Još par pitanja

Uzmi sta god ti se svidja, ali neka ima ABS.

Ne mogu dovoljno izlajkat ovo. Jedina bitna stvar za početnika.
Frend me nije poslušo, bio je u škripcu s lovom za prvi motor. Slušao je druge, 'odgovornije' od mene.
Sad ima šipku u tibiji, i dobro je prošao.
Skup način za učenje.
 
da, "mi stariji" globalno ranije smo krećali sa vožnjama, odmah sa 13 god. na školskom poligonu tko je htio mogao je voziti motor, tj. Zika automatika, dozvola do 50ccm se dobila sa 14 godina... pa na kozu se naučit šaltat, pa neki elektron, možda vespa...veći i jači motori su bili teško dostupni, MZ250 je bija strah i trepet ljudi putovali sa njim... i opet je sa tim motorima bilo nesreća, zujalo ko muve bez glave, kacige su bile za budale, netko je prošao neokrznut, netko nažalost nije... ako je glava na mistu i za neke radnje polako stječeš iskustvo, i imaš sriće, i preko A2 snaga je ok... al isto sam ja pobornik polaganog stjecanja iskustva, prvo manje kubikaže pa lagano rast...to je malo teže, kupi-prodaj, skupi novce...al ipak čini mi se sigurnije. i da ABS za početnika svakako.
 
Pošto si obrisala post.. Hornet na koji sam mislio je verzija od 600ccm, nisi ga navela u linkovima ali još uvijek mislim da je bolji motor za početnika jer sam vozio sve navedene verzije.. bez šovinizma.. pošto su žene vizualni tipovi uzmi "najljepši" ako ti se šminka, ako ti se vozi uzmi Hondu..
Ja bi iskreno ovog Kawca al oglas smrdi do ovdje.. "3 ili više vlasnika" u 18 tkm mi je dovoljno za početak..
Ma.progugala sam malo pa sam vidjela šta kako di 😂 pa reko da se ne sramotim. Ali da vizualno cbf mi je lijepsi 😂😬
Još ima abs, dok mt-07 ima neki tu i tamo abs.
 
Mislim da se više neću javljat u početničkim temama al evo još zadnji put pa nek ostane u tražilici.

Bilo bi dobro da ne preporučate početnicima, znači apsolutnim početnicima koje ne poznajete i nemožete znat njihovu razinu samokontrole i "smisla" za vožnju, motore iznad max A2 kategorije koja postoji sa razlogom.

Većina vas starijih je krenula sa u današnje vrijeme moglo bi se reć smješnim motorima, mopedima, pa nešto sa 125-250cc ako i to, pa onda nešto bolje kad se moglo, greške ste odradili na malim brzinama, a sada šta, naked sa 80ks to je za apsolutnog početnika? Ne znam za koga i s kojim smislom Yamaha proizvodi MT125 i MT03 ako je MT07 za početnika.

Nije naša odgovornost kako će se netko vozit, i može početnik/ca bit i super pametna, sposobna, razumna osoba, sa samokontrolom i smislom za vožnju i razinu svojih početničkih sposobnosti, a može bit i... ne..
Upravo zato što mi to neznamo i ne možemo znati na temelju nekoliko postova iza anonimnog nicka na forumu, nemamo niti pravo preporučati takve motore s kojima nisu startali ni najbolji vozači današnjice a kamoli prosječni (bez uvrede) početnik.

Treba uzet pretpostavku da će nakon prvih nekoliko vožnji ili par mjeseci potencijalno doć do onog nekog osjećaja da sad znaš vozit i to je to, i onda te ponekad uhvati i "žuta minuta" i sa semafora startaš onak malo jače.. Prva sporedna nakon tog semafora neki penzić se priključuje, on je navikao kad vidi nešto jako daleko može izać, ti stižeš kak ameri kažu "hot", a on izlazi.

