KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Da malo demistificiram Shoei kacige.. Kaciga je stara mislim 3 godine, vrlo malo nošena i nimalo jeftina...Skaj na obrazinama je popucao...Nikad oprana unutrašnjost.. To je takav materijal i nije otporan na ovakvo habanje. Rješenje je kupiti nove obrazine i gotovo..
Poanta je u tome, da se to desi na kacigama koje prodajem, odmah bi bilo da prodajem smeće...
 

Attachments

  • 20231227_105456.jpg
    20231227_105456.jpg
    3.4 MB · Views: 0
  • 20231227_105503.jpg
    20231227_105503.jpg
    3.5 MB · Views: 0
  • 20231227_105535.jpg
    20231227_105535.jpg
    1.8 MB · Views: 0
Last edited:
Skaj puca radi znoja.
Da je koža, tribalo bi tu i tamo malo namazat, i trajalo bi skoro zauvik.
 
Da malo demistificiram Shoei kacige.. Kaciga je stara mislim 3 godine, vrlo malo nošena i nimalo jeftina...Skaj na obrazinama je popucao...Nikad oprana unutrašnjost.. To je takav materijal i nije otporan na ovakvo habanje. Rješenje je kupiti nove obrazine i gotovo..
Poanta je u tome, da se to desi na kacigama koje prodajem, odmah bi bilo da prodajem smeće...

To je GT-Air (1)? Sto kaze naljepnica, kad je proizvedena kaciga?
Moja NXR, kupljena prije 2 godine (11/2021) je proizvedena 02/2021 i ovako izgleda nakon 2 sezone, ali i 35.000km.
 

Attachments

  • 20231227_122245.jpg
    20231227_122245.jpg
    2 MB · Views: 0
Ds, GT-Air je model..Izbrisala se je oznaka..Vidim, kod tebe je drugačiji materijal..
Upravo sam odustao od narudžbe kada sam vido koliko košta unutrašnjost- 100 Dolara?? Nek se guli još koju godinu..

 

Attachments

  • 20231227_124252.jpg
    20231227_124252.jpg
    1.8 MB · Views: 0
E da.... A kako odlazes kacigu inace? Ja ju drzim u garazi na jednoj pamucnoj krpi na polici (osim po zimi kad je u kuci ociscena i spremljena u svoju "vrecicu" u ormaru, ali kad ju skidam kad sam na djiru (kafici itd), ne odlozim ju tako nego bocno, u pravilu na slobodan stolac u kaficu koji ima neki jastuk, prvenstveno zato da se bolje izlufta, ali i da se ne zaprlja na dijelu koji ipak dira lice kad se navlaci na glavu. Mozda ju odlazes i na abrazivne povrsine pa kad ju podignes, lagano povuces i vremenom se ishabala? Ne djeluje mi na tvojim slikama kao da je samo od sebe popucalo zbog starosti (to su obicno pukotine kao da si ziletom rezao i idu uzduzno, a ne bocno kao na tvojoj slici), ovo vise izgleda pohabano bas kao da si ju bocno vukao preko neceg abrazivnog.
 
  • Like
Reactions: Kawah
Makne se popucali skaj i stavi se koža i to je to.🤔
 
  • Like
Reactions: Shepa
Ovo pucanje skaja izgleda ružno ali na kraju nije nikakav problem, moja GT-Air je 2017 proizvodnja, skaj je popucao valjda odmah prve godine (ima negdje moj post o tome), ali osim tog donjeg dijela ostatak unutrašnjosti je izdržao bezbroj pranja jer je odvozila barem 50 tak tisuća kao jedina kaciga.

Sad imam Rpha70 za otvorenu cestu (kvalitetom 2 ranga ispod šojija) a šoji je relegiran na gradsku vožnju uz nove obraze (80 €) koje sam kupio prije mjesec dana jer su stari napokon pukli (pranje šamponom x puta godišnje).
 
