KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Meni se čini da Arai i Shoei daleko odskaču kvalitetom od ostalih...
Druga stvar je dizajn..Tu su malo konzerve i drže se nekih svojih principa..
Ali ok, ja to cijenim..
Svi ostali imaju bolje i lošije modele..
 
  • Like
Reactions: diesel power
Uvijek je model bitan.
Ne moze se reci bolji ili losiji za neku kacigu.
Ali za mene neka podjela postoji.

1. Arai, AGV, Shoei
2. X-Lite, Shark, Scorpion
i ostali osnovnoškolci ( caberg, nolan, mt, vemar ).

Schubert ne računam jer je za stare didove koji gledaju televiziju na mute.
 
Mislim da cu uzeti Nolan N80-8 za sljedecu kacigu probao je u moto Charlie i najvise mi se svidjela jedino je teska malo ali jbg 200e
 
Mislim da je svetogrđe staviti AGV uz rame Shoeia i Araia..
nisam ima AGV, cak mi se ni ne svida, ali eto, mislia sam da je ipak na tom mistu zbog premium modela, očito krivo.

Čim Bobo ne komentira ostalo, moguće da je dobar redoslijed…
 
  • Like
Reactions: kiki.o
Mislim da je bezveze uspoređivate brandove. AGV proizvode od K1s modela za 199,99 € do modela Pista GP RR, prva kaciga s FIM homologacijom, za 1200 €. Dok Arai počinje s cijenama za 500-600€. U tom rangu AGV ima K6 i mislim da se te kacige mogu nositi s Arai-im modelima. Isto tako Pista GPP RR se može nositi s RX-7V Racing. Po mom mišljenju se mogu samo kacige istog ranga uspoređivati.
Uvijek se hvali Arai za sigurnost ali je kalup samo za okrugle glave. Gdje je tu sigurnost kada moja produžena bundeva nakon sat vremena boli za popizditi zbog loše ergonomije?
 
Arai navodno radi 3 razlicita oblika - NA, EU i JAP kacige. Vjerojatno bi ti odgovarao neki od tih, ali ne znam kako bi do njih dosao, osim narucivanjem izvana.

Meni Arai oblik odlično paše, ali mi zato smeta Shoeijev(iako imam Shoei EX-Zero, ali to nije prava kaciga), stišće me gore na čelu, iako mi je ostatak kacige bas kako treba. I nije jedini, nekad mi je i Suomy odlično sjeo, na zadnjim modelima imam isti problem kao i kod Shoeija.

Apropo toga, i ja se ponovio, Arai majka

20230524_234844.jpg
 
Ekipa,
koja bi bila najbolja "kaciga šljem" ? Moze bit lijepo postavljena, ne mora biti bas šljem šljem?
Nemam ideje od kud pocet trazit
 
Hoces bas braincap kacigu, ili bi mozda neku ipak koja donekle i lici na kacigu? Ja recimo imam Redbike 670 i to mi je jedina jet kaciga sa kojom ne izgledam ko ona gljiva iz Super Maria. Naravno, budi svjestan da su ti sve te takve kacige samo reda radi na glavi i u slucaju pada ti je skoro pa isto kao i da je nemas. Takodjer su u vecini EU zemalja i nelegalne, tako ako budes putovao, obavezno nosi i jednu normalnu kacigu sa sobom.
 
  • Like
Reactions: Cyrus
Ekipa,
koja bi bila najbolja "kaciga šljem" ? Moze bit lijepo postavljena, ne mora biti bas šljem šljem?
Nemam ideje od kud pocet trazit

Ako ti je sljem/braincap modni detalj, gledaj onu koja ti je najljepsa, samo ju nemoj koristit za voznju :mrgreen: . Ako ti je do zastite glave, ona ju eventualno kupi za ukras u sobi/garazi, a dok vozis koristi kacigu, a ne taj modni dodatak :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Kawah