K: neku jefintu komunikaciju

toecutter

Well-known member
Ima netko možda neku basici jeftinu komunikaciju. Nebi je nikada kupio , nego sada se vozimo ja i mali i bilo bi dobro da mu mogu u vožnji objašnjavati šta griješi i davati mu upute.
Nekad prije 10 tak godina sam bio dobio neku komunikaciju na poklon, žičana na baterija no nisam je nikada koristio i poklonio je jednom frendu.

Ima netko šta za prodat tako ili uputa gdje uzeti nešto tako low budget?
 
Ima netko možda neku basici jeftinu komunikaciju. Nebi je nikada kupio , nego sada se vozimo ja i mali i bilo bi dobro da mu mogu u vožnji objašnjavati šta griješi i davati mu upute.
Nekad prije 10 tak godina sam bio dobio neku komunikaciju na poklon, žičana na baterija no nisam je nikada koristio i poklonio je jednom frendu.

Ima netko šta za prodat tako ili uputa gdje uzeti nešto tako low budget?
šta smatraš pod low budget i ima li nekih uvjeta?
 
Nisam još ništa gledao osim jutros u Motocardu usput dok sam nešto drugo kupovao. Ali tamo su samo neke fensy od 100+ eurića.
Moja je nekad bila neka obična na žice možda vrijednosti 40-tak eura..
Idem malo prokopat po ali expresu već kad Thule predlaže :)

Ideja je da imamo svaki svoju na baterije, da se mogu upariti i da se čujemo na nekoj udaljenosti od max 30 metara i to je to.
Kažem imao sam tako nekakvu prije brdo vremena ali nikad je koristio nisam (nije mi ni padalo na pamet da slušam ženu još i na motoru...u to vrijeme dok se još vozila sa mnom)...
 
  • Like
Reactions: thule_5689
Nisam još ništa gledao osim jutros u Motocardu usput dok sam nešto drugo kupovao. Ali tamo su samo neke fensy od 100+ eurića.
Moja je nekad bila neka obična na žice možda vrijednosti 40-tak eura..
Idem malo prokopat po ali expresu već kad Thule predlaže :)

Ideja je da imamo svaki svoju na baterije, da se mogu upariti i da se čujemo na nekoj udaljenosti od max 30 metara i to je to.
Kažem imao sam tako nekakvu prije brdo vremena ali nikad je koristio nisam (nije mi ni padalo na pamet da slušam ženu još i na motoru...u to vrijeme dok se još vozila sa mnom)...
ajd, pogledam ti ja ove neke stare N-comove, možda ti i uspijem riješit za fakat par kuna ako ti bude okej...
 
ajd, pogledam ti ja ove neke stare N-comove, možda ti i uspijem riješit za fakat par kuna ako ti bude okej...
Vidi, ako nešto nađeš javi. Ma to mi treba samo kad se vozim s malim da mu dajem malo savjete u hodu.

Kada bolje razmislim ono šta sam ja nekad davno imao je bilo vjerojatno samo za vozača/suvozača, a ne za dva odvojena vozača...
 
Još malo, pa ce na Aliju biti sve u pola cijene i vise, ko treba nešto, neka priceka još misec ipo...
 
Ajde ako netko nešto uoči javite....
Trebati će mi to mjesec dva i nakon toga ide van upotrebe.
Ne pada mi na pamet da inače blebećem u vožnji...to mi je jedino vrijeme mira...
 
Kak to misliš Paf u pola cijene ?
Kaj onaj crni petak ili neš drugo?
pricekaj vrijeme dan-dva...pred novu godinu...i vataj sta ti treba...to je svake godine...
 
Da,tako je,ovo je stvarcica samo za vozaca i suvozaca,ali onda imas stvarno izbora za vezu izmedju 2 motora,i nije ni skupo,a sluzi...,ja sam u pocetku ovaj uzeo,pa sam skuzio da je bolje bez toga,jer suvozacica uvjek nesto melje, te sam nekom to dao...,a i najbolje mi je kad je kaciga čista i u njoj samo moja glava,a ne da mi neko melje jos...,za to postoje pauze... nije to auto...
 
Vnetphone v6 sa aliexpressa radi bez greške već cca 3 godine barem, baterija traje 8+ sati (nikad u danu potrošena), jedna od jeftinijih komunikacija koja u offu u šumi lovi nekih 100-200m ovisno o terenu, na cesti do max 800 cca.

Negativno:
Tipke nisu za koristit u vožnji, mi smo to podesili prije 3 godine i onda samo upalimo kad smo blizu i nakon uključenja ako je offroad glasnoća na cca 50-70%, ako je cesta 100% al opet iznad 100kmh slabo se čuje zbog vjetra kaciga, ako je cesta u pitanju naštimat točno na poziciju uha i možda uz ear plugse..

Radi samo za dvoje u oba smijera (ili jedan priča većoj grupi).

Kad se prekida veza ako se približite dok je još šum sve ok, ako baš prekine, neće se spojit automatski opet.

Ali sve u svemu jako pouzdano i nikad bezveznih prekida kakvi se prijavljuju online za 5x skuplje komunikacije.

 
  • Like
Reactions: toecutter