Arai Signet 20 godina minimalno, skaj ko nov unutrasnjost isto OK jos uvijek je ponekad nataknem. Preko 50 000km je nosio :cool:
 
E da.... A kako odlazes kacigu inace? Ja ju drzim u garazi na jednoj pamucnoj krpi na polici (osim po zimi kad je u kuci ociscena i spremljena u svoju "vrecicu" u ormaru, ali kad ju skidam kad sam na djiru (kafici itd), ne odlozim ju tako nego bocno, u pravilu na slobodan stolac u kaficu koji ima neki jastuk, prvenstveno zato da se bolje izlufta, ali i da se ne zaprlja na dijelu koji ipak dira lice kad se navlaci na glavu. Mozda ju odlazes i na abrazivne povrsine pa kad ju podignes, lagano povuces i vremenom se ishabala? Ne djeluje mi na tvojim slikama kao da je samo od sebe popucalo zbog starosti (to su obicno pukotine kao da si ziletom rezao i idu uzduzno, a ne bocno kao na tvojoj slici), ovo vise izgleda pohabano bas kao da si ju bocno vukao preko neceg abrazivnog.
Na poslu i u sobi na drvenu policu je odložim. Kad nije u upotrebi u original vreči na polici. Ja sam strašno pažljiv prema opremi.. Nije to popucalo od znoja, ni od pretjeranih kilometara, već od godina.. Izgleda ko nova kad se gleda, ali ćim nategneš malo prstom, vidi se ispucano...
Sve je to izgleda normalno nakon 3 godine...Samo je nisam puno nosio, pa sam se iznenadio kad sam vidio. Većinom nosim Caberg kacige, ali ova mi je draga. Kaciga je super, pogotovo s ovom grafikom, tako da me to ne pere (y) ..
Nategnite i vi ostali koji imate GT-Air kožicu, pa pogledajte :ROFLMAO:
 

Attachments

  • 20231227_135219.jpg
    20231227_135219.jpg
    2.1 MB · Views: 0
  • 20231227_135230.jpg
    20231227_135230.jpg
    1.9 MB · Views: 0
  • 20231227_135248.jpg
    20231227_135248.jpg
    1.6 MB · Views: 0
Last edited:
  • Haha
Reactions: boško buha
Na poslu i u sobi na drvenu policu je odložim. Kad nije u upotrebi u original vreči na polici. Ja sam strašno pažljiv prema opremi.. Nije to popucalo od znoja, ni od pretjeranih kilometara, već od godina.. Izgleda ko nova kad se gleda, ali ćim nategneš malo prstom, vidi se ispucano...
Sve je to izgleda normalno nakon 3 godine...Samo je nisam puno nosio, pa sam se iznenadio kad sam vidio. Većinom nosim Caberg kacige, ali ova mi je draga. Kaciga je super, pogotovo s ovom grafikom, tako da me to ne pere (y) ..
Nategnite i vi ostali koji imate GT-Air kožicu, pa pogledajte :ROFLMAO:
GT Air kožicu....Što da radi sirotinja?
 
GT Air kožicu....Što da radi sirotinja?
Ajde nema kod nas sirotinje...Kupuju se auti, motori, ide se na skijanje, na ljetovanja, puni kafići, banči se svaku večer...
Svi imaju neku kožicu za nategnuti..
 
A ne znam zašto vas to smeta, na mojoj je to ispucalo pa se ljuštilo, sad više ni nema skaja, ostalo samo platno i vozim se i dalje, da dajem 100 € za komad spužve u skaju ne pada mi na pamet, teram dok se ne raspadne i kupim novu kacigu, mada i ovu već gonim nekih 7 godina i 90-100 kkm cca, nije mi nikad ispala jer sam pažljiv s kacigom, no te sitnice mi ne smetaju, ode od pranja, navlačenja, habanja, vremena vjetra i kiše itd
 
  • Like
Reactions: ODST
Ma ne smeta meni, nego to sa skupim kacigama uspoređujem s kvarovima na skupim motorima i autima. O njima se ne pričs.
A kad ljudi kupe neku srednju klasu, svaka im sitnica smeta i pitaju se da li su mogli proći bolje/ pametnije..