1. Nakon više staža znat ćeš da će se to dogodit unaprijed

2. Kao početnik, ako (a nadam se stvarno i vjerujem da neće) se ipak zaletiš prema tom raskrižju gdje će auto izać, u tom trenu trebaš stvarno max kočenje ili eventualno izbjegavanje, a to je tada još nešto što možda znaš u teoriji, znaš i izvest kad razmišljaš o tome, ali nije u reflekse još ušlo jer za to jednostavno treba vremena, i radiš šta, 4 prsta odjednom brzo na ručicu i stišćeš maltene trzajem kak bi u autu samo nagazio na kočnicu, šta se događa... ne želim dalje, znate šta se događa. Izbjegavanje "forsiranim" kontraupravljanjem pod refleks je nešto za što je šansa izvedivosti početniku nula.

3. Uletit u tu situaciju sa tim nekim iznadprosječno a ne baš max ubrzanjem sa semafora, ak imaš tomosa doći ćeš do 20kmh, ak imaš MT125 bit ćeš na 40, MT03 na 60, MT07 na 100kmh, MT09 na 130kmh... mislim da znate na šta tu mislim.


Početnik za prvi motor ne treba kupovati motor koji se nama ili njemu/njoj sviđa, nego motor na kojem će se naučit vozit, nešto lakše, jeftinije, i uz kolko tolko manje rizika, tako da kad se nauči vozit može sposobna i spremna kupit motor koji želi i uživat u vožnji, a to je ono što ja želim svakom početniku.
Ja se slažem sa tobom, ali realno skupit opet novce,prodavat motor koji opet gubi na cijeni. I ove sam skupljala dvije godine.

Ali da mogu tako bi napravila, zato nekako pokušavam naći sredinu, da je izmedu 125 i 1000.
Hvala na opširnom postu 😉
Jesi probala muske modele? Mozda ti i oni odgovaraju, a izbor je sigurno veci.
Nisam probala, ali budem očito. Bilo mi je glupo kaj ćeš probat musku jaknu, nije to vesta ili majica 😂
 
Ne mogu dovoljno izlajkat ovo. Jedina bitna stvar za početnika.
Frend me nije poslušo, bio je u škripcu s lovom za prvi motor. Slušao je druge, 'odgovornije' od mene.
Sad ima šipku u tibiji, i dobro je prošao.
Skup način za učenje.
Onda u glavnom u obzir dolazi samo cbf, tu i tamo neki mt.
 
Ma.progugala sam malo pa sam vidjela šta kako di 😂 pa reko da se ne sramotim. Ali da vizualno cbf mi je lijepsi 😂😬
Još ima abs, dok mt-07 ima neki tu i tamo abs.
4 cilindra 600/750 ccm da nogom stojis cvrsto na tlu+ ABS= dobitna kombinacija za jednog pocetnika, ostalo su ti sve naklapanja i lupanje prazne slame i kad "naucis" voziti motor on ce ti jos uvijek biti dovoljan i dobar. Kad si nadjes sta ti se svidi zamoli nekog sa foruma da ode to pogledat s tobom da se ne navuces svraba, kupi si dobru opremu i kisno odijelo pod obavezno i na cevape u Bosnu.
 
Okej sad više manje šta se tiče motora ili mt ili cbf 😂
A što se tiče prijevoza motora ? Ima neko kakvu firmu?
 
cbf je bezbedan
 

Attachments

  • B2400966-B072-4DDF-8A12-B7CF95319B8C.jpeg
    B2400966-B072-4DDF-8A12-B7CF95319B8C.jpeg
    3.2 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Xj6_2013
Suzuki v strom 250, Bmw g310 gs, kawasaki versys 300 :unsure: za pocetnika odlicni izbori, Abs verzie naravno(y)
 
Dakle ovaj model kakav bi ja nema ženski a da prekrije bubrege. Uzela bi sigurno sa postavom koja se skida😂
Moja je htjela crnu jaknu sa crvenim detaljima,...znas kako to vec ide estetika,...:)
Dao sam joj svijetlu da prova i kada je stavil na sebe rekla je da joj se vise svidja.
Provaj vise modela, naci ces sto ti odgovara.
Sve ovisi o novcicima.