Još par pitanja

Nije istina, treba kupit motor koji mu se sviđa i koristit pamet.

Onoga ko kupi MT07 ionako će brzo proć volja za bilo čim.
Zašto tako kažeš kiki? 😂
Zar nema ograničenja za A2 kategoriju ?!
Pošto imam 25 idem odma na A nema mi nekog smisla polagat A2 pa onda opet plaćati sve za A.
Moja je htjela crnu jaknu sa crvenim detaljima,...znas kako to vec ide estetika,...:)
Dao sam joj svijetlu da prova i kada je stavil na sebe rekla je da joj se vise svidja.
Provaj vise modela, naci ces sto ti odgovara.
Sve ovisi o novcicima.
Naravno estetika je sve, vidi se ko zna sa ženama 😂 koju je uzela na kraju? Najviše mi se revit i alpinestars sviđaju estetski 😂
 
  • Like
Reactions: kiki.o
Honda NC 750S.....more i X Ali je S nizi sic
To je kao odlican motor za cure.....tako bar Kaze jedna sta ga vozi.....174 cm ima
 
Zašto tako kažeš kiki? 😂
Ajmo reć da nemam visoko mišljenje o MT seriji :mrgreen:

Što ne znači da si ga ne kupiš ako ti se taj sviđa. Poanta je u tome da motor, za razliku od velike većine stvari u životu je gušt, i po meni tu nema mjesta kalkuliranju, u smislu sto bi bilo pametnije.

Kupiš onaj pored kojeg mozes sjedit 3 sata u garaži i samo ga gledat ako se ne vozis taj dan. Znaci, prelistaj forume, yt, kataloge, vidi sta ti se sviđa i to ganjaj, ako si možeš priuštiti.

Naravno, istina je da ce te jači/brži motor dovest prije u nezgodnu situaciju, ali to ne znači da trebaš vozit nešto što ti nije po volji.
 
E i da jos jedno, nema šanse da je većina isla postepeno. Rekao bi da 3/4 foruma nikad nije sjelo na 250 ili 400ccm motor.

Ja osobno , nakon 50 i 125 je bio skok odmah na 600 i da sutra radim to ponovno, napravio bih opet isto.
 
E i da jos jedno, nema šanse da je većina isla postepeno. Rekao bi da 3/4 foruma nikad nije sjelo na 250 ili 400ccm motor.

Ja osobno , nakon 50 i 125 je bio skok odmah na 600 i da sutra radim to ponovno, napravio bih opet isto.
50, 125,600 je postepeno.
Odmah 600 nije.
 
najjače teme, uvijek potjeraju probavu, naročito savjetodavni dio tipa Kupi ono što početniku treba a ne ono kaj ti se sviđa🤣

ili, Kreni postepeno. Tu ak te ne krene onda ni ćepić neće pomoć.

oli, Kupi Jamahu pa za par godina nešto jače. Ja bi u tom slučaju radije sam sebi koljeno propuco.

Top je, Ovaj motor je lakši od onog, jer naravno nosit ćeš ga na 7. kat pa moraš na to mislit.



Bonus Plus, war stories Kako sam JA počeo i kako sam JA kupio i vozio Ovo i Ono i što JA mislim o tome.


Ak su Početniku savjeti ipak pomogli, onda je to dobar znak sa se kloni motora i cijele priče, jerto znači da mu svaki nepoznati jazavac (ili profesor) može sugerirat bilo kakvu glupost i drkat ga da mora mislit ili napravit Ovo ili Ono.🤣


Pusa😘



Srki
 
baš, 0 emocija
tako su nekad kupovali er5, gs500 i er6 kao prvi motor, većina ih se danas ni ne sjeća da su nekad imali motor
E Ovo je hvalevrijedan IMPUT, iako ima smisla ako istovremeno pohađaš Mindfullness tečaj kod Zdenke u VD Cista Provo.

Emocije su oblaci koje treba promatrati kako prolaze, emocije nisi Ti. Budi prisutan, pusti ih neka plove.




Srki
 
joj drkiću nemoj od jutra biti iskompleksiran i nadrkan, život je lijep bez obzira što se tebi trenutno tako ne čini 😥
 
E i da jos jedno, nema šanse da je većina isla postepeno. Rekao bi da 3/4 foruma nikad nije sjelo na 250 ili 400ccm motor.

