do 1:35 ali za ono brze bi u trebalo ipak malo vise treninga a sezona samo sto nije pocela. To da je trenirao od jeseni, sigurno bi bio opasan u kojoj god klasi da se pojavi. Sad bi eventualno mogao napravit pomutnju u sst600, ali u 1000 uz ovako jaku konkurenciju cisto sumnjam. Ipak se voze 3 utrke na grobniku, 2 gradske i samo dve na vanjske staze gdje Viki mozda ima prednost, kada tome dodas da se jedna najlosija utkra moze odbit, sanse za napravit darmar mu se smanjuju. No ako sada krene iduce godine bi moglo biti svega  :mrgreen: :mrgreen:
 
Sasa MK Motori said:
Viki ima sanse gdje god da se pojavi. on je cudo od covjeka i to smo vec odavno ustanovili. primi se autiju, pobjedi, primi se kartinga, rasturi, primi se autica na daljanski, pomete konkurenciju, o motorima necu niti pricati, a sto se tice brzinaca, Viki ima u sebi urodjene prolaske kroz zavoje. On to tako lako savlada i toliko precizno radi da se po tome ubraja u rijetke. E sad da li bi mogao sto u brzincima, vrlo vjerojatno bi ali iduce godine. Viki bi sigurno brzo dosao do 1:35 ali za ono brze bi u trebalo ipak malo vise treninga a sezona samo sto nije pocela. To da je trenirao od jeseni, sigurno bi bio opasan u kojoj god klasi da se pojavi. Sad bi eventualno mogao napravit pomutnju u sst600, ali u 1000 uz ovako jaku konkurenciju cisto sumnjam. Ipak se voze 3 utrke na grobniku, 2 gradske i samo dve na vanjske staze gdje Viki mozda ima prednost, kada tome dodas da se jedna najlosija utkra moze odbit, sanse za napravit darmar mu se smanjuju. No ako sada krene iduce godine bi moglo biti svega  :mrgreen: :mrgreen:

Pa ja kolko sam ga skužio vozio bi klasu sst600, ali neznam dali ove ili druge sezone!?  :wink:
Imam par snimka iz auta dok je vozio ispred mene, on ih prolazi po dvoje u jednopm điru....  :shock:
Za tiog čovjeka imam samo pohvale! Svaka mu čast!  8)
 
Saki-Pu said:
Pa ja kolko sam ga skužio vozio bi klasu sst600, ali neznam dali ove ili druge sezone!?  :wink:
Imam par snimka iz auta dok je vozio ispred mene, on ih prolazi po dvoje u jednopm điru....  :shock:
Za tiog čovjeka imam samo pohvale! Svaka mu čast!  8)
Odustao je ove godine, a pitanje je dal će uopće vozit kroz naredne godine. Ja znam otprilike razloge, ali ih ne bih iznosio.
 
jolly the roger said:
pa smeta te sto honda nije naj naj

a i ne kuzim kakve veze ova tema ima s moto sportom nego je za birtiju

Naravno da ćeš to reči, meni je honda naj od puno prije nego se otvorilo u Puli....
 
jolly the roger said:
pa smeta te sto honda nije naj naj

a i ne kuzim kakve veze ova tema ima s moto sportom nego je za birtiju

pa i da prodaje tomose, ako je tako nesto cuo zasto ne bi pitao?  :misli:
 
Saki-Pu said:
Neki dan sam bio u Zg-u kod jednog dečka kojeg vjerujem mnogi znaju, ali ne želim ga još imenovat, pa neki će znat o kome prićam kada ovo napišem!?


Uglavnom, bili su na testiranju motora od 1000 ccm negdije vani, ako sam ga dobro shvatio bili su s njim od ostalih i Krešimir Erdec i naš admin Saša Kranjec ( ako sam ga dobro razumio znaš na koga mislim ) I većina je tvrdila da je što se tiće voznih osobina i ponašanja na stazi Honda definitivno najbolja! Sve ok i tako da bi on na kraju vidio hondu na 4 mj. u moto pulsu za iste osobine! Kaže da je to tako jer se urednik ili netko njihov iz moto pulsa posvađao s uvoznikom hondi Draženom Srdočem i sada to rade njemu za inat, pa me samo zanima ako netko zna nešto više o tome i dal je to istina, no jako mi je glupo da se piše o nekim motorima ono što nije istina, pogotovo za hondu jer je ona meni osobno jedna od njaboljih, a i onome kome nije nek razmisli da se tako radi o bilo kojem drugom motoru....  :wink:

I na stranim testovima je prvi Suzuki. Obično u njemačim ako nema BMW-a tu je Suzuki, a u talijanskim Ducati. Idi pa vidi.
Honda nije nigdje bolje prošla. Prošle godine kad je bila novi model je bila zadnja svagdje, a sad se nije promjenila.

Suzuki je kod nas jači čak 15 KS a u nekim stranim i do 20 KS od Honde. Nebitno ali je.

Ali, Honda je odličan motor i nećeš požaliti ako ga kupiš. Mi ipak tražimo samo dlaku u jajetu. Običan korisnik neće primjetiti razliku. Zato ih i treba opširno opisivati.

Oni s kojima si razgovarao (ako jesi) su vozili samo na pisti. Bilo je ukupno 12 različitih test vozača: 6 po cesti i 6 na pisti. Naveli smo posebno samo gost vozače na stazi kao profiće, ali svi su iz redakcije vozili sve punih tjedan dana. Necemo valjda spominjati sebe, to se zna. I kompletna redakcija je vozila po pisti ali gdje bi stali još njihovi pojedinačni komentari?

A zašto je Aprilija zadnja? Pa i ona je odličan motor. Tko god je sjeo na nju ne može reći da je loš. Ima je moj prijatelj i super je zadovoljan.

A zašto je Honda na cesti bolja od Ducatija. Ja imam doma Ducati 1098 u garaži i super mi je!!!! (Mate oš se mjenjat za Hondu :jesus:)





 
Pa ja ne govorim samo o snazi, nego općenito za sve!?  :wink:
 
pročlitao sam samo prvi post jer mi se ne da drugo...
ali saki,ako se ne varam ti držiš Hondu tako da možda ni ti nisi objektivan :misli:
EDIT:Vidim da je i Jolly počeo provociRRat  :LOL:
 
DeeDee said:
pa i da prodaje tomose, ako je tako nesto cuo zasto ne bi pitao?  :misli:

zato sto je opcepoznata stvar da kad motopuls radi testove onda u vecini slucajeva se ljestvica formuira prema plateznoj moci uvoznika/zastupnika a ne karakteristikama motocikala

a i nije prvi put da netko umijesan u prodaju necega (recimo magnetix mi sad trenutno pada na pamet) onako nevino pita zasto se proizvod koji zastupa ne istice nad ostalima

to me smeta kod naših ljudi
 
Billy the Kid said:
pročlitao sam samo prvi post jer mi se ne da drugo...
ali saki,ako se ne varam ti držiš Hondu tako da možda ni ti nisi objektivan :misli:
EDIT:Vidim da je i Jolly počeo provociRRat  :LOL:

Ok, ali oped nisam rekao za neki motor ništa loše!? Ja sam se raspitao za ono što je meni rećeno!  :wink:

A kao što rekoh, meni je honda i od prije naj! Nema to veze s prodajom!? 
 
mene više smeta što nisu naveli vremena koja su motori postigli, a o tome ko je po njihovom sudu 1. baš me briga jer da kupujem neki od tih motora zadnje na pameti bi mi bilo kako su ocenjeni na nekom testu :D