K: Komunikaciju za slusanje glazbe

Jebes potpun dozivljaj bez da osjetis vjetar u kosi i po tjelu. Zasto onda nosis kacigu i jaketu itd?
Zaključak je dakle da postoje dvije vrste ljudi, moto puristi koji žele čisto iskustvo vožnje motora, i vi drugi liberali koji čine svetogrđe i dijelić pažnje usmjeravate na nešto drugo, ccc...
I onda dolazim ja kao treći koji želim potpun doživljaj, a moram nositi jebene čepiće za uši da mi se tinitus ne pogorša :ROFLMAO: Isto mi je gušt kad negdje stanem na pauzu, pa ih zaboravim staviti i malo napojim dušu zvukom vjetra (i daljnim pogoršanjem tinitusa) :mrgreen:
A sad bez zajebancije, za ovaj argument bez jakete i kacige, koliko god bi bio potpuni doživljaj osjetiti vjetar u kosi i po koži, rekao bi da je još potpuniji doživljaj kad ne moraš imati primisao da ti se neće oguliti pola tijela ili smrskati lubanja u slučaju da padneš, vjetar i ovako i onako osjećaš, a i groblje buba na jaketi nakon vožnje ne bi volio osjećati na goloj koži :D
 
  • Like
Reactions: Dene
Ja koristim NoNoise i zadovoljan sam. Sve se čuje, a buka vjetra i zvuk motora nisu preglasni. Probao sam spužvaste, silikonske iz Peveca, Alpine PartyPlugs i NoNoise. Još bih htio probati Alpine MotoSafe Pro i EarPeace Moto, ali mi se ne daju tolike pare čisto probe radi.

Isto sam jednom, nakon Sabatona, imao jebački tinitus cca. dva tjedna i od tad imam čepiće i na koncertima i na motoru. I kad kosim, radim sa udarnim, štemam, bušim, ... :mrgreen:
Nek sam pička, ali bar čujem (ili bolje, ne čujem :mrgreen:).
 
  • Like
Reactions: Grx and t0malito
Zaključak je dakle da postoje dvije vrste ljudi, moto puristi koji žele čisto iskustvo vožnje motora, i vi drugi liberali koji čine svetogrđe i dijelić pažnje usmjeravate na nešto drugo, ccc...
I onda dolazim ja kao treći koji želim potpun doživljaj, a moram nositi jebene čepiće za uši da mi se tinitus ne pogorša :ROFLMAO: Isto mi je gušt kad negdje stanem na pauzu, pa ih zaboravim staviti i malo napojim dušu zvukom vjetra (i daljnim pogoršanjem tinitusa) :mrgreen:
A sad bez zajebancije, za ovaj argument bez jakete i kacige, koliko god bi bio potpuni doživljaj osjetiti vjetar u kosi i po koži, rekao bi da je još potpuniji doživljaj kad ne moraš imati primisao da ti se neće oguliti pola tijela ili smrskati lubanja u slučaju da padneš, vjetar i ovako i onako osjećaš, a i groblje buba na jaketi nakon vožnje ne bi volio osjećati na goloj koži :D
Vezano uz jaketu i kacigu je bio sarkazam kao primjer krajnosti koju alfa navodi da bi ako imas muziku u sluskama trebao biti u autu. I kao da to sto slusas muziku umanjuje uzitak voznje.. I bez obzira na rizik za "potpun dozivljaj" treba ukloniti sve sto ga donekle sputava. I ako icim umanjujes taj iskonski "bajkerska lola feel" valjda bi trebao ostati doma jer je lakse.
Osobno mi sasvim svejedno jel netko voli samo zvuk motora, al meni je i sa KTMom nakon sat vremena dosadan
 
Vezano uz jaketu i kacigu je bio sarkazam kao primjer krajnosti koju alfa navodi da bi ako imas muziku u sluskama trebao biti u autu. I kao da to sto slusas muziku umanjuje uzitak voznje.. I bez obzira na rizik za "potpun dozivljaj" treba ukloniti sve sto ga donekle sputava. I ako icim umanjujes taj iskonski "bajkerska lola feel" valjda bi trebao ostati doma jer je lakse.
Kužim naravno da je bio primjer, samo sam iskomentirao kako taj primjer ne bi nužno sputavao užitak vožnje nego ti u nekim stvarima dao još veću slobodu da ga ostvariš, jer nisam mislio na zvuk nego kao malo bržu vožnju...
 
