KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
imam nolan n81e užas od kacige kad je iza imala spojler plastični na 180 je htjela vrat strgat a kad sam skino i stavio druge bočne plastike malo sam nagluh . Zato sam naručio arai
 
arai RX7 Corsair jer sam je dobio.

na kraju, ispalo je da je kaciga bas zakon. makar sam govorio da je nikad nebi kupio jer je skoro ista kao suomy za 2x vise novaca, nije bas tako. jako mi se svida sustav izmjene i podizanja vizira, onaj klik koji napravi kad spustis vizir mi je zakon :mrgreen:. na glavi mi lezi kao da je radena za mene. jedino je problem sto mi se vizir malcice magli. ventilacija odlicna, osjeca se svaki ventilic.

jedino sto strasno buci. ali eto, nesto se mora i progutat.
 
AGV RX2 Replica Rossi boje od 2001 sa onim suncem iznad vizira... i mjesecom iza...
Zato jer mi je onda jedino to odgovaralo i o kalipu za glavu a i po cijeni!!!
 
ja sam do sad probala OSBE

buka-ništa
3kompozitna
vizir-u skladu sa stažom(4 godine)
estetika:eek:dlične boje(meni osobno)


kad budem pala i strugala po asfaltu vidjet ćemo dal služi svrsi :moli:

 
karamela said:
ja sam do sad probala OSBE

buka-ništa
3kompozitna
vizir-u skladu sa stažom(4 godine)
estetika:eek:dlične boje(meni osobno)


kad budem pala i strugala po asfaltu vidjet ćemo dal služi svrsi :moli:


koja to kaciga nikad čuo
 
http://www.osbe.it/pub/tipologie/cataloghi/catalogo_1.pdf


skinula sam ti pdf format

rezolucija je losa...

inace info ti je na www.osbe.it

cijene su im standardne
od 150 eura pa do par tisuca kuna
 
NOsim SHARK RSF2 i poprilicno sam zadovoljna njom s obzirom da je imam od 2003 god

Prvi dio:
- nije bucna
- ne otvara se vizir pri vecim brzinama kako su neki govorili
- odlicna cijena za tu kacigu i na testovima je bila jedna od boljih cestovnih kaciga

Drugi dio:
- mali udarci stete jer je lak osjetljiv - nekoliko kamencica po njoj i morate koristiti prozirni lak za nokte :(
 
SHOEI X-SPIRIT
Udobna,lezi optimalno na vugla...hladjenje je prvoklasno,kvaliteta prica za sebe..
 
Mali ispravak za Uvex helix:napisao sam da se javljaju neke čudne vibracije preko 180,to je bilo na FZ 1,a sad čitam u Motoreviji da su oni imali isto iskustvo na tom motoru sa više različitih kaciga,tako da izgleda to nije do Helixa :mrgreen:
 
Vemar VSS karbon kevlar.
Imam malu vugla i od puno kaciga koje sam probo, taj kalup mi je nekak bio najmanji i najuži pa sam ju zato kupio, a još jedna vrlo bitna stvar da i s novcima nisam tad bio u baš u dobrim odnosima pa je i taj dio prevagnuo da kupim baš nju. Inače vizir je antifog pa se ne magli jako, a ima i dosta dobru ventilaciju.
Jedini veći minus joj je taj da vizir ne stoji baš dobro uz kalotu pa puše oko očiju što po ljeti nije problem ali po zimi zna bit neugodno i fora je ta da nema šane da ga se podesi kak spada.
 
shark rsf2i
shark rsx
shark s 500
FM jet
i tuttu
shark mi najbolje paše
 
Shark rsf2i
Kupio zato što je bio najbolji omjer uloženo/dobiveno!
Kaciga je ok! Sljedeča bu Shoei xr1000 (y)
 
Prva mi je nolan N 70
Druga nitro n 800 v
Treca Shoei XR 1000

Nolanka prva liga skoro je ko nova! (nosena 2 sezone) (y)
Nitro ne preporucam nakon jedne sezone se pocela raspadati! :palacdolje:
XR tek kupljena, ali o Shoeiju je vec sve receno  8)


 
Godinama sam vozil sa AGV kacigom sad sam si kupil nolan N101 i ljudi moji koji je to preporod bio.
Istina i bog da je malo poteža,ali vizir ne magli(pinlock),nema one neugodne sinfonije kaj ubija na duljim vožnjama,za po gradu i više nego svrsishodna(flip up).
kao mane naveo bih samo fučkanje vjetra kad je vizir za sunce u gornjem položaju,težina od 1700grama,
tko traži kacigu neka obavezno uzme ovu u obzir (y) (y) (y) 
 
Trenutno imam suomy explorer.Solidna kaciga,kolko košta tolko i vrijedi. Pohvale za coolmax unutrašnjost,stvarno je dobra za ovak tople dane.
Sljedeća će bit shoei
 
Marushin TNT2. Rade je dva japanca u jednom malom selu u Japanu
ali sam  ZADOVOLJAN.

Ne puše kroz nju, ne magli se, vizir se lako skida,
dobar je sastav kacige jedino što je malo teža.
 
Za sad imam Nolanicu, no tražim neku koja je dole ful zatvorena jer mi strašno puše od ispod kacige, stoga pomagajte koja je najzatvorenija kaciga ili možda postoji neki dodatak da je ful zatvori s donje strane  :misli:  :D