KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
U potrazi sam za novom sport-touring full face kacigom. Znam da ce sljedece izazvati polemike, ali volio bih da je ECE 22-06 certificirana s obzirom da je novi standard i samim time rigorozniji. Ako vec kupujem novu, zasto ne uzeti "sigurniju"? Inace se vodim i Sharp testom, medjutim, Sharp test jos nije radjen na ECE 22-06 kacigama.
Ima netko vec 22-06 kacigu?
Budget mi je 300-500e. Trenutno gledam Shark Spartan GT Pro, HJC RPHA 71.

Takodjer me zanima je li netko citao nesto vise o MIPS sustavu(Multidirectional Impact Protection System). Vidim da ga je Bell uveo, a ne vidim da se Bell kacige kod nas spominju.
 
Ima netko iskustva sa scorpion exo 491 i 520?
Opet sam isprobavao te kacige i 491 mi najvise odgovara, kad ju stavim na glavu osjet je kao da je pola kile laksa od ostalih makar su iste tezine. 520 je mrvicu drugacija al isto ok. E sad, nasao sam na netu jedan shop i tamo je dosta ljudi pisalo lose recenzije kako je 520 dosta bucna i da nije bas nesto. 491 ima svega 4 recenzije i nisu negativne. Sad mene vise zanima ova 520 al mene ne muci toliko buka koliko me smeta da mi puse po ocima kao sadasnja kaciga. Pa ako netko ima iskustva bio bi zahvalan.
I da, vozim full naked tako da nemam nikakvu zastitu.
 
U potrazi sam za novom sport-touring full face kacigom. Znam da ce sljedece izazvati polemike, ali volio bih da je ECE 22-06 certificirana s obzirom da je novi standard i samim time rigorozniji. Ako vec kupujem novu, zasto ne uzeti "sigurniju"? Inace se vodim i Sharp testom, medjutim, Sharp test jos nije radjen na ECE 22-06 kacigama.
Ima netko vec 22-06 kacigu?
Budget mi je 300-500e. Trenutno gledam Shark Spartan GT Pro, HJC RPHA 71.

Takodjer me zanima je li netko citao nesto vise o MIPS sustavu(Multidirectional Impact Protection System). Vidim da ga je Bell uveo, a ne vidim da se Bell kacige kod nas spominju.
Ja sam uzeo AGV K6 prošle godine i prezadovoljan sam sa njom. Sport-touring model, lagana je (nešto manje od 1250gr u MS veličini, to bi bila M veličina kod ostalih), 4 veličine školjki tako da glava ne izgleda kao bumbar. Pinlock 120 dobiven sa njom je odličan i pokriva cijeli vizir. Mala zamjerka je što ne dolazi sa vizirom za sunce, ali što je tu je. Nakon nekoliko sati vožnje uopće se ne osjeti da je bila na glavi.
Sada je za novu normu izašao K6S model koji je vizualno skoro identičan (a vjerojatno i konstrukcijski).
Na SHARP testu ima 5 zvjezdica. Plaćena je 313 eur.

20220906_180937.jpg
 
2023. Prodaju kacigu za 300€ bez vizira za sunce.
Ćušku odmah nekom u firmi.
Nolan N84 za 200€ iz '09 je imala vizir izvana.
 
2023. Prodaju kacigu za 300€ bez vizira za sunce.
Ćušku odmah nekom u firmi.
Nolan N84 za 200€ iz '09 je imala vizir izvana.
AGV K5 koja je klasu niža od ove ima. K3 koja je još jeftinija također ima... Pista koja je trostruko skuplja od nje nema. Da sam htio sa vizirom za sunce vjerojatno bih uzeo u obzir i te jeftinije modele AGV-a. Ja sam gledao na neke druge kvalitete i tu me je oduševila. Barem danas ima izbora za svakoga :)
 
2023. Prodaju kacigu za 300€ bez vizira za sunce.
Ćušku odmah nekom u firmi.
Nolan N84 za 200€ iz '09 je imala vizir izvana.
Kacige bez unutarnjeg vizira ne bi smile na cestu….da se ne mogu homologirat
Samo za stazu……
 
Razumijem AGV Pistu, X-lite X-802, HJC RPHA 11, sve te Carbon fiber RR bez sunčanog, onda se mijenja glavni na polarizirani vizir.
 
  • Like
Reactions: Luke
Razumijem AGV Pistu, X-lite X-802, HJC RPHA 11, sve te Carbon fiber RR bez sunčanog, onda se mijenja glavni na polarizirani vizir.
A kako kroz tunel
Kako kad je oblacno i sjena
Kako kad padne mrak…
Stat pa minjat?
Postoji razlog sta manje vise niti jedan glavni vizir koji matiran nema homologaciju
Ja san sa Drift Evo dobia i crni vizir ali on je ilegalan
 
Slusaj kad ne stavis pojas u autu ugrozavas samo sebe
Kad ne visis di vozis ugrozavas i druge u prometu😎
Uglavnom kad vidis ko ti lajka onda se moras zabrinit
Ne znam o cemu pricas i igor i octane su super likovi, je da voze aprilije, al jbg...pusti ih, dosta im je njihove muke
 
A kako kroz tunel
Kako kad je oblacno i sjena
Kako kad padne mrak…
Stat pa minjat?
Postoji razlog sta manje vise niti jedan glavni vizir koji matiran nema homologaciju
Ja san sa Drift Evo dobia i crni vizir ali on je ilegalan
Kroz tunel sidjes i guras…nemoj zaboravit u ler stavit samo…
 
  • Like
Reactions: seki22
HJC RPHA 11 vozim trenutno imao sam prije nje 10 i niti jedna nije imala one cvikere skirvene za sunce niti su mi trebale, gore je onaj zatamnjeni vizir i nikad nikakvih problema nisam imao, po noći se vozim bez problema, zašto ne znam, vjerojatno ima razlike između ovih vizira i nekih plastičnih koji su na kacigi koja košta ko sami vizir.
 
Ja sam sa svojom kacigom dobio i te "naocale" i tamni vizir ali to se ne moze usporedivat. Te naocale su onako ajmo rec za silu jer nisu dovoljno tamne. Ja sam godinama radio u prostorijama bez prozora i sad sam ko sova tako da meni te naocale nista ne znace. Sa tamnim vizirom se po noci i oblacnom izbjegavam vozit jer slabije vidim.
A opet taj tamni mi je super kad gledam komade, a zena je u blizini🤣
 
Tamni vizir sam stavio samo jednom na kacigu i od tada stoji negdje u podrumu. Po meni bi ono trebalo zabraniti zakonom.
 
  • Like
Reactions: seki22
Vozim iskljucivo sa tamnim vizirima, ali i iskljucivo po danu. Ne vidim kako bi tamni vizir bio OK za voznju po noci (Nolan, X-Lite, HJC, Shoei).

Cak i u dobro osvjetljenim tunelima mi nije ugodno sa tamnim vizirom, ali, barem ga mogu dic ako bi bilo skakljivo, za razliku od suncanih naocala koje u voznji ne mozes skinut i tu je unutarnji tamni vizir super, ali, cak i na kacigi na kojoj sam ga imao ga ipak nisam koristio nego sam kupio tamni vizir jer je ugodniji po danu od tog unutarnjeg koji ne pokriva cijelo vidno polje.