  • Like
Reactions: Anticitizen419
Kužim naravno da je bio primjer, samo sam iskomentirao kako taj primjer ne bi nužno sputavao užitak vožnje nego ti u nekim stvarima dao još veću slobodu da ga ostvariš, jer nisam mislio na zvuk nego kao malo bržu vožnju...
Upali system of a down pa da vidis slobode i uzitka i malo brze voznje...
 
A ne znam, mozda voznju motorom shvacam potpunim dozivljajem koji ukljucuje i zvukove. Zato sam i pitao jer ne kuzim

Zvuk vjetra i tinitus mi nisu neka fora. Na magistrali je uvijek muzika u ušima, po gradu nikad. Uz muziku je sve bolje u životu, pa tako i vožnja motorom.

Ontopic: Neke sonyeve jeftilen bluetooth sluje, kad ih izgubim, što se dogodi često, opet iste uzmem.
 
Last edited:
kad kruzam slusam muziku kad vozim "malo" brze ne slusam. Bmk sto drugi misle xD
pa to je to, kad kruzaš nije važno, slušaš muziku, razgledavaš sa strane, laganini uživaš, ali kad se brže voziš samo bi makao dijelić pažnje sa ceste i sa vožnje. ili još gore da si pustiš ovako neku hype muziku, pa da još više povećaš adrenalin koji bi ionako trebalo držati pod kontrolom i ostati hladne glave/što pribraniji dok se malo brže voziš .
normalno da nikog ne bi trebalo biti briga šta drugi misle, samo pričamo bzvz. volio bi i ja imati komunikaciju da malo ćakulam i slušam muziku dok kruzam s ekipom.
 
  • Like
Reactions: Dene and SpoRRi
A to sa ekipom je posebna prica... Najbolje onda da svi imaju Senu jer oni čajnezi malo hoce malo nece...pa kad se spojis obicno ti netko digne zivce pa se izgasis 🤣 meni je uglavnom za pozive i muziku..
 

Kupio. Koristim. Kupio ženi da može telefonirat, koristi.

Nije JBL,ali equilizer i bass ovisi o postavkama mobitela. Nije za slušat betovenovu izvedbu i puhacke orkestre. Ali za everyday use i tu cijenu, uzeo bih ga ponovo. Baterija stvarno drži zadovoljavajuće više nego par sati.

Tko hoće može probat u Ri.
 
Nego, je li autor teme nabavija tu komunikaciju. Mislim da mu je sva ova rasprava puno pomogla.
 
  • Haha
Reactions: Dene
Nego, je li autor teme nabavija tu komunikaciju. Mislim da mu je sva ova rasprava puno pomogla.
Je, stigla je 😁
Cardo spirit za 100 eurića,predobra stvar!
Nakon raznih slusalica sta su me uši boljele ovo je 🔝

Sad ce da Jelena Rozga i "Bižuterija" treštit iz kacige dok se savladavaju zavoji 🤪

Jedina negativna stvar je sto sad ne mogu rec zeni da nisam cuo mob kad me zove 😎
 
  • Like
Reactions: JosipS
Je, stigla je 😁
Cardo spirit za 100 eurića,predobra stvar!
Nakon raznih slusalica sta su me uši boljele ovo je 🔝

Sad ce da Jelena Rozga i "Bižuterija" treštit iz kacige dok se savladavaju zavoji 🤪

Jedina negativna stvar je sto sad ne mogu rec zeni da nisam cuo mob kad me zove 😎
Zašto samo Rozga? Nemoj nepravedno zanemarit i starije hitove.

