KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903



Izvukla sam neke, sto kazete na ove modele?
imam HJC F70( identičnu sa navedenog linka), zadovoljan sam s kacigom, ima D ring, unutarnji vizir, nije bučna, udobna. Mislin da neces pogrijesit s njom.
 
Kolika je razlika ove

i HJC F70, npr? Koliku tezinu nosi to sto je karbonska? Jer ova Sharkova je 164€ na popustu
nebih znao odgovorit na to pitanje jer nisam probao tu drugu kacigu. Iako mislim da nije bas pametno kupovat kacigu na sljepo. najbolje bi bilo probati, nemaju sve kacige isti kalup. npr. moze mu jedna veličina M pasati a druga ne.
 
Pogledaj C3 Pro na fc-moto, 300 eura je. Ful jeftino za tu kacigu.
Gledao.

300E je jedino crna (trebam XL) a ne bih baš crnu

A siva je 399E u XL verziji 🙁

370 je na Webu kod Šepića ali treba vidjeti šta mu je ostalo u toj veličini, ako je išta ostalo.
 
Kod Šepića ima nešto sitno, uglavnom u BMW bojama i bijeloj. Bar je tako bilo prije par mjeseci, sad može samo gore biti jer su rekli da više ne mogu nabaviti.
 
  • Like
Reactions: chandler
Ako nekome treba karbonska sport kaciga, imamo Caberg Drift Evo u 2 boje.. 400 eura i za forumaše 25% popusta.. 300 eura izađe.
Imamo ih još u M, L i XL veličinama..
 

Attachments

  • 2d.jpg
    2d.jpg
    223.6 KB · Views: 0
  • 2 (1).jpg
    2 (1).jpg
    359.7 KB · Views: 0
Ovo se čini kao prilika za 150€..
Možda drugi put, imam 2-3 već.
 

Attachments

  • NERO-1-1.png
    NERO-1-1.png
    746.3 KB · Views: 0
  • unicolor.png
    unicolor.png
    144.4 KB · Views: 0
  • Untitled-3-7.jpg
    Untitled-3-7.jpg
    42.5 KB · Views: 0
  • Untitled-1-7.jpg
    Untitled-1-7.jpg
    46.3 KB · Views: 0
  • Untitled-2-7.jpg
    Untitled-2-7.jpg
    52.4 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: ODST
Kada dolaze Drift Evo modeli s E22.06 normom? Ili nasljednik modela Drift Evo?
Iduću godinu..A šta ti je to bitno?
Ulazni model Caberga Avalon, koji je daleko lošija kaciga od Drift Rvo ima E22.06 normu...
 

Attachments

  • Screenshot_20230707_231752_Chrome.jpg
    Screenshot_20230707_231752_Chrome.jpg
    591.8 KB · Views: 0
  • Screenshot_20230707_231858_Chrome.jpg
    Screenshot_20230707_231858_Chrome.jpg
    435.7 KB · Views: 0

New Delhi, Indija, dućan, bio već 5x, uvijek se nešto dobro nađe. Za 100€ se nakrcam stvarima.
Na web ima samo 60% ponude iz dućana.
 
Iduću godinu..A šta ti je to bitno?
Ulazni model Caberga Avalon, koji je daleko lošija kaciga od Drift Rvo ima E22.06 normu...
Zato što tražim bolju kacigu i želim s 22.06 normom. Ako je norma tako bezveze i ne znači ništa, a Drift Evo je tako super, zašto Caberg ju jednostavno ne reklasificira na 22.06? Vjerojatno nebi prošla.
 
Zato što tražim bolju kacigu i želim s 22.06 normom. Ako je norma tako bezveze i ne znači ništa, a Drift Evo je tako super, zašto Caberg ju jednostavno ne reklasificira na 22.06? Vjerojatno nebi prošla.
Drit Evo je već nekoliko godina na tržištu i testirana je u skladu s starijom normom .Novi model će vjerovatno imati dodatak u obliku nekog slova u imenu i ići s novom normom i biti skuplji.
Model Avalon je dobio X u imenu ovu godinu i dobio oznaku nove norme.
Drift Evo nije za tebe. Dobro si rekao, vjerovatno ne bi prošla testiranja. Model Avalon od ABS plastike prolazi, a kompozitne ili karbonske Drift ne bi prošle testiranja po novoj normi.
 
  • Haha
Reactions: Grx and stipe_zxr
Zašto karbonske ili kompozitne nebi prilazili? Od drugih proizvođača ih ima. Ima pojedinačnih proizvođača koji su većinu ili cijeli sortiment certificirali 22/06. Ovaj problem se ne tiče samo Caberg, nego ih drugih.
 
Zašto karbonske ili kompozitne nebi prilazili? Od drugih proizvođača ih ima. Ima pojedinačnih proizvođača koji su većinu ili cijeli sortiment certificirali 22/06. Ovaj problem se ne tiče samo Caberg, nego ih drugih.
Apsolutno si u pravu!!
Predlazem da svi mi koji imamo 22.05 bacimo svoje kacige u smece jer su potencijalno nesigurne.
Kao u filmu "bogovi su pali na tjeme" idemo na kraj svijeta rjesiti se te zle stvari sa pogresnom normom.