Ja osobno , nakon 50 i 125 je bio skok odmah na 600 i da sutra radim to ponovno, napravio bih opet isto.
Reci joj koliko si kostiju u medjuvremenu polomio :)
Ontopic.
Je, i moj prvi "moj" motor je bio honda vtr 250, nije se bilo lako kontrolirat i postepeno ucit i davat gasa al aj, proslo je sve dobro, uz jedan pad, bolje receno salto hehhehe
 
Ja bih predlozio da prvo sjednes na motor probas,vidis sta ti odgovara(udobnosz,polozaj sjedenja) i sta ti se svidja... i ako je to z 800 kupuj,cbf 650 kupuj,poanta nemoj kupiti nesto slabo ako se mislis bas bas voziti tipa ktm duke 390 bmw 310 jer ce ti dosaditi za mj dva i onda ces ici prodavati pa se zivcirati jer ces imati pozive razine Monty Phyton,pa ces onda traziti nesto jace a u medjuvremenu ces realno izgubiti lovu jer neces dobiti ono sta platis za prvi pa dok nadjes drugi pa bla bla i tako u nedogled... po meni preskoci jedan korak i ustedi puno zivaca
 
  • Like
Reactions: Noobrider
svako predloži i napiše i naravno da se ne postoji unisono mišljenje neko.
svako je počeo na svoj način i ako piše ovdi na forumu nakon nekoliko godina staža vožnje, znači da je početna metoda više-manje ok.
meni sin od 17 god planira polagat za motor...neka vozi. ali cilo vrime ga nekako koliko toliko nenametljivo (koliko roditelj može bit nenametljiv hahaha) usmjeravam i svraćam pažnju na nešto što bi morao pazit. žena se propinje i kao ne bi mu dala, al ne možeš ti to spriječit, zaboravi ako on to voli i želi. vozio je skutere i sad planira na 125 ccm. želi motor, sa mjenjačem...aj bar neće skuter hahaha a auto ga kaže živcira
 
  • Like
Reactions: Luke
Krenuo sam tako jer sam krenuo vozit sa 12 a tad ti niko nece dat 600ccm :mrgreen:

Da ulazim u moto svijet sa 25 god nema teorije da bi kupio 125 ili 250ccm bajk. Pa čak ni ko skuter.
Ja san isa postepeno
Prvo skuter od 500ccm pa opet od 500 pa na motor od 1000ccm
Sljedeca stepenica 1800ccm ako bude srice

Postepeno majka😂😂😂😂
 
:unsure: nisam baš detaljno ušao u temu,
jer sam pomislio kako je to nešto u stilu kao kad
Nina Badrić traži muža, pa je stalno ima i naravno
sve je bolje i bolje :mrgreen:

e, da bi mi objava o 25 god. :cool: pobudila zanimanje, ali
sam vidio kako ima previše zainteresiranih i
jednostavno nemam šanse kraj ostalog forumskog puka :mrgreen:
 
  • Haha
  • Like
Reactions: Noobrider and Spori
Par komentara iz mojeg, ne prevelikog iskustva:
Prvi motor mi je bio Cagiva 125, pa dugo ništa, sad je Bandit 650. Cagiva je lagana, mogu s njom kak hoću, Bandit pun je skoro 250 kila. Neki put ga jedva dignem na centralnu nogaru. Tak da bi težina mogla biti jedan od faktora.
Za jedan i drugi mi je bilo najbitnije kaj su mi se sviđali, znal sam da su za mene i boli me kaj netko drugi misli o jednom ili drugom.
Po autocestama se vozim kad baš moram. Po "normalnim" cestama 650 je dosta, ako ne i previše (po mom objektivnom mišljenju). Po gradu bi mi 125 bio bolji. Prva ljubav ima jedno 150 kila i dvadesetak konja i za kraće relacije mi više ne bi ni trebalo...
Da opet kupujem motor uzeo bi neku staru kramu, jer su mi ovi novi svi prešpičasti.
Na kraju, ima negde na forumu tema o salonu koji nudi probne vožnje. Pa ak možeš probat koji ti se sviđa i neke koji na prvi pogled ne, probaj pa ćeš vidit. Sretno u potrazi i slušaj svoje srce, a ne prdonje s foruma 😂.