 
  • Haha
Reactions: Grx and t0malito
Ja koristim NoNoise i zadovoljan sam. Sve se čuje, a buka vjetra i zvuk motora nisu preglasni. Probao sam spužvaste, silikonske iz Peveca, Alpine PartyPlugs i NoNoise. Još bih htio probati Alpine MotoSafe Pro i EarPeace Moto, ali mi se ne daju tolike pare čisto probe radi.
Na temelju ovog tvog posta i 10 min istraživanja naručio odmah sutradan EarPeace Moto, stigle danas, isprobane i prezadovoljan san. Skroz skroz druga liga od svih ovih iz ljekarne, puno udobnije, barem duplo bolje blokiraju zvuk vjetra, a sugovornika čuješ skroz ok.
Mogu samo reći hvala, hvala, spasio si me :mrgreen:
Pročitao sam da su EarPeace Moto Pro još mrvicu bolje, ali nisu bile dostupne s prihvatljivom trošarinom, ali ne znam baš koliko bolje od ovoga može ići. Dobije ih se 6 u pakiranju, i 3 razine filtera ovisno o tome koliko dB manje želiš, mislim da se radi o 13, 17 i 22 dB.
 
  • Like
Reactions: Tauren and Octane
Gdje si ih uzeo i pošto?

Drago mi je da si zadovoljan.
3 razine filtera ovisno o tome koliko dB manje želiš, mislim da se radi o 13, 17 i 22 dB.
Meni osobno bi ovaj od 13dB (iako, treba vidjeti graf gdje je tih 13dB smanjenja, jer nije linearno) bio preslab. NoNoise ima maksimalno 24 dB i meni recimo nije dovoljno za autocestu. Čim prelazim cca. 110 km/h (tj. čim znam da ću duže vremena biti na toj brzini), stavljam spužvaste s kojima se ništa ne čuje jer mi NoNoise nije dosta. Motor je CBF 600 N, kaciga C3 Pro.
 
  • Like
Reactions: t0malito
Gdje si ih uzeo i pošto?

Drago mi je da si zadovoljan.

Meni osobno bi ovaj od 13dB (iako, treba vidjeti graf gdje je tih 13dB smanjenja, jer nije linearno) bio preslab. NoNoise ima maksimalno 24 dB i meni recimo nije dovoljno za autocestu. Čim prelazim cca. 110 km/h (tj. čim znam da ću duže vremena biti na toj brzini), stavljam spužvaste s kojima se ništa ne čuje jer mi NoNoise nije dosta. Motor je CBF 600 N, kaciga C3 Pro.


Probaj skinuti vizir sa motora preporodit ces se u kacigi :) Zbog vizira ti se stvaraju vrtlozi ispod kacige... Imam C3 ali obicnu verziju.
 
  • Like
Reactions: Octane and t0malito
Aha, sa motora, ja gledam i pet puta čitam da skinem vizir sa kacige :mrgreen:

Skinuo sam vizir i bolje je dosta iako bi na autocesti bilo najbolje sa velikim vizirom. Jedino što na autocestu izlazim rijetko, a i bilo bi mi vruće bez vjetra.
 
Gdje si ih uzeo i pošto?

Drago mi je da si zadovoljan.

Meni osobno bi ovaj od 13dB (iako, treba vidjeti graf gdje je tih 13dB smanjenja, jer nije linearno) bio preslab. NoNoise ima maksimalno 24 dB i meni recimo nije dovoljno za autocestu. Čim prelazim cca. 110 km/h (tj. čim znam da ću duže vremena biti na toj brzini), stavljam spužvaste s kojima se ništa ne čuje jer mi NoNoise nije dosta. Motor je CBF 600 N, kaciga C3 Pro.
earpeace.eu 27 eura
ja sam odmah stavio ove crne koje najviše stišavaju, probao sam do 150km/h i vjetar blokiraju odlično. i meni najvažnije udobnost i lakoća stavljanja je nebo-zemlja naspram prije.
dobiješ dva para, jedne small i jedne medium i po jednu rezervnu za svaki par.
jedino što ih za razliku od spužvastih/silikonskih staviš u dvije sekunde i namjestiš iz prve, nema namještanja po minutu, pa onda i kad se uspiju namjestiti bude dosta neudobno jer se moraju dobro nabiti da se oblikuju po uhu i da ne ispadaju.

evo ti koliko dB blokiraju ako se uspiješ snači iz ovoga, i naravno standardne devijacije bez njih ništa :ROFLMAO: ali na stranici piše: 3 Sets of Filters in Medium (17dB), High (20dB) & Max (26dB) protection

20230718_164243.jpg

20230718_164507.jpg
 
Last edited: